takip et takip et takip et
Gündem

29 Temmuz 2020 - 315 Okunma

ESKİ ÇÖP ALANI LAVANTA BAHÇESİ OLUYOR

Abone Ol

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Yeşilırmak kenarında 72 dönümlük arazi üzerinde bulunan eski vahşi çöplük alanının 47 dönümüne 23 bin lavanta dikilerek lavanta bahçesine dönüştürüleceğini söyledi.

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, 2017 yılında eski vahşi çöplük alanının temizlenerek şehre yeni bir yeşil alan kazandırılması için çalışmalara başladı. Eski vahşi çöplük alanında bulunan çöplerin taşınması ve düzenlenmesinin ardından Başkan Eroğlu 72 dönümlük alanda çalışmalara başladı. 72 dönümlük alanın 47 dönümünde 23 bin lavanta dikilerek, lavanta bahçesine dönüştürüleceğini söyleyen Başkan Eroğlu, “Tokat’ımıza bir lavanta bahçesi yapmak için çalışmalarımıza başladık.  Bulunduğumuz alan Tokat Belediyemize ait 47 bin metre karelik bir alandır. Eski çöp alanı diye tabir ettiğimiz yer.  2017 yılında şehrimize bir park olarak kazandırdığımı bir alanda yaklaşım 23 bin lavantayı bu güzel mekana dikmek suretiyle güzel bir bahçe yapacağız. Burada insanların gezdiğin, fotoğraflar çektiği bir alan yapacağız. Bizler böyle bir alanı şehrimize kazandıracağız. Burada 3 yıllık bir çalışma olacak. İlk 2 yıl dikilmesi, bakımları ve büyümesi, 3’ncü yıl ise görselliği ve hasadın yapılması olacak. Şuanda gelecek düzenlemeleri yapıyoruz. Su sistemlerini yapıyoruz. Kısa zaman içerinde dikimlerini yaparak büyümelerini bekleyeceğiz. Ben burada emeği geçen tüm personelimize teşekkür ederim.” dedi.


" ESKİ ÇÖP ALANI LAVANTA BAHÇESİ OLUYOR konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere ESKİ ÇÖP ALANI LAVANTA BAHÇESİ OLUYOR ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda ESKİ ÇÖP ALANI LAVANTA BAHÇESİ OLUYOR ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku