Dolar 18,7800 0.36%
Euro 20,1575 1.2%
Gram Altın 1.221,77 0,09%
Çeyrek Altın 2.036,00 0,05%
Yarım Altın 4.071,00 0,02%
Tam Altın 8.096,40 0,92%
Evde Bakım Maaşı E-devlette Görünmüyor?

Evde Bakım Maaşı E-devlette Görünmüyor?

ABONE OL
17 Mart 2023, 16:50:58

Evde bakım maaşı alan kişilerin E-devlet üzerinden bu maaşlarını görüntüleyebilmesi mümkündür. Ancak bazı durumlarda sistemsel ya da teknik sorunlar nedeniyle evde bakım maaşı e-devlette görünmeyebilir. Bu durumda yetkili kurumlarla iletişime geçerek sorunu çözmeniz mümkündür. Evde bakım maaşının E-devlette görünmeyişiyle ilgili daha fazla bilgi edinmek için bu konuda uzman olan web sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

Bu yazıda, evde bakım maaşının e-devlette görünmeme sorunuyla ilgili açıklamalar yapacağız.

Evde bakım maaşının e-devlette görüntülenmemesinin ilk nedeni, ödeme güncellemelerinin yapılmamasından kaynaklanıyor. Her ay ödeme takviminden 4-5 gün öncesi hak sahiplerinin ödeme bilgisi güncellenir. Ödeme bilgisi güncellenmeyen kişilerin kayıt bulunmadı gibi bilgiler yer alabilir.

Kayıt bulunamadı hatasının nedeni, ödeme bilgilerinin her ayın son gününe kadar yapılmış olmasıdır. Yeni ayda girilmesiyle birlikte ödeme güncellemesi yapılır ve bu işlem 3 ile 5 gün arası sürdüğü için “ödeme güncelleme döneminde evde bakım maaşı kayıt bulunamadı” hatası görünebilir.

Evde bakım maaşı ödemeleri yapıldı ancak hesaplara yatmadıysa, iki nedeni olabilir. Birinci neden, Ocak ayından sonra ödeme sisteminde yapılan değişiklikten kaynaklıdır. Hesaplarınızı kontrol etmek için internet bankacılığı üzerinden banka kartı ayarlarına girip hesap ekle çıkart bölümünü seçerek, maaşınızın yatıp yatmadığını görebilirsiniz. İkinci neden, evde bakım maaşı şartlarını karşılamamanızdan kaynaklanabilir.

Evde bakım maaşı ödemeleri, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, ilçelerde Sosyal Hizmet Merkezleri tarafından belirlenen ödeme takvimi doğrultusunda yapılmaktadır. Ödemeler genellikle ayın 10-15 arası hak sahiplerinin hesaplarına yatırılır. Ancak son dönemlerde, evde bakım maaşlarının her ayın 19’unda gece saat 12’den sonra hesaplara yatırıldığı görülmekte.

E-devlet üzerinden evde bakım maaşı sorgulaması yapmak için, ‘Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama’ yazarak arama bölümüne girmelisiniz. Daha sonra, ekrana gelen sayfada “evde bakım ödeme bilgisi” görüntülenecektir.

Sorun yaşadığınız durumlarda, yorumlar kısmından bizlere ulaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments