Dolar 18,7800 0.36%
Euro 20,1575 1.2%
Gram Altın 1.249,93 0,48%
Çeyrek Altın 2.343,00 2,27%
Yarım Altın 4.715,00 2,90%
Tam Altın 9.079,61 0,33%
GENÇ VOLEYBOLCUNUN BÜYÜK BAŞARISI

GENÇ VOLEYBOLCUNUN BÜYÜK BAŞARISI

ABONE OL
07 Eylül 2020, 11:54:19

Smaçör oyuncusu Batuhan Semih Saçtı: “Fenerbahçe Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’ni kazanarak kendimi kanıtlamış oldum.”

            Tokat Belediye Plevnespor’un alt yapısından yetişen 2000 doğumlu smaçör oyuncusu Batuhan Semih Saçtı, Fenerbahçe Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’ni kazandı.

            20 yaşında ki Tokat doğumlu genç yetenek Saçlı, 5 yıl boyunca Plevnespor’un alt yapısında yetişti. Sonrasında 2 sezon boyunca, gençlerin yetişmesi için kurulan TVF 2’nci Ligde mücadele etti. Aynı zamanda da Tokat İMKB Sosyal Bilimler Lisesi’ni okuyan Batuhan Semih Saçtı, planlı ve programlı şekilde Üniversite sınavlarına hazırlandı. Her gün hem sınavlarına hemde voleybol antrenmanlarını aksatmayan genç yetenek çabalarının meyvesini Fenerbahçe Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’ni kazanarak aldı. 800 kişi içerisinden ilk 5’e giren Batuhan Semih Saçtı, Fenerbahçe Üniversitesi’nden yüzde yüz burs hakkı da kazandı.

            Tokat Belediye Plevnespor’un alt yapısından yetişen smaçör oyuncusu Batuhan Semih Saçtı, gazetemizi ziyaret ederek spor muhabirimiz Mustafa Işık’a başarısının sırrını ve hedeflerinden bahsetti.

BATUHAN SEMİH SAÇTI: “FENERBAHÇE ÜNİVERSİTESİ’NDEN 800 KİŞİ İÇERİSİNDEN İLK 5’E GİRDİM, BU BENİM İÇİN ÇOK GURUR VERİCİ”

20 yaşında ki Tokat doğumlu genç yetenek smaçör oyuncusu Batuhan Semih Saçtı, “5 yıl boyunca Tokat Belediye Plevnespor’un alt yapısında oynadım. 2 sezon boyunca da TVF 2’nci Lig oynadım Plevnespor’un. Lisenin son yılında sınav ve voleybol maçları aynı döneme denk geldi, hem sınav hemde okul süreci zor bir süreçti. Ama sağ olsun hocalarım bizlere tolerans tanıdılar, hepsine teşekkür ederim. Lisenin son yılında düzenli program halinde hem derslerime çalıştım hemde antrenmanlara gittim. Planlı ve programlı çalışarak iyi bir sıralama elde ettim. Sonunda Hukuk Fakültesi kazanacak puan elde ettik, çevremde bazı öneriler oldu Hukuk Fakültesi yazamam konusunda. Ama ben sevdiğim bildiğim iş üzerinden gitmek istedim ama Fenerbahçe Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi başvurdum ve yüzde yüz burs olarak kazandım. Fenerbahçe Üniversitesi’nden 800 kişi içerisinden ilk 5’e girdim. Bu benim için çok gurur verici, çevremde aldığım güzel tepkiler beni mutlu ederek heyecanlandırdı. İnsanlar benimle konuşurken durumu anlattığımda bana karşı davranışları bakışları sözleri bile değiştiğini fark edebiliyorum. Her insan bunu yapamayabilir, plan ve program olduğu müddetçe her şeyin üstesinden gelinebilir. Fenerbahçe Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’ni kazanarak kendimi kanıtlamış oldum.”dediği açıklamasının devamında Üniversite sınavlarına nasıl hazırlandığına da değinen;

DİKKAT!  TOKAT'TA AĞAÇ BUDAMA ÇALIŞMALARI

“DÜZENLİ OLARAK ÇALIŞARAK İSTEDİĞİM BAŞARIYI ELDE ETTİM”

Saçtı, “Tokat Belediye Plevnespor’un alt yapı genelde okul çağındaki çocuklar ve akşamları oluyor antrenmanlarımız. Ben sabahları düzenli olarak 7’de uyanıyordum ve 8’e kadar hazırlanıyordum. Evden hazırlıklarım bittikten sonra 9’da kütüphanede olurdum ve akşam 17.00’a kadar orada sınavlara hazırlandım. Sonrasında antrenmanlarıma gidiyordum ve akabinde dinleniyordum, antrenman sonrasında yorgun olduğum için derslerime çalışamadım. Ben bunu bir alışkanlık haline getirdim, bunu sürekli hâle getirdim. Zaman geçtikçe bunun üzerine kattıkça kattım. Benim için güzel bir süreç oldu, haftada bir günde olsun kendimi dinlendiriyordum, o kadar düzenli bir program yaptım her şey dakika dakikaydı. Yürümem, koşmam ve stres atmam lazım derdim ve bunu belirli saat diliminde yapardım. Düşünün ki yemek saatimi bile aksatmıyordum, bunları yaptım ve istediğim başarıyı elde ettim.” şeklinde konuştu.

“GELECEKTE VOLEYBOL CAMİASINDA SAYGI DUYULAN ve BAŞARI YAKALAMIŞ ANTRENÖR OLMAK İSTİYORUM”

2000 doğumlu smaçör Saçlı, “Hedefim tabi ki çok sevdiğim voleybola devam ederek camiaya katkı sağlamak, bu sene ilimizde yeni bir voleybol takımı kuruldu. Başantrenörlüğünü Gökhan Yurdakul hocamızın üstlendiği Tokat Yurdu Gençlik ve Spor Kulübü voleybol takımında bu yıl orada devam edeceğim. Maçlar ve Üniversite derken benim için yoğun bir tempo olacak ama üstesinden geleceğime inanıyorum. İlerleyen yıllarda takım antrenörü veya öğretmen olmak haylimiz. Gelecekte voleybol camiasında saygı duyulan ve başarı yakalamış antrenör olmak istiyorum.” açıklamasının sonunda ise;

“AZİMLİ, PLANLI ve PROGRAMLI BİR ŞEKİLDE ÇALIŞMAK BAŞARILI OLMANIN İLACIDIR”

Sözlerinin sonunda gençlere mesaj vererek sonlandıran Tokat Belediye Plevnespor’un alt yapısından yetişen smaçör oyuncusu Batuhan Semih Saçtı, “benim yaptığım şeyler yapılmayacak bir durum değildir, sonuna kadar azimli, planlı ve programlı bir şekilde çalışılırsa başarı elde edilir. Planlı çalışmak bana göre başarılı olmanın ilacıdır. Spor yapan bazı gençler derslerine ağırlık veremiyorlar, antrenman süreçleri yorgun oluyor. Ama plan ve düzenli program yaptıkları zaman yapılmayacak bir durum değildir. Şunu belirtmek istiyorum ki, vaktimizi boş yere harcamayalım.” diye konuştu.

DİKKAT!  TOKAT’IN YENİ BALLISI NİKSAR BELEDİYE SPOR
genc voleybolcunun buyuk basarisi
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Önemli İçerikler