takip et takip et takip et
Gündem

13 Mart 2019 - 60 Okunma

EYÜP BAŞKAN TOKAT’TA DESTAN YAZDI

Tokat Milletvekili Yusuf Beyazıt Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu'nun en genç belediye başkanı olarak göreve geldiği günden bu itibaren Tokat'ta destan yazdığını ifade etti.

            Tokat Milletvekili Av. Yusuf Beyazıt, Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, İl Genel Meclis Adayları Av. Erol Duyum, Kaya Çakırtaş ve Belediye Meclis Adayları DSİ 72. Şube Müdürü Ali Çetinkaya ve DSİ personeli ile bir araya geldi.

“DSİ EN BAŞARI KURUMLARIMIZDAN BİRİ”

            Tokat Milletvekili Av. Yusuf Beyazıt DSİ personeline yaptığı konuşmada en başarılı kurumlardan bir tanesinin Devlet Su İşleri olduğuna işaret ederek, "Yanınızda olduğum için bunu söylemiyorum. Ben bunu diğer kurumların yanında da söylüyorum. Tarım Bakanımızı ziyaret ettiğim esnada da sarf etmiştim. Çünkü hangi mezraya çıksam, nerde bir ağaç, nerde bir su görsem aklıma DSİ geliyor. DSİ, bu yüzden Devlet memurluğunun önünde çalışan bir kurum. Çalışmak böyle bir hadise." dedi.

EN GENÇ BELEDİYE BAŞKANI OLARAK DESTAN YAZDI

            Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu'nun göreve başladığı günden itibaren Tokat'ta destanlar yazdığını belirten Beyazıt, "Eyüp Bey kardeşim Türkiye’nin en genç Belediye Başkanı olarak göreve başladı ve Tokat’ta destanlar yazdı. Marifet, iltifata tabidir. İnanın, “Meydan Projesi” ile ilgili konuda Vakıflar Genel Müdürlüğü yaptığım dönemde o alanın açılması için çok uğraştım. Allah razı olsun, Belediye Başkanımızdan o vizyonuyla birlikte bunları gerçekleştirdi. Üstelik kendi imkânlarıyla değerlendirdi. Düşünsenize Meydan Camiinden, Taşhan’a doğru, Sulusokak’a doğru, Kale’ye doğru bir turizm aksı oluşacak. Bir başka konuya değinecek olursam; Yeşilırmak, yıllardır boşa akıyordu, ama “Kanal Tokat” ile birlikte bildiğiniz yerli Venedik oldu. Herkes, sosyal medyada Kanal Tokat’ı paylaşır, konuşur oldu. Bunlar güzel şeyler. İnşallah, daha güzel şeyler olacak, Tokat daha iyi olacak. El birliğiyle, gönül birliğiyle daha güzel olacak. Biz bu topraklarda yıllarca barış içinde yaşadık, kimseyi ayırt etmeden sadece hizmete odaklandık.” dedi.

            Milletvekili Av. Yusuf Beyazıt’ın konuşmasının ardından; DSİ personeline hitap eden Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu da şunları kaydetti:

“TOKAT EN ÖNEMLİ TARIM ŞEHİRLERİNDEN BİRİ”

            "Allah birliğimizi daim eylesin. Tokat’ımızla ilgili birçok şey sayabiliriz. Rabbim, bizlere nasip etti 5 yıldır sizlere hizmet ediyoruz. Allah, yeniden nasip ederse bir 5 yıl için daha yola revan olduk. Meselemiz Tokat. İlk geldiğimizde bu şehre dair koymak istediğimiz hedeflerle, projelerle ilgili söz vermiştik. Allah’ta yardım etti, hep birlikte 61 tane verdiğimiz proje sözünü 91 proje ile tamamladık. Bir kaçından söz edecek olursam. Örneğin “Meydan Projesi” o alan o kadar güzel bir alan ki, içinde bir sürü tarihi yapıyı barındırıyor. Bu proje ile o muhteşem eserlerin hepsi ortaya çıkacak. Eserlerin etrafında ki o baskıyı bertaraf edelim diye başlattığımız bu çalışma da artık sona yaklaştık. Böylece şehrimize hem ticari, hem de turizm yönünden artısı olacaktır. Yaz aylarına doğru da tamamen bitecek ve “Meydan Projesi” gün yüzüne çıkacak. Bir başka projemiz “Kanal Tokat”. Biliyorsunuz tasarruf hakkı DSİ’mize ait. O dönemde gerçekten çok büyük destekleri oldu. Bu projemizle ilgili birçok kez gittik geldik, istişarelerde bulunduk. Tokat’ımızın önemli vizyon projelerinden olan Kanal Tokat, şehre büyük değer kattı. Yazın sürekli oraya gittim ve vatandaşlarımızla görüşerek düşüncelerini öğrenme fırsatım oldu ve onların memnuniyeti bizi son derece mutlu etti. İlçelerimiz ile bizi buluşturdu, ilçelerde yaşayan hemşerilerimizin Kanal Tokat’a geldiğini gördüm. İlçelerde yaşayıp, Samsun’a veya Amasya’ya gezmeye giden vatandaşlarımız Tokat’a gelmeye başladı bu sayede. Kapalı Pazar yerinden bahsedecek olursam, şehrimizin yıllardır en önemli ihtiyaçlarından biriydi ve onu da gerçekleştirdik. Önümüzde ki dönem; şehrimizin nüfusunu 200 bin olarak hesaplayıp, diğer taraftan da 5 yıl, 10 yıl Tokat’ın şehirleşmesi, ticari alanların oluşması, yeni OSB’lerin kurulması da bizim diğer hedeflerimizi oluşturuyor. Şehrimize yeni yatırımcıları davet ederek istihdam ve yeni iş alanlarının oluşması için gayret edeceğiz. Ve Tokat’ın geleneksel el sanatlarını, ürünlerini bir marka haline getirerek; oluşturacağımız “ Belediye iş Atölyeleri” ile dışarıya satışını sağlayacağız. Tarım konusunda ise, Tokat en önemli 10 tarım şehrinden birisi ve Tokat tarımda da daha hedeflerini büyütecek. Pazarlama ve çiftimizin eğitimi konusunda eksiklerimizi gidermenin yollarını bulacağız."


" EYÜP BAŞKAN TOKAT’TA DESTAN YAZDI konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere EYÜP BAŞKAN TOKAT’TA DESTAN YAZDI ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda EYÜP BAŞKAN TOKAT’TA DESTAN YAZDI ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku