takip et takip et takip et
Gündem

25 Şubat 2020 - 511 Okunma

‘HAYVAN SEVGİSİ’ TEMALI PROGRAM

Abone Ol

Tokat Kadın Sanat ve Kültür Grubu tarafından sokak hayvanları için farkındalık oluşturmak amacıyla bir program düzenlendi.  Programa katılan misafirler evcil hayvanlarını da yanlarında getirdi.            

22 Şubat Cumartesi akşam saat 19:00 da Konak Kafe’de gerçekleştirilen programda ev sahipliğini Tokat Kadın Sanat ve Kültür Grubu Başkanı Hacer Doğan ile grup üyeleri yaptı. Davetliler etkinliğe evcil hayvanları ile birlikte katıldı. ‘Hayvan Sevgisi’ temalı programda misafirler hayvanların bakımı ve beslenmesine yönelik bilgiler aldı. Çocuklar ise minik dostları ile ilgilenerek güzel vakit geçirdi.

 Başkan Hacer Doğan yaptığı konuşmada, “Hayvan sevgisi, merhameti, hayvanlara karşı duyarlı olma adına farkındalık oluşturmak amaçlı Tokat Kadın Sanat Kültür Grubu ve minik dostlarımızı sahiplenen(ev-sokak)yüreğinde merhamet olan onlara kucak açan güzel yürekler ile beraber güzel bir program gerçekleştirdik. Rabbimizin ‘Onlar Benim sessiz kullarımdır’ dediği hayvan dostlarımız ve onları sahiplenen haklarını koruyan yüreğinde hayvan sevgisi ve merhameti taşıyan, sevgi ve merhamet dolu gönüllü yüreklerle birlikte güzel bir program oldu. Bizler tarlaya tohum ekerken, ‘kurda, kuşa, aşa’ diyerek tohum serpen, meyve ağaçlarının üst dallarında ki meyveleri kuşlara ve yaban hayvanlarına bırakan, güvercinler için saraylar yapan, ağır yük taşıyan hayvanları dinlendiren ecdadın evlatlarıyız. Programımıza katılım yapan emeği geçen tüm güzel merhametli hayvan sever yüreklere teşekkür ediyorum.” Dedi.

Programın konuğu Gaziosmanpaşa Orta Okulu Müdürü İsa Çabuk, okulda sokak hayvanlarına baktıklarını belirterek, öğrencilere hayvan sevgisi kazandırmaya çalıştıklarını söyledi. Programa, Tokat Kadın Sanat ve Kültür Grubu Başkanı Hacer Doğan ile grup üyeleri, Gaziosmanpaşa Orta Okulu Müdürü İsa Çabuk ve çok sayıda davetli katıldı.


" ‘HAYVAN SEVGİSİ’ TEMALI PROGRAM konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere ‘HAYVAN SEVGİSİ’ TEMALI PROGRAM ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda ‘HAYVAN SEVGİSİ’ TEMALI PROGRAM ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku