Dolar 18,7800 0.36%
Euro 20,1575 1.2%
Gram Altın 1.164,78 -0,15%
Çeyrek Altın 1.939,00 -0,15%
Bitcoin 432584 0.33949%
Ethereum 29837 0.71449%
Yarım Altın 3.878,00 -0,15%
Tam Altın 7.701,08 -0,53%
Esad, Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüşmek için şart sundu: Türkiye operasyonlarını sona erdirmeli

Esad, Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüşmek için şart sundu: Türkiye operasyonlarını sona erdirmeli

ABONE OL
13 Ocak 2023, 11:07:41

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, Türkiye ile Suriye arasında gerçekleşecek olan görüşmelerle ilgili bir açıklama yaptı. Esad, Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmek isteğinde ancak Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyindeki operasyonlarının sona erdirilmesini şart koştu. Bu açıklama, Türkiye ile Suriye arasındaki ilk temasın ardından ikinci aşamaya geçilmesi planlanan görüşmelerle ilgili olarak geldi.

ESAD ŞART SUNDU

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, Türkiye, Suriye ve Rusya arasındaki üçlü görüşmelerle ilgili bir açıklama yaptı. Esad, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Suriye Özel Temsilcisi Aleksandr Lavrentyev ile bir araya gelerek, dışişleri bakanları, devlet başkanları düzeyinde devam etmesi planlanan görüşmeler ve istihbarat şefleri ve savunma bakanlarının bir araya getirilmesi hakkında konuştu. Esad, bu görüşmelerin somut sonuçlar vermesi için Türkiye, Suriye ve Rusya temsilcileri arasında belirli şartlarını sundu.

SURİYE’DEKİ OPERASYONLARIN DURDURULMASINI İSTEDİ

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, Türkiye, Suriye ve Rusya arasındaki üçlü görüşmelerle ilgili bir açıklama yaptı. Esad, görüşmelerin verimli olması ve Şam’ın hedeflerine ulaşması için Rusya ve Suriye arasında önceden koordine edilerek ve planlanarak hazırlanması gerektiğini belirtti. Ayrıca, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmek istemesine rağmen Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyindeki operasyonlarının sona erdirilmesi gerektiğini ifade etti.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: ÜÇLÜ BİR ADIM ATALIM İSTİYORUZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye, Suriye ve Rusya arasındaki üçlü görüşmelerle ilgili açıklamalar yaptı. Erdoğan, istihbarat örgütleri, savunma bakanları ve dışişleri bakanları arasındaki görüşmelerin ardından liderler olarak bir araya gelinmesini teklif etti ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in bu teklifi olumlu karşıladığını ifade etti. Ayrıca, Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyindeki terör örgütlerinden kaynaklanan tehditlere karşı güvenlik koridoru oluşturmasının gerektiğini ifade etti.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments