takip et takip et takip et
Tokat Haberleri

23 Aralık 2010 - 21:28:36 - 1076 Okunma

GOP. BULVARI ARTIK BELEDİYENİN

Başkan Çiçek: “Tokat için ayrı bir sevindirici haber diye düşünüyorum. GOP Bulvarı üzerinde bulunan Niksar kavşağı ile ilgili projelerimiz olacak. Bir de Taşhan’ın önü ile Cumhuriyet Meydanı’nda iki tane dönüş güzergahı yapacağız. Yetiştirebilirsek bu yılın sonuna kadar bu düzenlemeyi yapıp ‘U’ dönüşlerinden de ana caddemizi kurtarmış olacağız.”   18. Geleneksel Topçam Şenlikleri kapsamında yapılan açılışlarda […]

Başkan Çiçek: “Tokat için ayrı bir sevindirici haber diye düşünüyorum. GOP Bulvarı üzerinde bulunan Niksar kavşağı ile ilgili projelerimiz olacak. Bir de Taşhan’ın önü ile Cumhuriyet Meydanı’nda iki tane dönüş güzergahı yapacağız. Yetiştirebilirsek bu yılın sonuna kadar bu düzenlemeyi yapıp ‘U’ dönüşlerinden de ana caddemizi kurtarmış olacağız.”


 


18. Geleneksel Topçam Şenlikleri kapsamında yapılan açılışlarda Belediye Başkanı Doç. Dr. Adnan Çiçek GOP Bulvarının karayollarından belediye bünyesine geçtiğini söyledi.


18. Geleneksel Topçam Şenlikleri kapsamında Hızarhane Caddesi, Kuyumcular Çarşısı Alt Yolu ve Karşıyaka Kavşağı’nın açılışları yapıldı. Çalışmaları biten yerlerin açılışında konuşan Başkan Çiçek, “18. Geleneksel Topçam şenliklerinin içerisine birkaç tane açılış koymuştuk. Bu açılışlar içerisinde Hızarhane Caddesinin yol açılışı, Kuyumcular Çarşısının alt yolu ve Karşıyaka Polis Karakolunun oradaki kavşak açılışı vardı. Hızarhane Caddesi Gaziosmanpaşa Bulvarına dik olan önemli caddelerimizden bir tanesi. Burada ciddi bir sıkıntı vardı. Bu sıkıntıyı giderdik. Bölge esnafımıza ve bu bölgede bulunanlara hayırlı olsun diyorum. Bizim insanımız bu tür yol düzenlemelerine çok fazla alışık değil. Buna benzer düzenlemeleri bundan sonra Tokat’ta biraz daha fazla göreceğiz. İlk önce Behzat Çarşısı’nda buna benzer bir düzenleme yapmıştık. Yapmış olduğumuz program dahilinde bundan sonraki süreçte hem araç trafiğine hem de yaya trafiğine uygun olarak birçok yerin düzenleneceğini söylemiştik. Hızarhane o caddelerden biri. Yapmış olduğumuz yerlerin ötesinde birtakım programlarımız var. En önemlilerinden bir tanesi Sulusokak Çarşısı. Sulusokak’ın Tokat tarihinde çok önemli bir yeri var. Ayrıca oradaki tarihi eserlerin hepsi restore edildi. Burada gördüğümüz güzelliğin daha kalitelisini orada gerçekleştireceğiz. Bundan sonra bu tür sokaklarımızı tek yönlü trafiğe uygun hale getireceğiz. Bizim bu tür sokak düzenlemelerimiz yoktu, tecrübemiz de yoktu. Bundan sonraki süreçte caddelerin genişliğine göre araç ve yaya trafiğini rahatlatmak için çalışmalarımız devam edecek.” dedi.


Kuyumcular Çarşısı’nın alt yolunda kesme taş uygulaması yaptıklarını kaydeden Çiçek, “Kesme taş uygulaması bu tür tek yönlü caddelere daha çok oturdu. Büyük ihtimalle Sulusokak’ta yapacağımız çalışmada benzer bir çalışma olacak.” diye konuştu.


GOP Bulvarı ile ilgili de müjdeli bir haber veren Başkan Çiçek, “Gaziosmanpaşa Bulvarı Karayollarına aitti. Şuanda bize devri yapıldı. Bunun iki türlü önemi var. Birincisi Gaziosmanpaşa Stadyumu’ndan Sivas çıkışına kadar bulvar karayollarına ait. Çevre yolundaki aşamalar belli bir aşamaya geldiği için, şuan GOP Bulvarı tamamen Tokat Belediyesi’ne devredildi. Biz benzer çalışmaları GOP Bulvarında da yapacağız. Bulvar üzerinde yapacağımız her türlü çalışmada kaldırım genişletme olsun kavşak düzenlemesi olsun alt geçit üst geçit çalışmaları olsun tamamıyla Karayollarının onayı gerekliydi. Ama şuan belediyemiz bu konuda yetkili oldu. Bu da Tokat için ayrı bir sevindirici haber diye düşünüyorum. GOP Bulvarı üzerinde bulunan Niksar kavşağı ile ilgili projelerimiz olacak. Bir de Taşhan’ın önü ile Cumhuriyet Meydanı’nda iki tane dönüş güzergahı yapacağız. Yetiştirebilirsek bu yılın sonuna kadar bu düzenlemeyi yapıp ‘U’ dönüşlerinden de ana caddemizi kurtarmış olacağız.” Şeklinde konuştu.


Bir başka sevindirici gelişmenin de dolmuş hatları ile ilgili olduğunu kaydeden Başkan Çiçek, “Geçenlerde ihaleyi yaptık. İlimizde kırmızı minibüs mavi minibüs olayı tarihe karışıyor. Henüz sözleşme onaylanmamakla beraber tek firma olarak ihaleye girildi. Bundan sonraki süreçte ilimizdeki toplu taşımacılık tek hat üzerinden yapılmış olacak. Şehrimizin her bölgesinden de üniversitemize geliş gidiş imkan dahilinde olacak. Bunu Türkiye’ye sağlayan belediyeler çok nadir.” dedi. Çalışmalarda emeği geçenlere teşekkür etti.


Açılışlara Belediye Başkanı Adnan Çiçek’in yanı sıra Başkan Yardımcıları, Ak Parti İl Başkanı Eyüp Eroğlu, TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Arat, Belediye Meclis Üyeleri katıldı.


" GOP. BULVARI ARTIK BELEDİYENİN konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere GOP. BULVARI ARTIK BELEDİYENİN ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda GOP. BULVARI ARTIK BELEDİYENİN ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku