takip et takip et takip et
Köşe Yazıları

16 Eylül 2020 - 11:51:36 - 596 Okunma

GELECEĞİN BEDELİ BUGÜNÜMÜZ MÜ?

Bu geçici ve kısa hayatta geleceğimizi aydınlatmak için çok çalışıyoruz. Soru şu; beklediğimiz gelecek, gelecek mi? 

30’lu veya 40’lı yaşlarındaki herhangi bir ebeveyne hayatlarından memnun olup olmadıklarını sorun. Her gün hayatlarından gerçekten keyif alıp almadıklarını izleyin. Verecekleri cevap çocuklarının gelecekleri ve kariyeri için hazırlandıkları olacaktır. Bu nedenle bugün kendileri hakkında fazla düşünecek zamanları olmuyor. Çoğunlukla geleceğimizi şimdiki zaman pahasına hazırlarız ve o gelecek asla gelmez.

Hepimiz paranın önemini biliyoruz ve bu nedenle geleceğe yatırım için tasarruf etmeye çalışıyoruz. Üzücü olan şey, çoğu zaman bunu bugün pahasına yapıyoruz. Geçen reklam panolarında şehirde çok tanınan bir hastanenin reklamını gördüm. Posterde, hastanenin verdiği yüksek kaliteli hizmetler listeleniyordu. Bugün biriktirdiğimiz her şeyi onlar için biriktirdiğimizi düşünüyordum.

Sizce de öyle değil mi?

Herhangi bir aile üyesini göz önüne alın ve bugünkü sağlık durumunu düşünün. Görünüşe göre herkesin bir sağlık sorunu var. Çoğu ara sıra hastalanır. Birinde uyku problemi olur. Bazıları depresyondan muzdaripken bazıları diyabet hastası olabilir. Bazıları düşük / yüksek tansiyona sahipken bazıları kalp hastalıklarından muzdariptir. Yaşam tarzımız nedeniyle tüm bu hastalıklar bugün çok yaygın hale geldi.

Sağlıklı yemek pişirmek için zamanımız yok, bu yüzden fast food’a yükleniyoruz. Sabah egzersizi veya meditasyon yapacak zaman yok. Tüm gün ağır fiziksel aktivite yapmadan ofislerimizde oturuyoruz. Sonra televizyonun önünde çok uzun süre oturuyoruz ama kendimizi düşünecek vaktimiz yok.

Sağlığımız iyi görünse bile, şu anda yaşamıyoruz ve bu nedenle mutlu görünmüyoruz. Hayatınızdan zevk almıyorsanız, hayatınızı yaşamadığınıza inanıyorum. Bu da günümüzde yaygın bir hastalıktır. Bu, sadece şimdiki zamanınızı geçirdiğiniz ve daha iyi bir gelecek için umduğunuz (aslında endişelendiğiniz) anlamına gelir.

Ebeveynlerin çoğuna göre, onlar hayatlarını çocuklarının eğitimi ve kariyeri için adadılar. Çocuklarının daha iyi bir geleceğe sahip olması için hayatlarından fedakarlık yaptılar. Niyet gerçekten çok iyi. Bununla birlikte, yaşam döngüsüne bir göz atalım.

İyi bir eğitim alan genç iyi bir işe girer. O genç hayatından yeni yeni zevk almaya başlar, kendisi ve ailesi için birçok şey yapmak ister. Ama bunu en fazla birkaç yıl boyunca yapabilecek. Sonra o da aynı aşamaya girecek, evlenecek. Çocukları olacak ve sorumluluğu artacak. Para hiçbir zaman tüm masrafları karşılamaya yetmez. Sağlığından ve hayallerinden ödün verecek, hepsi çocukları ve güvenli bir gelecek için. Hayatının geri kalanını, bir gün hayallerini gerçekleştirecekleri beklentisiyle onlar için her şeyi yapmaya adayacak. Şimdi bu döngünün nasıl devam ettiğine dair bir fikriniz olabilir.

Kendi hayatımızı başkaları için yaşadığımızı düşünüyoruz genelde. Öyleyse kendi hayatını kendi için yaşayan çok az kişi var demektir bu. Önce kendi hayatımızı iyi yaşamak daha önemli değil midir? Böylece diğerleri de otomatik olarak aynısını yapacaktır.

"Arzu Kaymak" diğer yazıları için tıklayın.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku
şekilli nick yazma BeConvert codlio web tasarım ajansı kutrtv ilhan kut kimdir
html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf