Dolar 18,7800 0.36%
Euro 20,1575 1.2%
Gram Altın 1.213,56 0,66%
Çeyrek Altın 2.026,00 0,25%
Bitcoin 525469 -3.08277%
Ethereum 33537 -2.67396%
Yarım Altın 4.053,00 0,27%
Tam Altın 8.041,68 1,59%
GELİRİ YOK AMA BAŞARISI ÇOK

GELİRİ YOK AMA BAŞARISI ÇOK

ABONE OL
04 Eylül 2020, 11:09:01

Tokat’ta 2007 yılından beri spor faaliyetlerine devam eden Topçamspor, geliri ve desteği olmadan başarısına her geçen gün yenisini ekliyor.

            2007 yılını kadar Bilmarspor adında ilimizde spor branşında hizmet veren sonrasında ise, Orhan Yazıcı ve gönüllü öğretmenlerin girişimiyle Tokat’a hizmet olsun diye kulüp satın alındı. Bir yıl geçtikten sonra kulübün ismini Tokat’tan yerel isim olsun düşüncesiyle Topçam dağlarından esinlenerek Topçam Spor Kulübü olarak isim değişikliği yapıldı. Geçen zaman içerisinde kulüp, 9 kategorisi olmak üzere Futbol Takımı, Erkek Basketbol Takımı, Bayan Voleybol Takımı, Halk oyunları ve Atletiz olmak üzere 14 branşta ilimizde faaliyet gösteriyor.

2019 yılında düşük bütçelerle kurulan futbol takımı, bir yenilgi ile Tokat Amatör Ligi Final maçında Niksar Belediyespor’a rakibi oldu. Sarı-Kırmızılılara 2-0 yenilen Tokat ekibi 2020 yılında ise, gruplarda 2 yenilgiyle, Tokat Amatör Ligi Play-Off Çeyrek Finalde eksik kadrosuyla Erbaa Güreş İhtisasspor’a 2-0 yenildi. 2019-2020 sezonunda Tokat’ta U-15, U-16 ve U-17’lerde 3 kategoride şampiyon oldu. Ayrıca çevre duyarlılığıyla da ön plana çıkan kulüp, takımın Teknik Sorumlusu Orhan Yazıcı öncülüğünde 4 önce çevre yolunda Topçamspor Hatıra Ormanı oluşturuldu. Çam ve ağaç dikimi yapan sporcular yılın belirli aylarında bakım ve temizlik yapıyorlar.

            Topçam Spor Kulübü Teknik Sorumlusu Orhan Yazıcı, Tokat Gazetesi Spor Muhabirimiz Mustafa Işık’a takımın geçmişini, çalışmaları ve hiçbir geliri olmadan yakaladığı başarılarının sırlarını anlattı.

ORHAN YAZICI: ” BELİRLİ BİR GELİR DÜZEYİMİZ OLSA DA OLMASA DA

BİZ, 9 KATEGORİDE FUTBOLDA TOKAT’A YİNE HİZMET EDECEĞİZ”

Sözlerine Topçamspor’un parolasıyla ile başlayan Teknik Sorumlu Orhan Yazıcı, “bizim her sene parolamız aynı, belirli bir gelir düzeyimiz olsa da olmasa da biz 9 kategoride futbolda Tokat’a yine hizmet edeceğiz. Diğer branşlarımızda da hizmetlerimiz devam edecek. Pandeminden dolayı Mart, Nisan, Mayıs ve Haziran aylarında hiçbir futbolda faaliyet olmadı. Daha sonra açıldı sonra tekrar kapandı, şunda ben Futbol Okul’umuza devam ediyoruz, tabi gerekli önlemleri alıyoruz, elimizden geldiğince. Biz sporun ve futbolun yaşatılması konusunda hiçbir zaman geri adım atmadık, Rabbim sağlık sıhhat verdiği sürece de hiçbir zaman geri adım atmayacağız. Bir yaşlandığım zaman, başka gibi ben bırakmam edası değil benim alt tarafından gelen değerli sporcularımız olacak. Benim yerime onlar olacak, yönetim ve hakemlerimiz bu çocuklarımız olacak. Biz çalışmalarımıza bu parolamızla devam edeceğiz, Pandemi devam ediyor ama bizim planlarımızda devam edecek ve bizler her zaman ki gibi hazır olacağız. Şuanda Lig başlasa mütevazi kadroyla katılabiliriz eğer ki bir gelir kapısı bulabilirsek o zaman iddialı bir takımla çıkarız. Yoksa bizim parolamız her sene aynı, kulübümüzü her sene Tokat’ta en iyi şekilde temsil etmek. .” dediği açıklamasının devamında;

“başta Tokatspor kulübümüz olmak üzere birçok kulüplere futbolcular verdik”

Yılların tecrübeli hocası Yazıcı, “13 yıllık süre zarfında içerisinde Topçamspor Futbol Kulübü, başta Tokatspor kulübümüz olmak üzere birçok kulüplere futbolcular verdik. Tokatspor’umuzdaki değerli Antrenör arkadaşlarımızda bunun farkındalar. Her yaş grubunda, her yıl bizlerden dilekleri oluyor, bunlara cevap verdiğimizde oluyor veremediğimizde. Şuanda Tokatspor A Takımında oynayan Umut Eren Şener bizden gitme, alt yapısında oynayan bizden gitme oyuncularımız var. Şuanda bunların isimleri bizde kalsın vermek istemiyorum, yaş gruplarında oyuncularımız var. Geçmiş dönemde Tokatspor’a oyuncu gönderip de devam etmeyen sporcularımız da var, il dışına çıkanlarda var. Bunun haricinde babası burada devlet memuru olup Kayseri’ye, Kıbrıs’a ve Antalya’ya gidenler ve oradaki kulüplere verdiğimiz oyuncularımız var.” şeklinde konuştu.

“TOKATLILAR 2-3 YIL İÇERİSİNDE, TOPÇAMSPOR’UN HANGİ KONUMDA OLACAĞINI GÖRECEKLER”

Spor muhabirimizin sorusu olan, “Sayın hocam Topçamspor Futbol Kulübü’nün sosyal medyanızı çok takip edenlerden bir tanesiyim. Arada bizleri dahi heyecanlandıracak paylaşımlarda olunuyor, bunun anlamı nedir hocam?” sorusuna deneyimle Teknik Sorumlu Yazıcı’nın cevabı ise, “bunun anlamı kulübümüzü her ne şartta olursa olsun, kulüp parolamızda dediğim gibi kulübü yaşatmak. Bunun içinde bizim seviyemiz hep aynıdır, bir adım dahi geri adım atmamız olmaz aksine ileri atmak var. Bunun sonucunda Tokatlılar beklesinler iki yıla kadar yâda üç yılda olabilir Topçamspor Futbol Kulübü’nün nereye geldiğini, futbolcu bazında, nerelere oyuncu verdiğini, A Takımın nasıl kuvvetlendiğini hep beraber kendileri görecekler. Bizim işimiz etrafa reklam yapıp şaşalı göstermek değil, çok iyi emin adımlarla gidiyoruz. Şuanda da Süper Lig takımlarından bir tanesi ile alt yapı anlaşma yaptık, onunda ismini vermeyeceğim ama zamanı geldiğinde Tokat Gazetesi aracılığıyla haber yaparak görecekler inşallah. Oraya da oyuncularımızı verdikten sonra inşallah hep beraber Topçamspor’un Tokat’ta nasıl hizmet ettiğini kendi gözleriyle görecekler.” dedi.

“TOPÇAMSPOR’A TALİP YA DA SATIN ALABİLİRLER, ÇÜNKÜ TOPÇAMSPOR’UN ALT YAPISI GİBİ KUVVETLİ BİR KULÜP YOKTUR”     

Topçamspor Futbol Kulübü’ne satın almak ya da talip olunursa, yönetimin buna kapısı açık olur mu? Sorusuna Orhan hocanın cevabı, “biz değerli iş adamları ve değerli Tokatlılar dahi olmak üzere ben her platformlarda ve her yerde belirtiyorum. İstedikleri gibi Topçamspor’a talip yâda satın alabilirler. Bunu neden söylüyorum, çünkü Topçamspor’un alt yapısı gibi kuvvetli bir kulüp yoktur. Var diyorlarsa buyursunlar örnekleriyle birlikte göstersinler. Daha önce ki açıklamamda belirttiğim gibi 3 kategoride aynı yıl Şampiyon olmak her kulübün harcı ve kârı değildir. Değerli sporseverler takip ediyorlar bunu görebilirler, birinci bu. İkincisi ise, doğru insan, doğru sporcu ve doğru kulüp denildiği zaman biz bunun amacındayız. Kesinlikle kulübümüzü 13 yıldır yetiştiriyoruz, bir kuruş borcumuz yok bizim. Borcumuz olmadığı gibi birde kasamızda paramızda var, bunun önemi düşünerekten doğru kulüp olma adına Topçamspor Futbol Kulübü talip olma ve satın alınma konusunda doğru kulüptür. Kulübümüzün yapısını gelip inceleyebilir, nasıl yapımız olduğunu, inceledikleri zaman göreceklerdir. Bana göre doğru kulüp. ” açıklamasının devamında Tokatspor hakkında görüşlerini dile getirdi;

“TOKATSPOR’U YAŞATMAK İÇİN, TOPÇAMSPOR OLARAK ÜZERİMİZE NE DÜŞÜYORSA BUNU PAYLAŞMAYA ve BERABER OLMAYA VARIZ”

Yazıcı “şunu da ifade etmek istiyorum, Tokat’ın birinci kulübü kesinlikle Tokatspor’dur. Bunu yaşatmak için biz Topçamspor olarak üzerimize ne düşüyorsa bunu paylaşmaya ve bununla beraber olmaya varız. Tokat’ın tek takımı ve temsil eden tek profesyonel takımı Tokatspor’dur. Bunu da tüm değerli iş adamları, Sayın Valimiz, Sayın Belediye Başkanımızın da içerisinde bulunduğu bir ekiple inşallah bu kulübü yaşatırız.” açıklamasında bulunduğu sözlerinin sonunda ise,

 “TOKAT’A HİZMET ETMEK İÇİN ÖĞRETMEN ARKADAŞLARIMIZLA BERABER

BİZ BU İŞE SOYUNDUK”

Tokat Gazetesi’ne teşekkür ederek sözlerini tamamladığı açıklamasında Topçam Spor Kulübü Teknik Sorumlusu Orhan Yazıcı, “Topçamspor Futbol Kulübü Tokat’a hizmet etmek için Öğretmen arkadaşlarımızla beraber biz bu işe soyunduk ve bizler bu işe sonuna kadar varız. Sonuna kadar hizmet ederek aşağıdan gelen değerli sporcularımızı kulübümüzü bırakarak onlar yaşatır inşallah, tekrar Tokat Gazetesi’ne ve şahsınıza bize ve kulübümüze yakın ilgisinden dolayı teşekkür ederim. Görevinizde başarılar dilerim.” dedi.

geliri yok ama basarisi cok 1
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments