takip et takip et takip et
Gündem

23 Kasım 2019 - 347 Okunma

GIDA SEKTÖRÜNÜ AYNI ÇATI ALTINDA TOPLAYAN SAMSUN GIDA FUARI 4. KEZ KAPLARINI AÇTI

Abone Ol

Profesyonel ihtisas fuarı olan Samsun Gıda Fuarı, 4. Kez 21-24 Kasım 2019 tarihleri arasında TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi'nde birçok markanın da katılımıyla gıda sektörünü yeni ürünlerle buluşturuyor.

Gıda ürünleri ve teknolojileri sektörünün buluşma noktası olan SAMSUN GIDA 2019 Gıda, İçecek Ürünleri, Gıda İşleme Teknolojileri, Paketleme ve Lojistiği Fuarı bu yıl 4 . kez sektörü bir araya getirdi. Fuar; T.C. Samsun Valiliği, Samsun Büyükşehir Belediyesi, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası, Samsun Ticaret Borsası, KOSGEB, Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Samsun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Türkiye Gıda İşverenleri Sendikası (TÜGİS), Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED), Türkiye Aşçılar Federasyonu (TAFED), Karadeniz Perakendeciler Derneği (KARADENİZ PERDER), Karadeniz Turistik İşletmecileri Derneği (KATİD), Karadeniz Aşçılar ve Turizm Birliği (KATBİR)’nin destekleri ve işbirlikleri ile hazırlanıyor. Birçok firma ve markanın katılımı ve en son ürün, hizmet ve teknolojilerinin sergilendiği fuar; her yıl olduğu gibi TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşiyor.

TÜYAP Samsun Bölge Müdürü Oğuzhan Çamaş, da gerçekleşen Samsun 4. Gıda Fuarı hakkında özel açıklamalarda bulundu.

SAMSUN GIDA İHTİSAS FUARI 4 YAŞINDA

Türkiye ekonomisinin en dinamik sektörlerinden olan gıda sektörünün; üretim değeri, istihdama sağladığı katkı ve ihracat performansı bakımından ülke ekonomisine büyük katkı sağladığını belirten Oğuzhan Çamaş, TÜYAP olarak Anadolu’da sadece Samsun’da Gıda İhtisas Fuarı yapıyoruz. Samsun 4. Gıda Fuarı’nın Anadolu’daki tek gıda ihtisas fuarı olma özelliğini taşıdığını, Fuarımızda, gıda fabrikaları, büyük toptancılar, büyük distribütörler stant açıyor. Hedef kitle toplu tüketim noktaları ve toptan mal almak isteyen firmalardır. Amacımız, firmaların toptan alım satım yapmalarını, yeni firmaların yeni ürünlerle ve teknolojilerle buluşmalarını ve fabrikaların yeni pazarlara ulaşmasını sağlamaktır.’’ dedi.  Fuarın tam bir profesyonel ihtisas fuarı olduğunu belirten Çamaş, “Fuar her geçen yıl üstüne katarak büyüyor. Bu yıl daha güzel bir fuar oluyor. Fuarımızın ulusallaşmasını sağlamaya çalışıyoruz. Amacımız fuarın sadece sayı ve metre kare olarak büyümesi değil. Nitelik olarak da büyümesidir. Ulusallaşmadan sonra, uluslararası olmak için çalışacağız. Uzun ve meşakkatli bu yolda da emin adımlarla ilerleyeceğimize inanıyorum” diye konuştu.

EDT VE HOREKA FUARI

Fuarın aynı zamanda gıda teknolojileri yönü olduğunu da sözlerine ekleyen Çamaş, “Bu fuar aslında ev dışı tüketim (EDT) ve otel, restoran ve kafeterya yani HOREKA ekipmanlarının da yer aldığı bir fuardır. Endüstriyel mutfak, otel ve kafeteryaların masa üstü ekipmanları dediğimiz tabaklar, çatal-bıçaklar, tuzluklar gibi ürünler ve hijyen ekipmanları satışını gerçekleştiren firmalar fuarda yerini alıyor. Bu da tam bir ihtisas fuarı olduğumuzu kanıtlıyor” dedi.

Fuarın bir de eğitim yönü olduğunu kaydeden Çamaş, “Dört gün boyunca Fuar’la eş zamanlı gerçekleşecek etkinlik programında tadım şovları ile madalyalı aşçılar, genç aşçılara work shoplar düzenliyor. Ayrıca büyük otel, büyük restoran, fast food zincirlerinin aşçı başlarını ve Aşçılar Federasyonu’nu çağırdık. Değerli aşçılar show ve sunumlar yapıyorlar.” dedi.

HEDEF YENİ PAZARLAR

Çamaş Türk gıda sektörünün her yıl büyüme kaydettiğini vurgulayarak şu ifadelere yer verdi;

“Bu doğrultuda TÜYAP Samsun Gıda Fuarı’nın sektörün paydaşlarını bir araya getirerek, yeni iş fırsatları yaratmayı ve ziyaretçileri gıda alanıyla ilgili gelişmelerden haberdar etmeyi Potansiyel müşterilerle iletişim kurarak yeni satış alanları yaratılmasına, pazarla ilgili yeniliklerin keşfedilmesine, katılımcı firmalar ile ilgili yeniliklerin tanıtılmasına katkı sağlamayı hedeflediklerini belirtiyor. İnsanların, yerel olana, doğal olana daha fazla ilgi duyduğunu o kapsamda bu sene fuarda yöresel ürünler özel alanı oluşturularak doğrudan tüketiciye ulaşmayı hedeflediklerini belirtiyor. Böylelikle katılımcıların yüz yüze görüşerek yeni pazarlar ve yeni müşteriler için oldukça verimli bir platform olacağını her yıl olduğu gibi 2019 yılında da sektöre katkı sağlamayı hedefliyor.”

Girişin ücretsiz olduğu ‘Samsun 4. Gıda İçecek Ürünleri, Gıda İşleme Teknolojileri, Paketleme ve Lojistiği Fuarı’  23 Kasım 2019 ‘da 10.00- 20.00, 24 Kasım 2019 günü ise 10.00-19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

Fuar hakkında daha detaylı bilgi için www.gidafuarisamsun.com adresini ziyaret edebilirsiniz.


" GIDA SEKTÖRÜNÜ AYNI ÇATI ALTINDA TOPLAYAN SAMSUN GIDA FUARI 4. KEZ KAPLARINI AÇTI konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere GIDA SEKTÖRÜNÜ AYNI ÇATI ALTINDA TOPLAYAN SAMSUN GIDA FUARI 4. KEZ KAPLARINI AÇTI ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda GIDA SEKTÖRÜNÜ AYNI ÇATI ALTINDA TOPLAYAN SAMSUN GIDA FUARI 4. KEZ KAPLARINI AÇTI ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku