takip et takip et takip et
Manşet

8 Ağustos 2020 - 324 Okunma

GÜREŞ ANTRENÖRÜ ŞENAY KONAÇOĞLU: “MİNDERDE ANTRENMAN YAPMAYI ÖZLEMİŞİZ”

Abone Ol

Tokat’ın Turhal ilçesinde Bayan Güreş Antrenörlüğü yapan Şenay Konaçoğlu, gazetemize yapılan antrenman hakkında açıklamalarda bulundu.

Samsun doğumlu, Tokat Turhal’da Beden Eğitimi öğretmenliği görevini yürüten Konaçoğlu, aynı zamanda da güreş Antrenörlüğü yapıyor. Çalıştığı okulda güreşe başlamak isteyen öğrencilerinden dolayı güreş Antrenörlüğüne başladı.

Turhal Bayan Güreş takımında yaklaşık 30-35 bayan güreşçilere, güreşin teknik ve taktiklerini öğreten Şenay hoca, Kovid-19 salgınından dolayı ara verilen güreş antrenmanlarına başladı. Haftanın iki günü alınan tedbirlerle minderde, diğer günler ise açık hava koşu şeklinde antrenmanlar sürdürülüyor. Geçen senelerde Şenay hocanın öğrencileri gerek Türkiye’de gerekse Avrupa’da elde ettikleri başarılarıyla kendilerin söz ettirmiş ve aynı başarıyı elde etmek için gereken hijyen ve kurallara uyularak sıkı bir antrenman programı uygulanıyor.

Turhal Bayan Güreş takımında Antrenörlük yapan Şenay Konaçoğlu, gazetemize çalıştırdığı takımı hakkında açıklamalarda bulundu.

ŞENAY KONAÇOĞLU: “BU SÜREÇTE BİRBİRİMİZDEN KOPMAYARAK ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRDÜK”

Sözlerine Pandemi döneminde ara verilen antrenmanlara evde Online ile uzaktan yaptırdığı antrenman programı hakkında bilgi vererek başlayan Bayan Güreş Antrenörü Şenay Konaçoğlu, “Pandemi döneminde ev kaldığımız süreçte, çalışmalarımızı genelde açık alanda yaptırmaya çalıştım. Yapılan bu antrenmanları sosyal medyada paylaşmadık ama koşumuzu yaptık, güreşçilerime özel hazırladığım programlar vardı, bu program dahilinde çalıştılar. Son iki içerisinde 18 yaş altı için sokağa çıkma yasağı kaldırılmıştı onlara yürüyüş ve koşmaları yönünde tavsiyelerde bulunduk. Sağolsun öğrencilerim yaptığımız antrenmanlara uydular ve bana yapılan antrenmanların videolarını attılar. Bizim WhatsApp’ta grubumuz var, aynı şekilde orada bilgiler paylaştık. Bu süreçte birbirimizden kopmayarak çalışmalarımızı sürdürdük. Bire bir antrenman gibi olmasa da en azından birbirlerinden kopmadılar ve böylelikle hem zinde hemde formda kaldılar.” dedi ve sözlerine tekrar başlanan antrenmanları hakkında bilgi veerek devam etti;

“BİZİM İÇİN GERÇEKTEN ZOR BİR SÜREÇ, BU SÜREÇTE HEM BEN HEMDE ÖĞRENCİLERİM ANTRENMAN YAPMAYI ÇOK ÖZLEMİŞİZ”

Bayan Güreş Antrenörü Şenay Konaçoğlu, ”eskisi gibi olmasa da yavaş yavaş antrenmanlarımıza başladık. Haftanın iki günü minderde çalışıyoruz, diğer günlerde ise açık alanlarda çalışmaya başladık. Uzun bir süredir antrenmanlar yapılmıyordu ve güreşçilerimiz formunu kaybetmeye başlamıştı. Hafif tempoda sporcularımızı yormadan başladık. Pandeminden dolayı hijyen ve gereken tedbirlerimizi alarak başladık. İki grup halinde 15 kişiyi geçmeyecek şekilde çalışmalarımız oluyor. Bizim çalışmalarımız minderde olduğu için bire bir temas oluyor ama biz antrenmanlarımızla bireysel olacak şekilde yapıyoruz. Güreşçilerimizin formlarını koruması gerekiyor ve tedbirler dahilinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kovid_19 salgını bittikten sonra sezonlar başlayacak. Bizim müsabakalara hazır olmamız için dediğim gibi haftanın iki günü minderde çalışıyoruz, diğer günlerde ise açık alanlarda çalışıyoruz. Geçen sene güreş müsabakalarına çok hazırlanmıştık ama maça giderken yoldan geri döndük, şampiyonluk için gidiyorduk. Bu sene de aynı istikrarla devam etmeye çalışıyoruz ama bu süreçte ne kadar başarılı oluruz kestiremiyorum. Bizim için gerçekten zor bir süreç, bu süreçte hem ben hemde öğrencilerim antrenman yapmayı çok özlemişiz. Çocuklara minderde olmak çok iyi geliyor. Biran önce Korona virüs salgınından kurtulmak istiyoruz, bu salgın yüzünden her şey alt üst oldu. Artık her şeyin normale dönmesini bekliyoruz.” şeklinde konuştu.


" GÜREŞ ANTRENÖRÜ ŞENAY KONAÇOĞLU: “MİNDERDE ANTRENMAN YAPMAYI ÖZLEMİŞİZ” konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere GÜREŞ ANTRENÖRÜ ŞENAY KONAÇOĞLU: “MİNDERDE ANTRENMAN YAPMAYI ÖZLEMİŞİZ” ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda GÜREŞ ANTRENÖRÜ ŞENAY KONAÇOĞLU: “MİNDERDE ANTRENMAN YAPMAYI ÖZLEMİŞİZ” ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku