Dolar 27,5057 0.16%
Euro 28,7998 0%
Gram Altın 1.607,42 -0,36%
Çeyrek Altın 2.736,00 -0,36%
Yarım Altın 5.472,00 -0,36%
Tam Altın 10.860,62 -0,75%
ESENTEPE MAHALLESİNDE YAĞMUR SUYU DERDİ TARİH OLUYOR

ESENTEPE MAHALLESİNDE YAĞMUR SUYU DERDİ TARİH OLUYOR

ABONE OL
05 Haziran 2023, 14:09:16

Tokat Belediyesi, Esentepe Mahallesinde su baskınlarının önüne geçmek amacıyla yağmur suyu altyapı çalışmaları gerçekleştiriyor. Yağmur suyu altyapısının yanında içme suyu ve kanalizasyon altyapı yenileme çalışmalarında da sona yaklaşıldı.
Yağmur suyu drenaj hattıyla birlikte su ve kanalizasyon hattı da yenileniyor
Esentepe Mahallesi’nde devam eden altyapı çalışmalarını yerinde inceleyen Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu bu bölgede yapılan çalışmalar ile ilgili bilgi verdi. 2023 yılında inşaat türü çalışmalara bir buçuk ay önce başladıklarını ifade eden Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Esentepe Mahallesinde yaptıkları altyapı çalışmaları ile bölgedeki olası sel baskınlarının önüne geçileceğini söyledi. Başkan Eroğlu “Tokat genelinde çalışmalarımızı hummalı bir şekilde sürdürüyoruz. Bu çalışmalarımızın arasında en önemlilerinden biri Esentepe Mahallemizde Atatürk ve Orhan Gazi Caddelerimiz ve bunlara bağlı sokaklarda yaptığımız altyapı çalışmalarıdır. Burada yağmur suyu drenaj çalışmaları başta olmak üzere içme suyu ve kanalizasyon altyapı yenileme çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz” dedi.
2500 metre yağmur suyu drenaj hattının 2000 metresi bitti
Altyapı çalışmalarını Esentepe Mahallesinde hızlı bir şekilde sürdürdüklerini dile getiren Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu “Yaklaşık on gün gibi kısa bir zamanda buradaki kilometrelerce altyapı çalışmamızı bitirme noktasına geldik. Burada yaptığımız çalışmaları özetlemek gerekirse; bu bölgemiz zemin itibariyle kot olarak biraz aşağı seviyede olan bir bölgemiz. Yağmurlar yağdığı zaman da yağmur sularının biriktiği ve çok eski bir kanalizasyon ve içme suyu hattının olduğu bir bölge. Burada herhangi bir yağmur suyu drenaj hattı da yoktu. Bu bölgeden hem ciddi anlamda şikâyetler alıyorduk hem de bizzat belediye olarak bizim de gözlemlerimizde bu bölgede yağmur yağdığı zaman bizim için de hoş olmayan görüntüler oluyordu. Şimdi bunu biz çözüyoruz. Yapmaya devam ettiğimiz 2500 metrelik yağmur suyu drenaj hattıyla burada yağmur yağdığı zaman yağmur suyu hatlarıyla bertaraf etmiş oluyoruz. Bu 2500 metrelik yağmur suyu drenaj hattının da 2000 metresini şu anda tamamlamış bulunuyoruz. Kalan bölümünde çalışmalarımızı birkaç gün içinde tamamlamış olacağız” dedi.
1700 metre içme suyu hattı ve bir kilometre kanalizasyon altyapı yenilemesi tamamlandı
Bölgedeki içme suyu hattı yenileme çalışmalarını bitirdiklerini dile getiren Başkan Eroğlu “ Yaklaşık bin yediyüz metrelik bir içme suyu hattını şu an itibariyle tamamlamış bulunmaktayız. Burada kanalizasyon hattı çalışması da yaptık. Burada yeni binaların yapılmış olması, gerekse burada kanalizasyon hattının yeterli düzeyde hizmet vermemesi sebebiyle de bin metrelik bir kanalizayon hattı yenileme çalışması gerçekleştirmiş bulunmaktayız” dedi.
Üstyapı çalışmaları Atatürk ve Hıdırlık Köprüsü arasını da kapsayacak
Başkan Eroğlu altyapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından yapacakları üstyapı çalışmaları ile bölgenin bir taraftan altyapı sorununun giderilmiş diğer yandan güzel bir görüntüye kavuşmuş olacağını söyledi. Başkan Eroğlu “Zeminin oturması için kısa bir süre bekleyeceğiz. Hemen akabinde üstyapı asfaltlama çalışmalarımızı gerçekleştireceğiz. Buranın bağlantılı olduğu Demirlik, Atatürk Köprüsü ile Hıdırlık Köprüsü arasındaki yaklaşık 800 metrelik alanda da bir asfalt çalışması yaparak Esentepe Mahallemizin önemli gördüğümüz bu noktalarındaki çalışmaları tamamlamış olacağız. Burada yaklaşık sekiz bin vatandaşımız yaşıyor. Bu çalışmamız bu bölgede altyapı ve üstyapı anlamında ciddi bir rahatlık oluşturacak, bunun da altını çizmek istiyorum” dedi.
Hummalı çalışmalarımız aralıksız devam edecek
Başkan Eroğlu Tokat’ın her noktasında ihtiyaç olan çalışmaları aralıksız sürdüreceklerini sözlerine eklerken “ Bizi izlemeye devam edin. Tokat’ımızda yapacağımız proje ve çalışmalarla Tokat’ımız için bu yaz da hummalı çalışmalarımızı sürdürerek, hep 2023 diyorduk, şehrimizi artık 2053 hedeflerine doğru yol aldıracağız” diye konuştu.

DİKKAT!  PAZAR'DA KADIN İSTİHDAMININ ARTIRILMASI PLANLANIYOR

TKTB7763 TKTB7774 TKTB7917 TKTB7928 TKTB7953 TKTB7980 TKTB8002 TKTB8027 TKTB8039 TKTB8049 TKTB8074 TKTB8078 TKTB8118

ESENTEPE MAHALLESİNDE YAĞMUR SUYU DERDİ TARİH OLUYOR yazısı ilk önce SafaTV – SRT üzerinde ortaya çıktı.

Son dakika tokat haberlerine göz atabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments