takip et takip et takip et
Merkez

28 Eylül 2020 - 531 Okunma

GELECEĞİN MUCİTLERİ TOKAT’TA YETİŞECEK

Abone Ol

Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan’ın video konferans yöntemiyle katıldığı 30 ilde yapılan Deneyap Atölyelerinin eş zamanlı açılış töreninde Tokat Deneyap Teknoloji Atölyesinin açılışını gerçekleşti.

            Açılışa Vali Dr. Ozan Balcı, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, Gençlik ve Spor İl Müdür Vekili İbrahim Tarun, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, Gençlik Merkezi Müdür Vekili Ahmet Soğukpınar, Şube Müdürleri Oktay Düzen, Erol Öktem ve öğrencilerin katıldı. Tokat Gençlik Merkezi’nde 60 Lise ve 100 Ortaokul olmak üzere toplamda 160 öğrenci eğitim alacağı Tokat Deneyap Atölyesi’nde çalışmalar başladı.    

            Vali Dr. Ozan Balcı, Cumhurbaşkanlığının ilk 100 günlük İcraat Programı çerçevesinde, 81 İlde 100 Deneyap Teknoloji Atölyesi kurulmasına yönelik olarak, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı, TÜBİTAK ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı arasında önemli bir işbirliği ile Türkiye’de gençlerin, özellikle teknoloji alanında gelişimlerine katkı sağlayan bu dört önemli kurumun katkıları ile hayata geçirilen Deneyap Türkiye kapsamında Tokat’ta da Gençlik Merkezi’nde faaliyete geçen Deneyap Atölyesinin emeği geçenlere teşekkür etti. 

            Vali Dr. Ozan Balcı, açılış töreninin ardından Deneyap Atölyesi’ni gezerek, bilgi aldı. Vali Dr. Ozan Balcı, atölyenin hayırlı ve uğurlu olmasını diledi.


" GELECEĞİN MUCİTLERİ TOKAT’TA YETİŞECEK konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere GELECEĞİN MUCİTLERİ TOKAT’TA YETİŞECEK ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda GELECEĞİN MUCİTLERİ TOKAT’TA YETİŞECEK ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku