takip et takip et takip et
Gündem

28 Kasım 2019 - 695 Okunma

Gazilerimiz alayda yedek astsubaylarla karavanada

Abone Ol

Tokat’ımızdaki 48. Piyade Eğitim Alayı’nda yeni dönem için eğitim almakta olan yedek astsubaylar dün karavanalarını gazi ve şehit yakınlarıyla birlikte yediler.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Tokat Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri dün 48. Piyade Alayı’na konuk oldular ve öğle karavanasında yedek astsubaylarla birlikte yemeklerini yediler.

Geçtiğimiz hafta Cuma günü ilimizdeki üç aylık eğitim almakta olan yedek astsubayların yemin töreni olmuştu. Asker aileleri Tokat’ta ciddi bir hareketlilik yaşatmışlardı. Türkiye’de ilk kez yedek astsubaylık kadrosu açılmıştı. Türkiye genelinde yoğun da bir müracaat olmaktaydı. Tokat’ımızdaki Piyade Alayı ilk kez bu yedek astsubaylara eğitim verilen alay olmuştu.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Tokat Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Güleç, komutların davetiyle yedek astsubaylarla bir araya gelip sohbet etme, karavanayı birlikte yemek fırsatı bulduklarını belirtti ve Yönetim Kurulu Üyeleri gaziler Abdullah Özbüber, Haşmet Armağan, Ahmet Durmaz ve şehit babası Zekeriya Akdağ ile yaptıkları ziyaret ve sohbet sonrası tüm yedek astsubaylara ve komutanlarına teşekkür ettiler. Bu tür buluşmaların devam edeceğini söylediler.


" Gazilerimiz alayda yedek astsubaylarla karavanada konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere Gazilerimiz alayda yedek astsubaylarla karavanada ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda Gazilerimiz alayda yedek astsubaylarla karavanada ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku