takip et takip et takip et
Gündem

3 Aralık 2019 - 473 Okunma

GEÇ TURFANDA MEYVE EKONOMİYE KATKI SAĞLAYACAK

Başçiftlik ilçesinde çiftçilerin desteği ile yürütülecek Geç Turfanda Meyve Bahçesi’nin ilçe ve Tokat ekonomisine büyük katkı sağlayacağını vurgulandı.

Tarım Tokat Meyveciliği Geliştirme Projesi kapsamında yürütülen Başçiftlik Geç Turfanda Meyve Bahçesi çalışmaları Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında düzenlenen toplantıda değerlendirildi.

Valilik Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıda 2 bin dönüm alanda kiraz başta olmak üzere erik, armut, elma gibi geç turfanda meyvelerin yetiştirileceği proje kapsamında dikimlerin bahar mevsimiyle birlikte başlayacağı belirtildi.

Vali Dr. Ozan Balcı, Başçiftlik Geç Turfanda Meyve Bahçesi projesinin hayata geçmesi ile birlikte ilçe ve Tokat ekonomisine önemli katkılar sağlamasının hedeflendiğini söyledi.

Güzel ve örnek bir çalışma olacağını kaydettiği Geç Turfanda Meyve Bahçesi projesinin sıkı takipçisi olacağını belirten Vali Dr. Ozan Balcı, “Tarıma, çiftçiye, üreticiye dostuz. Tarımın gelişmesi, çiftçimizin zenginleşmesi için yılmadan, yorulmadan hep birlikte çalışıyoruz.” dedi.

Bölgede ürün çeşitliliğini önemsediğini ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Üreticimizin tek ürüne bağlı kalmadan daha kaliteli ürün yetiştirip, farklı kazanç yolları elde etmesi ve gelirini arttırması bizim için önemli. Başçiftlik ilçemizde başta kiraz olmak üzere erik, armut, elma gibi geç turfanda meyveleri yetiştirip, çiftçimize, üreticimize destek olacağız.” diye konuştu.

Vali Dr. Ozan Balcı, proje çalışmalarında emeği geçen herkese teşekkür etti.

Toplantıya Başçiftlik İl Genel Meclis Üyeleri, İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Şahin, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Gökçe, Orman İşletme Müdürü Mehmet Sandalcı, DSİ Müdürü Ali Çetinkaya, TKDK İl Müdürü Fevzi Çiçek, Başçiftlik İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Koç ve ilgili kurumların temsilcileri katıldı.


" GEÇ TURFANDA MEYVE EKONOMİYE KATKI SAĞLAYACAK konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere GEÇ TURFANDA MEYVE EKONOMİYE KATKI SAĞLAYACAK ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda GEÇ TURFANDA MEYVE EKONOMİYE KATKI SAĞLAYACAK ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku