takip et takip et takip et
Spor

30 Ekim 2019 - 402 Okunma

HAMLE SIRASI SENDE SATRANÇ EĞİTİM PROGRAMI

Abone Ol

 ‘Hamle Sırası Sende’ satranç eğitim programı Vali Dr. Ozan Balcı’nın katıldığı ilk ders ile Gençlik Merkezinde başladı.

Spor Tokat projesi kapsamında Tokat Valiliği himayelerinde Tokat ili ve ilçelerinde İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı devlet okulları ve özel okullardaki öğrencilere Satranç sporunu tanıtmak ve öğretmek, bu sporu yaygınlaştırarak öğrencilerin sosyalleşmelerini sağlamak amaçlanıyor.

Yetenekli sporcuları keşfetmek, onların eğitim yaşamlarına destek olmak ve kötü alışkanlıklar ve eğilimlerden korumak amacıyla hayata geçen ‘Hamle Sırası Sende’ satranç eğitim programının ilk dersinde öğrencilerle bir araya gelen Vali Dr. Ozan Balcı, sporun önemine ve akademik başarıya sağladığı katkıya değinerek, katılımcılara başarılar diledi.

Vali Dr. Ozan Balcı, ziyaretin sonunda satranç eğitimi noktasında öğrencilerimizin desteklenmesi gerektiğini vurgulayarak, eğitime devam eden öğrenci sayılarının artırılması için tam destek verileceğini ifade etti.

Satranç Eğitim programının  İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve TSF Tokat Satranç İl Temsilciliği koordinesinde devam edeceği bildirildi.


" HAMLE SIRASI SENDE SATRANÇ EĞİTİM PROGRAMI konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere HAMLE SIRASI SENDE SATRANÇ EĞİTİM PROGRAMI ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda HAMLE SIRASI SENDE SATRANÇ EĞİTİM PROGRAMI ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku