takip et takip et takip et
Gündem

13 Mart 2021 - 436 Okunma

GALİBİYETİ KAÇIRDIK

Abone Ol

Tokatspor’umuz sahamızda grubumuzun şampiyonluk adaylarından olan Nazilli Belediyespor ile 1-0 galip durumdayken 1-1 berabere kaldı. Son dönemde alınan başarısız sonuçların ardından hemşehrimiz, memleketimizin yetiştirdiği genç antrenörlerimizden Fatih Özdemir teknik sorumluluk görevine getirilerek bir kan değişikliğine gidildi. Nazilli Belediyespor gibi grubumuzun şampiyonluk bekleyen takımına karşı zaman zaman güzel bir futbol oynayarak son dakikalarda da mutlak gol pozisyonlarını değerlendiremediğimiz maçta galip gelmemiz gerekirken 1-1 berabere bitirdik. Biz de bundan dolayı galibiyeti kaçırdık diyoruz.
Tokatspor’umuz bundan sonra yapacağı maçlarda da daha dikkatli daha mücadeleci daha istekli mümkün olduğu kadar eline geçirdiği pozisyonlarını golle sonuçlandırarak puan ve puanlar alarak ligde kalmayı başarır. Tüm Tokatsporlular bu başarıyı takımımızdan bekliyorlar. Haydi hayırlısı diyelim.
Tokatspor A.Ş. – Nazilli Belediyespor maçında gözümüze takılan önemli ayrıntılara gelince…
Sahamızda oynadığımız maçlarda olduğu gibi protokol tribününün manzarası takımımızın Tokatspor kamuoyunda değerini gösterir. Protokol tribünü havanın da yağışlı olması sebebiyle üst seviyeli bürokratlarımızın ve her maçta yer alan müdavimlerin daha az bulunduğu bir görüntü içerisindeydi. Bununla beraber şahsım, Spor İl Müdürü ve Yardımcıları, TFF görevlileri, basın tribünündeki basın mensupları yerlerindeydiler. Takımımızın bu sezon her şeyi olan sayın Valimiz Ozan Balcı, başta yoktu, telefonla bilgi aldığı maçımızın son 15-20 dakikasında protokol tribününe gelerek maçı izledi. Sayın Valimizin bu davranışı tüm Tokatlı bürokratlara, siyasilerimize, Tokatlıyım diyenlere güzel bir mesaj oluyor. Biz de, inşallah sayın Valimizin bu sevdalı davranışlarını boşa çıkarmayıp çok iyi değerlendirerek ligde tutunmalıyız. Tüm Tokatlılar, tüm Tokatsporlular, bizler sayın Valimize çok çok teşekkür ediyor, kendisine de meslek hayatında başarılar diliyoruz. Sağ olsun sayın Valimiz, sağ olsun.
MAÇIN TEKNİK ANALİZİ
Teknik Sorumlumuz Fatih Özdemir görevi devraldıktan sonra takımımıza daha doğru bir saha yayılışı ile futbol oynamasını sağlamıştır. Bize göre ufak tefek bazı rötuşlarla takımımız daha da güçlenecek daha iyi futbol oynayacak daha güzel neticeler alacak ümidini taşıyoruz. Tokatlı olan antrenörümüze güveniyor, onların başarılarını alkışlamaya hazırlanıyoruz.
Her zaman olduğu gibi takımımızı hat hat mevki mevki incelediğimizde;
1) Kalecimiz Cüneyt Çelik tecrübesi ile kalede güven veren bir duruşta olmasına rağmen bilhassa elle ve ayakla yapacağı degajlarında zamanlamasına dikkat edilmelidir.
2) Defans bloğumuzda sağ geri (sağ bek) Berkcan, sol geri (sol bek) Deniz Bağlan genelde iyi futbol oynamalarına rağmen biraz daha defansif görevlerine dikkatli olmalıdırlar. Burada sol geri Deniz Bağlan’ın sonradan yerini alan Ulaş Girgin’in başarılı olduğu görüldü. Bundan sonrasında Deniz Bağlan’ın Fethiye maçında sol ileri mevkiinde çok başarılı olduğu görülmüşken yeniden sol açık (sol ileri) mevkiine kaydırmalıyız. Sağda Abdulbaki Şahin, merkezi stoperde Kağan Topçu başarılı bir şekilde defansımızın ortasını iyi kapattılar. Stoperimiz Mert Güney’in sakatlığından dolayı yer alamadığı maçta bu mevkiye yerleştirilen Abdülbaki, daha önceki maçlarda buraya neden yerleştirilmediğini sorgulatırcasına güzel bir futbol oynamıştır. Bu mevkide Mert Güney ile Kağan Topçu en idealidir. Bu iki futbolcudan herhangi birinin sakatlığında yerlerini alacak oyuncunun Abdülbaki Şahin olduğu iyiden iyiye görülmüştür.
3) Orta sahamızda Furkan tek ön libero, sağ iç Ali Kemal, sol iç Eser Yayla dağılışı bilhassa üçüncü bölgede takımımızın top tutma (topa sahip olma) oranını fazlalaştırdığı gibi takımımızın hücuma çıkmasında da etkili rol olmuştur. Bu hatta gözümüze takılan en önemli olay Ali Kemal’in oynadığı kulvarı (mevkiyi) bırakarak sol tarafa kaçması olmuştur. Ön liberomuz Furkan’ın da biraz daha tecrübesiz olmasından dolayı orta sahada zaman zaman aksamalar görüldü. Bu hatta Ali Can Özer, Erdem Yel, duruma göre de sağ ön (sağ açık) Mehmet Menderes Önzuku yer alabilirler.
4) Forvet hattımızda Mehmet Menderes sağ ileri (sağ açık), Batuhan Arslan sol ileri (sol açık), Abdülaziz Tanyeri santrafor olarak yer aldı. Bu hatta bu görüntüsü ile Batuhan Arslan ilk 11’de yer alamaz. Kendisini daha iyi geliştirmeli, daha çok çalıştırılmalıdır. Bu hatta takımımızın bundan evvel yaptığı maçlarda gol şansı olan santrafor Eren Açıkgöz’e maçın konumuna göre geç kalınmadan yer verilmelidir. Yalnız şayet bir sakatlığı yoksa santraforumuz Abdülaziz oyundan çıkarılmadan Eren Açıkgöz Aziz ile yan yana çift santrafor değil de (orta sahada azalma olacağından) Beşiktaşlı Larin gibi sol veya sağ mevkilerinde yer alarak Aziz’i desteklemelidir.
Hülasa, antrenörümüz Fatih Özdemir ile yapılan kan değişikliği sonrası önümüzdeki maçlarda meyvesini alırız düşüncesiyle yılmadan mücadelemize devam etmeliyiz.
Tokatspor A.Ş.’ye bundan sonra yapacağı maçlarda futbol şansımızın bizlerle beraber olmasını temenni eder, sayın spor severlere sevgi ve saygılar sunarız.


" GALİBİYETİ KAÇIRDIK konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere GALİBİYETİ KAÇIRDIK ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda GALİBİYETİ KAÇIRDIK ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku
şekilli nick yazma BeConvert codlio web tasarım ajansı kutrtv ilhan kut kimdir
html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf html to pdf