takip et takip et takip et
Gündem

21 Kasım 2019 - 411 Okunma

GELENEKSEL TÜRK MUTFAĞI KURSU

Abone Ol

Tokat Milli Eğitim Müdürlüğü Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü koordinesinde Tokat Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen "Geleneksel Türk Mutfağı" kursu belge töreni düzenlendi. 168 saatlik kursa katılarak belge almaya hak kazanan 15 kursiyere belgeleri takdim edildi.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü koordinesinde yürütülen yaygın eğitim kursları, Türkiye’nin 81 ili ve ilçelerinde hizmet veriyor. Bu kurslar ile vatandaşlara mesleki beceriler edinme, çeşitli hobi dallarında yeteneklerini geliştirip uzmanlaşma ile genel kültür seviyelerini artırma imkanı tanınıyor. Tokat’ta Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünce uygulanan 3 bin 414 adet kurs modülü bulunuyor. Bu kapsamda Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü koordinesinde Tokat Halk Eğitim Müdürlüğünce yürütülen yiyecek, içecek alanlarında açılan 54 kurstan biri olan “Geleneksel Türk Mutfağı” kursu için belge töreni düzenlendi. Türk Mutfağı kursu katılımcıları aldıkları 168 saatlik kursla geleneksel Türk mutfağının inceliklerini öğrendi. Kursiyerler Milli Piyango İhya Balak Fen Lisesinde düzenlenen törenle belgelerini alırken, öğrendikleri eşsiz lezzetleri de katılımcılara sundu. Törende Geleneksel Türk Mutfağından dolma, içli köfte, çeşitli sebzelerden yapılan salata çeşitleri, börekler ve tatlılar gelen misafirlerin beğenisine sunuldu.

Etkinliğe ilişkin konuşan Vali Ozan Balcı, “Tokat Kültür turizm şehri, sebzenin meyvenin, el sanatlarının merkezi, sizin bu işi öğrenmeniz Tokat’ın kültür ve turizmine de katkı sağlar. Geleneksel ev yemeklerinin yapımı Tokat için önemli. İnsanların sağlıklı beslenmesi de önemli, ev yemeklerinin sağlık açısından büyük önemi var. Çabalarımız bu sektörün büyümesi yönünde. Özellikle hanımefendiler öğrenmesi bizi mutlu etti.” dedi.

Daha sonra kursa katılan Nihal Evrendilek, Birgül Özgür, Naciye Atlı, Nuriye Açar, Abdullah Keleş, Sığar Dönmezoğlu, Serhat Turan, Emine Turgut, Hasibe Pehlivan, Rümeysa Sönmezoğlu, Rahime Çakırbay, Şerife Kurt, Havva Değirmenci, Merve Ateş’e belgeleri Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı ve eşi Sonay Balcı tarafından takdim edildi.

Belge takdimi sonrası kursiyerler tarafından hazırlanan ikramlar misafirlere sunuldu.


" GELENEKSEL TÜRK MUTFAĞI KURSU konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere GELENEKSEL TÜRK MUTFAĞI KURSU ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda GELENEKSEL TÜRK MUTFAĞI KURSU ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku