takip et takip et takip et
Zile

28 Eylül 2020 - 549 Okunma

GELECEĞİN MUCİTLERİ ZİLE GENÇLİK MERKEZİ’NDE YETİŞİYOR

Abone Ol

Tüm Dünya’yı etkisi altına alan Covid_19 Pandemi dolayısı ile yaşamış olduğumuz bu zor süreçte Zile Gençlik Merkezi’nde ki liderler ve gönüllü gençler destekleri ile siperli maske yapımı, Vefa Sosyal Destek Grupları’nda aktif görev alıyor.

            Gençlik Merkezi faaliyetleri Online Platformlar üzerinden gerçekleştirmenin yanında, vatandaşlarımızın kullanmaları için teknoloji anlamında da çalışmalarına devam etmektedirler. Bu kapsamda Tokat Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı birimlerinden Zile Gençlik Merkezi Müdürlüğü Gönüllü Gençlerinden Ferhat Karaduman (17) ve Abdullah Altunok (17) akıllarındaki cihaz için gerekli olan parçaları temin etmiş ve bu malzemeler ile birlikte mekanik tasarımı ve yazılımı kendilerine ait olan aynı anda hem dezenfektan hem de ateş ölçen cihazı kısa sürede geliştirerek, kullanıma hazır hale getirdiler.

            Gençlik ve Spor Bakanlığı protokol girişine yerleştirilen cihazda elini dezenfekte eden vatandaşların bir taraftan ateşi de ölçülüyor. Vücut ısısı normal değerlerde olan vatandaşlara yeşil yanan LED lambalarla geç sinyali veren cihaz, vücut ısısı yüksek seviyede olan vatandaşları tespit ettiğinde ise kırmızı LED ışıklarla dur uyarısı vererek, görevlileri uyarıyor.


" GELECEĞİN MUCİTLERİ ZİLE GENÇLİK MERKEZİ’NDE YETİŞİYOR konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere GELECEĞİN MUCİTLERİ ZİLE GENÇLİK MERKEZİ’NDE YETİŞİYOR ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda GELECEĞİN MUCİTLERİ ZİLE GENÇLİK MERKEZİ’NDE YETİŞİYOR ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku