takip et takip et takip et
Köşe Yazıları

21 Haziran 2019 - 10:32:11 - 2 Okunma

Hak Şerleri Hayreyler

Ülkede İstanbul seçimleri için siyaset doludizgin devam ediyor. Son bir hafta içinde yaşadığımız olaylara insanın inanası gelmiyor. Siyasi ikbal uğruna; yapılan hülleler, gülleler, ayak oyunları, görüşmeler, ölçmeler, biçmeler, yalan söylemeler, kendi siyasi anlayışına arka çıktığı halde milleti kandıracağını zanneden moderatör mü, yoksa dozer operatörü mü olduğu bilinmeyen damalar ve cüdamlar…

            Kim ne yarsa yapsın, kim kimin hakkında ne söylerse söylesin; ister yerel siyasette, ister ülke bazında yapılan siyasette, kararı millet verecektir.

“Milletin Üstünde Hiçbir Şey Tanımadık, Tanımayız!” diyenler asıl doğru söyleyenlerdir.

            Milleti ekran başına toplayıp; bilindiklerin ötesinde yeni bir fikir, yeni düşünce ortaya atılmayan bir program… Ne yazık ki, ben de sonuna kadar bir şey olacakmış gibi takip ettim.  Siyaseti ancak İ. Kaya gibi geri planda bin bir kurnazlık yaparak kendi düşüncesine paye çıkarmak isteyenler bu kirletebilirler. Aslında siyaset kirli değil, onu kirletenler kirlidir…

            Eskiler ”Şüyuu, vukuundan daha büyük!” derler.  Koparılan velvele, yapılan programın binde biri kadar dahi etki göstermedi. Tam anlamıyla fiyaskoydu. Bu ölü program, bundan sonra yapılacaklara da balta vurdu desem yeridir. 

            Herhalde şahsım adına söylüyorum, bir daha bu adamın yönettiği hiçbir programı kolay kolay seyretmem. Çünkü her defasında, arkada ne hinoğlu hinlikler var diye düşünürüm.

            Bir arkadaşım, “Allah kimseyi İ. Kaya’nın yerine koymasın” diye dua etmiş. Abi, bu adam bu işi bilerek yaptı. Binali Beyin rakibini nasıl üstün yaparım diye, ekran arkasından yapmadığı hokkabazlık bırakmadı.

            Yok, şöyleymiş de, yok efendim böyleymiş de… 

            Şurada iki gün kaldı. Ondan sonrası Allah Kerim… Ancak bu ülkenin yarınını düşünen, ülkeyi zerre miktar sevdiğini düşünen insanların, elini vicdanına koyup Binali Beye destek vermesi icap eder.

            İstanbul kaybedilecek bir şehir değildir. İstanbul Türkiye demektir. Türkiye demek, dünya demektir.  İstanbul’u layık olmayan birine teslim etmek, büyük bir vebal altında kalmak demektir. Yalnız teslim etmek değil, teslim edilmesine destek vermek, dolaylı yoldan da olsa vesile olmak; Allah korusun, bu milletin geçmişinin geleceğinin ruhuna ot tıkamaktan beterdir. 

            “Küfür tek millettir!” Hâşâ ve kat’a, bunu söyleyerek kimseyi itham etmek istemiyorum. Ancak “Zulüm 1453 başladı” diyen bir zihniyetin kazanmasına yardımcı olmanın ne büyük bir vebal olduğunu ancak akıl ve idrak sahipleri bilirler.

            Pazar günü, bu ülkenin birliği ve dirliği için, yarınların umudumuzun devam etmesi için, atalarımızın ruhunu muazzep içinde bırakmamak için sandığa gitmeli ve Binali Yıldırım’ı desteklemek icap eder.

            Benden bitaraf olmamı bekleyenler, üzülmesinler. Bu seçimde, hele İstanbul seçimlerinde asla tarafsızlık yoktur.

            Hazreti Ali Efendimiz (k.v): “Bir kuyuya bir damla içki damlasa, bu kuyunun suyundan hurma bahçeleri sulansa, ben hurma veren ağacın bir tek hurmasını dahi yemem!” buyurmuşlardır.

            Şimdi bunun burada ne işi var demeyin. AVM’lerinde bu işin kullanmasını bırakın, satışını yapan bir adama oy verecek İstanbullu muhafazakâr seçmenlerin dikkatine sunmak istedim.  

“Hak şerleri hayreyler

Görelim Mevla’m neyler

Neylerse güzel eyler “

 

"Mehmet Emin Ulu" diğer yazıları için tıklayın.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku