takip et takip et takip et
Gündem

25 Şubat 2020 - 168 Okunma

FINDIK ANKARA’DA TEDAVİ EDİLİYOR

Abone Ol

Tokat Turhal Kayacık Şehit Haluk Yılmaz İlkokulu’nun maskotu olan ve gençlik hastalığı geçiren Fındık, Soğuk algınlığı geçiren Fındık, tedavisi için Ankara’ya gönderildi.

            Turhal’a bağlı Kayacık’taki Kayacık Şehit Haluk Yılmaz İlkokulu Müdürü Ahmet Aktürk ve öğretmenlerden Mustafa Önlen tarafından evlerine giderken mezarlık içerisinde bulunan ve okulda bakılmaya başlanan Fındık isimli köpek, sosyal medyaya büyük yankı uyandırdı ve en çok konuşlan konular arasında yer aldı. Hakkında dün yapılan haberlerin ardından ilçede ve sosyal medyada büyük ilgi gören Fındık’a adeta nazar değdi ve hastalandı. Turhal Belediyesi veterineri Fındık’ı kontrol edip ilaç verdi. Sık sık veteriner kontrolünde iyileşmesi için çaba sarf edilen sevimli köpek Fındık’ın durumu ağırlaşınca, Turhal Belediyesinin de verdiği destekle Ankara’ya sevk edildi.

            Ankara’da tedavi altına alınan Fındık’a yapılan kontrolde distemper (gençlik hastalığı) teşhisi konuldu. Fındık, bu hastalığının diğer köpeklere bulaşma ihtimali nedeniyle karantinaya alındı. Fındık’ın tedavisinin yaklaşık 15 gün süreceği öğrenildi.


" FINDIK ANKARA’DA TEDAVİ EDİLİYOR konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere FINDIK ANKARA’DA TEDAVİ EDİLİYOR ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda FINDIK ANKARA’DA TEDAVİ EDİLİYOR ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku