takip et takip et takip et
Manşet

13 Ocak 2020 - 583 Okunma

GENÇLİKTEN 1980 FAALİYET

Tokat Gençlik Merkezi Müdürü Kazım Elmas: “Gençlik Merkezimiz 7/24 saat boyunca gençlerimize açık”

Tokat Gençlik Merkezi Müdürü Kazım Elmas, 2019 yılında Tokat Gençlik Merkezi’nde yapılan faaliyetleri Tokat Gazetesi’ne değerlendirdi.

“14 İLE 29 YAŞ ARALIĞINDA TOKAT MERKEZDE BİZİM KIZ VE ERKEK OLMAK ÜZERE 21 BİN KAYITLI ÜYEMİZ VARDIR”

Tokat Gençlik Merkezi Müdürü Elmas’ın değerlendirmeleri şöyle oldu:

“Tokat Gençlik Merkezimizde 14 ile 29 yaş aralığında kız ve erkek olmak üzere 21 bin kayıtlı üyemiz vardır. Tokat Merkez’de gençlik faaliyetlerimizi duyurabilmek için ortaokul, lise ve üniversite gruplarında toplamda 102 okul temsilcimiz var. Peki, bu okul temsilcileri ne işe yarar diye soracak olursanız? Bakanlığımızın projelerini, Genel Müdürlüğümüzün etkinliklerini ve Gençlik Merkezimizin etkinliklerini okullarda, öğrencilerimiz mağdur olmasın anlamında düşünüyoruz ve temsilci gençlerimizin aracılığıyla onları haberdar ediyoruz. Bu kapsamda bu okullarda toplam 102 tane temsilci gençlerimiz mevcuttur. Ayrıca gençlik merkezimizde 7 tane Gençlik Liderimiz ve 7 tane de Gönüllü Gençlik Liderimiz var. Gönüllü Liderlerimiz her hangi bir kadrolu eleman olamamasına rağmen, gönüllerini ortaya koyarak bizim yapmış olduğumuz çalışmalarda bizlere destek oluyorlar. Ayrıca bu sene başlattığımız bir çalışma daha var, onu da sizinle paylaşmak istiyorum.”

KREDİ YURTLAR KURUMU’NDA 5 TANE GENÇ OFİS OLUŞTURDUK

“Biz 5 tane Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) yurdunda genç ofis oluşturduk. Genç Ofis ne demektir? Size ondan bahsetmek istiyorum. Bakanlığımızın ve Gençlik Merkezimizin faaliyetlerini etkinliklerini buraya gelemeyen genç kardeşlerimize ulaştırmaya çalışıyor. Orada tefrişatı bize ait olmak üzere oluşturduğumuz ofislerimizde Gençlik Merkezinde yaptığımız etkinlikleri oralarda yapmaya çalışıyoruz ve gençlerimizi bu imkânlardan yararlanmasını istiyoruz.”

2019 YILINDA TOKAT GENÇLİK MERKEZİ OLARAK, 1980 TANE FAALİYET YAPTIK

“Ayrıca 2019 yılında Tokat Gençlik Merkezi olarak, 1980 tane faaliyet yapmışız. Bu dile kolay, çok ciddi rakam olduğunu düşünüyorum. Çünkü bu faaliyetlerin sonucunda biz, 60 bin 112 öğrenciye ulaşmışız. Tokat ölçeğinde düşündüğümüzde 68 bin 112 öğrencinin ciddi bir rakam olduğunu düşünüyorum. Ayrıca 2019 yılında Tokat Gençlik Merkezi olarak İl ve İlçemizde toplamda 160 tane gencimizi bir hafta süren kamplarımıza götürdük. Bu kamplar Bakanlığımız tarafından oluşturulmuş kamplardır, deniz ve doğa kampı diye 2’ye ayrılır. Biz bu imkânlardan 160 tane Tokatlı gençlerimizin yararlanmasını sağladık. Gençlerimiz nerelere gitti? Mersin, Samsun, Kırşehir, Trabzon, Kastamonu, Bursa ve Bolu kamplarına gençlerimizi gönderdik.”

GENÇLİK MERKEZİMİZ 7/24 SAAT BOYUNCA GENÇLERİMİZE AÇIK

“Ayrıca Gençlik Merkezimiz bildiğiniz gibi 7/24 saat boyunca açık. Bizim hafta sonumuz yok, gecemiz yok, gündüzümüz yok. Kısacası devlet memuruyuz ama bizim mesai kavramımız yok. Bunun dışında gerçekten gönüllü olarak canla başla çalışıyoruz. Bizler ekip olarak koşuşturmaya çalışıyoruz. Müdürüm daha çok ne yapıyorsunuz diye sorabilirsiniz? Bizlerin daha çok atölye ve kulüp çalışmalarımız oluyor. Mesela güzel sanatlar atölyesi kapsamında Bağlama, Piyano, Gitar, Ney, Keman, Ebru, Resim ve Tiyatro atölye çalışmalarımız mevcut.”

GELECEĞİN BİLİM ADAMLARIN ALT YAPISINI HAZIRLIYORUZ

“Yine Bilim ve Teknoloji atölye çalışması kapsamında KOD-2023 Eğitimleri (Ortaokul, Lise ve Üniversite) yapıyoruz. Burada biz geleceğin bilim adamlarının alt yapısını hazırlıyoruz. Bilim ve Teknoloji Atölyesi’nde yazlım yapıyoruz, kodlama yapıyoruz ve robotik üretim yapıyoruz. Gençlerimiz burada inanın araba yaptılar, uzaktan kumandalı. Uzaktan kumandalı sulamalı saksılar yaptılar. Bunları ilerleterek değişik şeyler yapmaya çalışıyoruz.”

DENE-YAP ATÖLYESİ’NE REKOR BAŞVURU

8 BİN ÖĞRENCİ BAŞVURDU

“12 ilde DENE-YAP Atölyesi vardı. Bakanlığımız Tokat’ımızı da bu kapsama aldı. Toplamda 18 ilde DENE-YAP Atölyeleri kurulmuş olacak. Bunlardan bir tanesi de Tokat. Bu nerede kurulacak, Tokat Gençlik Merkezi’nde kurulacak. Toplamda Bakanlık bize 2 bin 500 kişiye ulaşabileceğimizi hesaplamıştı. Gençlerimizin çabası, İl Müdürlüğümüzün, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün ve Valiliğimizin çabaları sonucunda toplamda 8 bin öğrenciye ulaştık. Bu bizim için rekor bir sayı. Bize verilen rakamın 3 katından daha fazla bir rakama ulaştık. Bu 8 bin gencimiz, 9 Şubat’ta bir sınava girecek merkezî bir sınava. Bu sınavdan sonra toplam 480 öğrenci de 22 Mart’ta uygulamalı bir eğitim alacak. Sonrasında toplamda 160 kişi kalacak. Bu 160 öğrenci kardeşimiz 3 yıl boyunca Tokat Gençlik Merkezi’nde son model ve teknoloji de kurulan DENE-YAP Atölyeleri’nde eğitim verilecek. Asıl 2023’ün daha profesyonel daha gelişi burada yapılacak. Geleceğin bilim adamları inşallah Tokat’tan çıkacaktır.”

Tokat Gençlik Merkezi Müdürü Kazım Elmas’ın gazetemize yaptığı 2019 yılsonu değerlendirmesinin devamını yarın (Salı) gazetemizde…


" GENÇLİKTEN 1980 FAALİYET konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere GENÇLİKTEN 1980 FAALİYET ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda GENÇLİKTEN 1980 FAALİYET ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku