Dolar 18,7800 0.36%
Euro 20,1575 1.2%
Gram Altın 1.133,05 0,09%
Çeyrek Altın 1.896,00 -0,05%
Bitcoin 433572 0.0858%
Ethereum 31374 1.59112%
Yarım Altın 3.792,00 -0,08%
Tam Altın 7.552,28 0,32%
EYÜP NARŞAP: “FUTBOL FEDERASYONU DA BİZİM KADAR PLANLI ŞEKİLDE HAREKET EDEBİLSEYDİ”

EYÜP NARŞAP: “FUTBOL FEDERASYONU DA BİZİM KADAR PLANLI ŞEKİLDE HAREKET EDEBİLSEYDİ”

ABONE OL
12 Ekim 2020, 10:13:03

Niksar Belediyespor Teknik Sorumlusu Eyüp Narşap, gazetemize yapmış olduğu açıklamasında Federasyonun kendileri kadar planlı hareket etmediklerini belirtti.

            Bölgesel Amatör Ligi’nde mücadele eden Niksar Belediyespor yeni sezon hazırlıklarını Niksar’da devam ediyor. Yaklaşık bir aydır devam antrenmanlar takımın Teknik Sorumlusu Eyüp Narşap gözetiminde yapılıyor. Eyüp hoca öğrencilerine idmanlarda taktik ve teknik çalıştırıyor. BAL Ligi’ne yazılacak bir hikâyemiz sloganıyla çıkan Sarı-Kırmızı takıma yapılan takviyelerle günlük idmanları gerçekleşiyor. Ancak TFF’nin bir türlü BAL Ligi’nin ne zaman başlatacağı belirsizliği Niksar ekibi düşündürüyor. Biran önce liglerin başlamasıyla hem yönetimi hemde Sarı-Kırmızılıya gönül vermiş sporseverleri alacakları galibiyetlerle mutlu etmenin peşinde.

            Niksar Belediyespor Teknik Sorumlusu Eyüp Narşap, spor muhabirimiz Mustafa Işık’a WhatsApp üzerinden açıklamalarda bulundu. Gazetemize yapmış olduğu açıklamasında çalışmaları hakkında ve TFF’nin kararlarını eleştirdi.

Niksar Belediyespor Teknik Sorumlusu Eyup Narsap

EYÜP NARŞAP: “FUTBOL FEDERASYONU DA BİZİM KADAR PLANLI ŞEKİLDE HAREKET EDEBİLSEYDİ”

Niksar Belediyespor Teknik Sorumlusu Eyüp Narşap, “bu sezon planlarımız hazırdı ve bu planlarımız dâhilinde hareket ediyoruz. Keşke Futbol Federasyonu da bizim kadar planlı şekilde hareket edebilseydi. Bunu çok bekledik ve umut ettik. Planlarımız dâhilinde yaptığımız takvimi uygulamaya başladık. Tabi bu süreçte hepimizin bildiği ülkemizdeki futbolun özellikle amatör futbolun oynanabilirliği ile ilgili bir problem var ve bir açıklama yapılmadı. Bizde antrenman metotlarımızı, planlarımızı buna göre uygulayarak değiştirdik.”dedi ve sözlerinin devamında takımda yapılan antrenmandan bahsetti;

“DOĞRU TARİHTE TFF TARAFINDAN AÇIKLAMA YAPILSAYDI BİZ OYNAMAYA HAZIRDIK”

Tecrübeli çalıştırıcı Narşap, “daha çok taktiksel çalışıyoruz, daha çok teknik çalışıyoruz, fiziksel çalışmalarımızı mutlak suretle Federasyonun açıklamasından sonra planlarımızı güncelleyeceğiz. Sporcularımızın en azından izole bir şekilde güven altında bekliyor olması bizim de avantaj. Ama tabi ki kendi oyun formatımız, kendi oyun planımız oyuncularımız tarafından tamamen öğrenebilmesi ve kavranabilmesi açısından bize iyi bir süre ve iyi zaman kazandırdı. Biz planlarımızda bu harekette bulunduk, doğru tarihte TFF tarafından açıklama yapılsaydı biz oynamaya hazırdık.”

“BU BELİRSİZLİK HALİYLE BİZDE KONSANTRE EKSİKLİĞİNDEN KONSANTRE KAYBI PROBLEMİ YAŞATIYOR”

Eyüp hoca, “Doğal olarak Ülkede futbol oynayan ya da futbol alanı içerisinde bulunan herkes için geçerlidir. % 100 futbolcularımız konsantreli bir şekilde hareket ediyor diyemeyiz. Bu tür belirsizlikler sadece futbolda değil yaşıyor olan her canlının problemidir. Belirli bir plan ya da belirli bir program olsa hiç kimse motivasyon kaybı yaşamaz. Bizim de şuan yaşadığımız çok büyük bir problem yok, sağ olsun kulübümüz tüm olanakları ve imkânları kendi gücünde veya potansiyeli içerisinde yerine getiriyor. Biz planlı hareket ederek aslında birçok kulüplere örnek olmaya çalışıyoruz.”

“TAKIMLAR BİZİM KADAR PLANLI HAREKET ETSEYDİLER FEDERASYON BUGÜN BU ŞEKİLDE DURAMAZDI”

Narşap“bence bizim kadar futbolda, futbol oynansın diyen arkadaşlar ya da takımlar bizim kadar planlı hareket etseydiler Federasyon bugün bu şekilde duramazdı. Biz sahada yaklaşık bir aydır çalışıyoruz, tüm takımlar bu şekilde düzenli veya planlı şekilde sahada olsaydılar Federasyon buna kayıpsız kalmazdı. Bizim gibi hareket eden 10-15 tane kulüp var planlı şekilde çalışan, diğer kulüpler kenarda sessiz sinema oynar gibi bekliyor. Ama sorsanız hepimiz futbol oynamak istiyoruz, nerde nasıl oynamak istiyor, ne gibi planlarımız var, ne gibi hazırlık yaptık. Türkiye Futbol Federasyonu’nu etkileyecek hiçbir şey yapmadık, sporcu kardeşlerimizin eline bıraktık onlar gidiyorlar Fair-Play çerçevesinde tepkilerini koyarak fark edilmeyi bekliyorlar. Ama dediğim gibi sorsanız hepimiz futbolu oynamayı çok istiyoruz, ama oynanması konusunda hiçbir şey yapıldığını düşünmüyorum.” diye konuştu.

“ERKEN BAŞLAMADIK DOĞRU ZAMANDA BAŞLADIK, TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONU GEÇ KALDI”

Sayın hocam belki de BAL Ligi takımlarından en erken sezonu ve transfer yapan takımlardansınız, yaptığınız transferler de şuan futbolcularda uyum sağlayabildi mi? Sorusu üzerine Eyüp Narşap, “sizin sorduğunuz soruya şu şekilde cevap vermek isterim, sorunuza uygun cevap vermeye çalışıyım. Takım olarak biz erken açmadık, doğru zamanda sezonu açtık ama Federasyon geç kaldı. Biz planlarımızı doğru zamanda ve doğru takvimde yaptık, Federasyon doğru yapmadı. Bizim planlarımız birilerine göre erken, aslında Federasyonun geç kalışına göre erken. Ben 20 yıldır Antrenörüm ve BAL Ligi’nde 5’inci yılım. Bu ligin ne zaman başlayacağını, ne zaman başlaması gerektiğini ve antrenmanların ne zaman başlaması gerektiğini bilen biriyim. Biz hatta yıllardır uygulanan takvimin 20 günde gerisinde başladık, bekleyerek. Ama Federasyonun, biz küçük çapta bir futbol kulübüyüz ama Federasyon Ülkenin organizasyonunu yürüten bir kitle. Onların bu kadar plansız ve takvimsiz hareket etmesini bekleyemedik, ummazdık biz. Türk Futbolunu yöneten Federasyon doğru planlanmayla doğru takvimle her neyse bunu açıklamadan bekler mi? O yüzden erken başlama cümlesini çok doğru bulmuyorum, erken başlamadık doğru zamanda başladık, birileri geç kaldı, problem o.” dediği açıklamasının sonunda ise camiasına mesaj vererek tamamladı;

“YÖNETİMİN BİZLERE SUNDUĞU İMKÂNLARI EN İYİ ŞEKİLDE TAÇLANDIRMAK İSTİYORUZ”

Niksar Belediyespor Teknik Sorumlusu Eyüp Narşap, “bizler camiamıza layık bir takım yarattık, bununla ilgili doğru hazırlıklarımızı yapıyoruz. Kimse merek etmesin, yanlış olan hiçbir şey yok. Her kulüpte olduğu gibi eksikler olacak. Yönetimin bizlere sunduğu imkânları en iyi şekilde taçlandırmak istiyoruz. Sağ olsun eksiklerimizi mümkün olduğunca bizlere yansıtmadan çözdüler, bizlerde bunların karşılığını vereceğiz, bundan kimsenin şüphesi olmasın.” ifadelerine yer verdi.

Niksar Belediyespor 2
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Diyarbakır Nöbetçi Noterler Hakkâri Nöbetçi Noterler Gümüşhane Nöbetçi Noterler Erzurum Nöbetçi Noterler Erzincan Nöbetçi Noterler Elazığ Nöbetçi Noterler Edirne Nöbetçi Noterler Hatay Nöbetçi Noterler Isparta Nöbetçi Noterler Mersin Nöbetçi Noterler Konya Nöbetçi Noterler İzmir Nöbetçi Noterler Kocaeli Nöbetçi Noterler Kırşehir Nöbetçi Noterler Kırklareli Nöbetçi Noterler Kayseri Nöbetçi Noterler Kastamonu Nöbetçi Noterler Kars Nöbetçi Noterler Çanakkale Nöbetçi Noterler Çankırı Nöbetçi Noterler Çorum Nöbetçi Noterler Giresun Nöbetçi Noterler Denizli Nöbetçi Noterler Gaziantep Nöbetçi Noterler Eskişehir Nöbetçi Noterler Niğde Nöbetçi Noterler Mardin Nöbetçi Noterler Manisa Nöbetçi Noterler Muğla Nöbetçi Noterler Kütahya Nöbetçi Noterler Malatya Nöbetçi Noterler Kahramanmaraş Nöbetçi Noterler Muş Nöbetçi Noterler Nevşehir Nöbetçi Noterler Sinop Nöbetçi Noterler Rize Nöbetçi Noterler Sivas Nöbetçi Noterler Sakarya Nöbetçi Noterler Tekirdağ Nöbetçi Noterler Samsun Nöbetçi Noterler Ordu Nöbetçi Noterler Siirt Nöbetçi Noterler Tokat Nöbetçi Noterler Trabzon Nöbetçi Noterler Şanlıurfa Nöbetçi Noterler Yozgat Nöbetçi Noterler Aksaray Nöbetçi Noterler Karaman Nöbetçi Noterler Van Nöbetçi Noterler Zonguldak Nöbetçi Noterler Uşak Nöbetçi Noterler Bayburt Nöbetçi Noterler Kırıkkale Nöbetçi Noterler Tunceli Nöbetçi Noterler Bartın Nöbetçi Noterler Yalova Nöbetçi Noterler Şırnak Nöbetçi Noterler Ardahan Nöbetçi Noterler Karabük Nöbetçi Noterler Iğdır Nöbetçi Noterler Batman Nöbetçi Noterler Kilis Nöbetçi Noterler Osmaniye Nöbetçi Noterler Bursa Nöbetçi Noterler Burdur Nöbetçi Noterler Bolu Nöbetçi Noterler Bitlis Nöbetçi Noterler Bingöl Nöbetçi Noterler Bilecik Nöbetçi Noterler Balıkesir Nöbetçi Noterler Düzce Nöbetçi Noterler Aydın Nöbetçi Noterler Artvin Nöbetçi Noterler Antalya Nöbetçi Noterler Ankara Nöbetçi Noterler Amasya Nöbetçi Noterler Ağrı Nöbetçi Noterler Afyonkarahisar Nöbetçi Noterler Adıyaman Nöbetçi Noterler Adana Nöbetçi Noterler İstanbul Nöbetçi Noterler