Dolar 18,7800 0.36%
Euro 20,1575 1.2%
Gram Altın 1.133,05 0,09%
Çeyrek Altın 1.896,00 -0,05%
Bitcoin 431128 -0.22427%
Ethereum 31161 1.27786%
Yarım Altın 3.792,00 -0,08%
Tam Altın 7.552,28 0,32%
GALİBİYETİ KAÇIRDIK

GALİBİYETİ KAÇIRDIK

ABONE OL
13 Mart 2021, 13:26:04

Tokatspor’umuz sahamızda grubumuzun şampiyonluk adaylarından olan Nazilli Belediyespor ile 1-0 galip durumdayken 1-1 berabere kaldı. Son dönemde alınan başarısız sonuçların ardından hemşehrimiz, memleketimizin yetiştirdiği genç antrenörlerimizden Fatih Özdemir teknik sorumluluk görevine getirilerek bir kan değişikliğine gidildi. Nazilli Belediyespor gibi grubumuzun şampiyonluk bekleyen takımına karşı zaman zaman güzel bir futbol oynayarak son dakikalarda da mutlak gol pozisyonlarını değerlendiremediğimiz maçta galip gelmemiz gerekirken 1-1 berabere bitirdik. Biz de bundan dolayı galibiyeti kaçırdık diyoruz.
Tokatspor’umuz bundan sonra yapacağı maçlarda da daha dikkatli daha mücadeleci daha istekli mümkün olduğu kadar eline geçirdiği pozisyonlarını golle sonuçlandırarak puan ve puanlar alarak ligde kalmayı başarır. Tüm Tokatsporlular bu başarıyı takımımızdan bekliyorlar. Haydi hayırlısı diyelim.
Tokatspor A.Ş. – Nazilli Belediyespor maçında gözümüze takılan önemli ayrıntılara gelince…
Sahamızda oynadığımız maçlarda olduğu gibi protokol tribününün manzarası takımımızın Tokatspor kamuoyunda değerini gösterir. Protokol tribünü havanın da yağışlı olması sebebiyle üst seviyeli bürokratlarımızın ve her maçta yer alan müdavimlerin daha az bulunduğu bir görüntü içerisindeydi. Bununla beraber şahsım, Spor İl Müdürü ve Yardımcıları, TFF görevlileri, basın tribünündeki basın mensupları yerlerindeydiler. Takımımızın bu sezon her şeyi olan sayın Valimiz Ozan Balcı, başta yoktu, telefonla bilgi aldığı maçımızın son 15-20 dakikasında protokol tribününe gelerek maçı izledi. Sayın Valimizin bu davranışı tüm Tokatlı bürokratlara, siyasilerimize, Tokatlıyım diyenlere güzel bir mesaj oluyor. Biz de, inşallah sayın Valimizin bu sevdalı davranışlarını boşa çıkarmayıp çok iyi değerlendirerek ligde tutunmalıyız. Tüm Tokatlılar, tüm Tokatsporlular, bizler sayın Valimize çok çok teşekkür ediyor, kendisine de meslek hayatında başarılar diliyoruz. Sağ olsun sayın Valimiz, sağ olsun.
MAÇIN TEKNİK ANALİZİ
Teknik Sorumlumuz Fatih Özdemir görevi devraldıktan sonra takımımıza daha doğru bir saha yayılışı ile futbol oynamasını sağlamıştır. Bize göre ufak tefek bazı rötuşlarla takımımız daha da güçlenecek daha iyi futbol oynayacak daha güzel neticeler alacak ümidini taşıyoruz. Tokatlı olan antrenörümüze güveniyor, onların başarılarını alkışlamaya hazırlanıyoruz.
Her zaman olduğu gibi takımımızı hat hat mevki mevki incelediğimizde;
1) Kalecimiz Cüneyt Çelik tecrübesi ile kalede güven veren bir duruşta olmasına rağmen bilhassa elle ve ayakla yapacağı degajlarında zamanlamasına dikkat edilmelidir.
2) Defans bloğumuzda sağ geri (sağ bek) Berkcan, sol geri (sol bek) Deniz Bağlan genelde iyi futbol oynamalarına rağmen biraz daha defansif görevlerine dikkatli olmalıdırlar. Burada sol geri Deniz Bağlan’ın sonradan yerini alan Ulaş Girgin’in başarılı olduğu görüldü. Bundan sonrasında Deniz Bağlan’ın Fethiye maçında sol ileri mevkiinde çok başarılı olduğu görülmüşken yeniden sol açık (sol ileri) mevkiine kaydırmalıyız. Sağda Abdulbaki Şahin, merkezi stoperde Kağan Topçu başarılı bir şekilde defansımızın ortasını iyi kapattılar. Stoperimiz Mert Güney’in sakatlığından dolayı yer alamadığı maçta bu mevkiye yerleştirilen Abdülbaki, daha önceki maçlarda buraya neden yerleştirilmediğini sorgulatırcasına güzel bir futbol oynamıştır. Bu mevkide Mert Güney ile Kağan Topçu en idealidir. Bu iki futbolcudan herhangi birinin sakatlığında yerlerini alacak oyuncunun Abdülbaki Şahin olduğu iyiden iyiye görülmüştür.
3) Orta sahamızda Furkan tek ön libero, sağ iç Ali Kemal, sol iç Eser Yayla dağılışı bilhassa üçüncü bölgede takımımızın top tutma (topa sahip olma) oranını fazlalaştırdığı gibi takımımızın hücuma çıkmasında da etkili rol olmuştur. Bu hatta gözümüze takılan en önemli olay Ali Kemal’in oynadığı kulvarı (mevkiyi) bırakarak sol tarafa kaçması olmuştur. Ön liberomuz Furkan’ın da biraz daha tecrübesiz olmasından dolayı orta sahada zaman zaman aksamalar görüldü. Bu hatta Ali Can Özer, Erdem Yel, duruma göre de sağ ön (sağ açık) Mehmet Menderes Önzuku yer alabilirler.
4) Forvet hattımızda Mehmet Menderes sağ ileri (sağ açık), Batuhan Arslan sol ileri (sol açık), Abdülaziz Tanyeri santrafor olarak yer aldı. Bu hatta bu görüntüsü ile Batuhan Arslan ilk 11’de yer alamaz. Kendisini daha iyi geliştirmeli, daha çok çalıştırılmalıdır. Bu hatta takımımızın bundan evvel yaptığı maçlarda gol şansı olan santrafor Eren Açıkgöz’e maçın konumuna göre geç kalınmadan yer verilmelidir. Yalnız şayet bir sakatlığı yoksa santraforumuz Abdülaziz oyundan çıkarılmadan Eren Açıkgöz Aziz ile yan yana çift santrafor değil de (orta sahada azalma olacağından) Beşiktaşlı Larin gibi sol veya sağ mevkilerinde yer alarak Aziz’i desteklemelidir.
Hülasa, antrenörümüz Fatih Özdemir ile yapılan kan değişikliği sonrası önümüzdeki maçlarda meyvesini alırız düşüncesiyle yılmadan mücadelemize devam etmeliyiz.
Tokatspor A.Ş.’ye bundan sonra yapacağı maçlarda futbol şansımızın bizlerle beraber olmasını temenni eder, sayın spor severlere sevgi ve saygılar sunarız.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Diyarbakır Nöbetçi Noterler Hakkâri Nöbetçi Noterler Gümüşhane Nöbetçi Noterler Erzurum Nöbetçi Noterler Erzincan Nöbetçi Noterler Elazığ Nöbetçi Noterler Edirne Nöbetçi Noterler Hatay Nöbetçi Noterler Isparta Nöbetçi Noterler Mersin Nöbetçi Noterler Konya Nöbetçi Noterler İzmir Nöbetçi Noterler Kocaeli Nöbetçi Noterler Kırşehir Nöbetçi Noterler Kırklareli Nöbetçi Noterler Kayseri Nöbetçi Noterler Kastamonu Nöbetçi Noterler Kars Nöbetçi Noterler Çanakkale Nöbetçi Noterler Çankırı Nöbetçi Noterler Çorum Nöbetçi Noterler Giresun Nöbetçi Noterler Denizli Nöbetçi Noterler Gaziantep Nöbetçi Noterler Eskişehir Nöbetçi Noterler Niğde Nöbetçi Noterler Mardin Nöbetçi Noterler Manisa Nöbetçi Noterler Muğla Nöbetçi Noterler Kütahya Nöbetçi Noterler Malatya Nöbetçi Noterler Kahramanmaraş Nöbetçi Noterler Muş Nöbetçi Noterler Nevşehir Nöbetçi Noterler Sinop Nöbetçi Noterler Rize Nöbetçi Noterler Sivas Nöbetçi Noterler Sakarya Nöbetçi Noterler Tekirdağ Nöbetçi Noterler Samsun Nöbetçi Noterler Ordu Nöbetçi Noterler Siirt Nöbetçi Noterler Tokat Nöbetçi Noterler Trabzon Nöbetçi Noterler Şanlıurfa Nöbetçi Noterler Yozgat Nöbetçi Noterler Aksaray Nöbetçi Noterler Karaman Nöbetçi Noterler Van Nöbetçi Noterler Zonguldak Nöbetçi Noterler Uşak Nöbetçi Noterler Bayburt Nöbetçi Noterler Kırıkkale Nöbetçi Noterler Tunceli Nöbetçi Noterler Bartın Nöbetçi Noterler Yalova Nöbetçi Noterler Şırnak Nöbetçi Noterler Ardahan Nöbetçi Noterler Karabük Nöbetçi Noterler Iğdır Nöbetçi Noterler Batman Nöbetçi Noterler Kilis Nöbetçi Noterler Osmaniye Nöbetçi Noterler Bursa Nöbetçi Noterler Burdur Nöbetçi Noterler Bolu Nöbetçi Noterler Bitlis Nöbetçi Noterler Bingöl Nöbetçi Noterler Bilecik Nöbetçi Noterler Balıkesir Nöbetçi Noterler Düzce Nöbetçi Noterler Aydın Nöbetçi Noterler Artvin Nöbetçi Noterler Antalya Nöbetçi Noterler Ankara Nöbetçi Noterler Amasya Nöbetçi Noterler Ağrı Nöbetçi Noterler Afyonkarahisar Nöbetçi Noterler Adıyaman Nöbetçi Noterler Adana Nöbetçi Noterler İstanbul Nöbetçi Noterler