Dolar 18,7800 0.36%
Euro 20,1575 1.2%
Gram Altın 1.249,93 0,48%
Çeyrek Altın 2.343,00 2,27%
Yarım Altın 4.715,00 2,90%
Tam Altın 9.079,61 0,33%
GÖNÜLLÜ ÖĞRETMENLER KÖYLERDEKİ ÖĞRENCİLERLE BİR ARAYA GELİYOR

GÖNÜLLÜ ÖĞRETMENLER KÖYLERDEKİ ÖĞRENCİLERLE BİR ARAYA GELİYOR

ABONE OL
11 Eylül 2020, 10:40:20

Tokat’ta gönüllü idareci ve öğretmenler köylerde yaşayan öğrencileriyle bir araya gelerek, ders kaynakları ve hikayeler dağıtıp, ödev kontrolleri yapıyor.

Tokat’ta uzaktan eğitim ile başlayan 2020-2021 eğitim-öğretim yılı ile birlikte “Uzaktan eğitime gönülden destek” sloganı ile bir proje başlatıldı. Gönüllülük esaslı proje, Tokat’ın tüm ilçelerinde ve bağlı köylerde uygulanıyor. Proje kapsamında köylerinde internet olmadığı için uzaktan eğitime katılamayan öğrencilere mobil öğretmenler ile ulaşılıyor. Köylerde yaşayan öğrencileriyle bir araya gelen öğretmenler, ders kaynakları ve hikayeler dağıtıp, ödev kontrolleri yapıyor. Ayrıca öğretmeler, öğrencilere pandemi sürecinde uyulması gereken kurallara ilişkin bilgi veriyor.

Merkeze bağlı Beşören köyünde öğrenciler ile buluşan Ali Tepe Topçubağı Ortaokulu öğretmenleri öğrenciler ile köy okulu bahçesinde bir araya geldi. Proje destek için öğretmenleri ile birlikte destek veren, Ali Tepe Topçubağı Ortaokulu Müdürü Halis Kaya, “Sayın Milli Eğitim Bakanımız Ziya Selçuk’un uzaktan eğitimde ulaşılamayan hiçbir öğrenci kalmayacak talimatına uygun olarak, tamamen gönüllü öğretmenlerimizden ulaşan bir ekiple uzaktan eğitime gönülden destek projesini oluşturduk. Sadece bizim okulumuz nezdinde 11 köy okuluna ulaşıyoruz. Gönüllü öğretmenlerimiz okulda 2-3 gün içinde öğrencilerimizin derslerini hazırlıyor. Daha sonra hazırlanan bu ödevleri köylerde öğrencilerimize veriyoruz. Yine ‘Kitap Tokat’ projesi kapsamında öğrencilerimize okumaları için kitap veriyoruz. Bir hafta sonra çocuklarımızı ziyaret ettiğimizde ödevlerini kontrol ediyoruz. Kitaplarını değiştiriyoruz. Öğretmenlerimiz, öğrencilerimizi koronavirüse karşı öğrencilerimizi bilinçlendiriyorlar.” diye konuştu.

Öğrenciler ise okullarını çok özlediklerini ve tekrar açılması için herkesin sosyal mesafe ve maske kurallarına uymalarını istedi.

gonullu ogretmenler koylerdeki ogrencilerle bir araya geliyor.fw
DİKKAT!  2020 YILI KÖYDES PROJESİ KAPSAMINDA ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Önemli İçerikler