takip et takip et takip et
Manşet

11 Aralık 2019 - 490 Okunma

ERSAN TURAN 12. KİCK BOX GECESİNİ GAZETEMİZE DEĞERLENDİRDİ

Abone Ol

12. Uluslararası Anadolu Arena Ersan Turan Kick Boks Organizasyonu 6 Aralık Cuma tarihinde Hüseyin Akbaş Spor Salonunda gerçekleşti.

Tokat’ta 2007 yılından bu yana her yıl yapılan Uluslararası Anadolu Arena Ersan Turan Kick Boks Organizasyonu 6 Aralık Cuma günü Hüseyin Akbaş Spor Salonunda 12. kez düzenlendi. Tokat Valiliği, Tokat Belediyesi ve Tokat’taki ticari kuruluşların sponsorlukla desteklediği geceye İngiltere, Kırgızistan, İran, Azerbaycan, Rusya, Özbekistan ve Türkiye katıldı. 7 maçın yapıldığı Anadolu Arena Kick Boks gecesi saat 21.00’da TV 8.5’dan ise canlı yayınlanarak boks severlerle buluştu.

Uluslararası Anadolu Arena Ersan Turan Kick Boks Gecesini düzenleyen Ersan Turan, gazetemize açıklamalarda bulundu.

ERSAN TURAN: “GECEMİZ, İNSANLARA SEYİR ZEVKİ YÜKSEK BİR GECE YAŞATTI”

Sözlerine 12. Anadolu Arena Kick Boks gecesine gösterilen ilgiye teşekkür ederek başlayan Ersan Turan şunları söyledi:

“Gecemizde İngiltere, Rusya, Özbekistan, İran, Azerbaycan, Kırgızistan ve Türkiye ile birlikte toplam 7 ülkenin katıldığı bir program oldu. Gecemize ilgi çok yoğundu. Umduğumuzdan daha büyük oldu. Gecede bir tane bayan maçı, bir tane ağır sıklet 4’lü turnuva maçı ve diğer maçlar izlendi.  Maçlar gayet çetin ve mücadele içerisinde geçti. Eşleşmeler de birbirine yakın olduğu için insanlara seyir zevki yüksek bir gece yaşattı. Düzenlediğimiz Kick Boks gecesinde insanlarımız başından sonuna kadar takip etti. Saat 18.00’da alt maçlarla başladı. 6 tane alt maçımız, 7 tane ise üst maçımız oldu. Gelen seyircimiz gece 00.30’daki son maçımıza kadar takip etti. Gelenlerin hoşuna gittiği için son maçımıza kadar beklediler. Bu da bizim için memnun edici bir durumdu.”

REYTİNGLERDE İLK 100’ÜN İÇERİSİNE GİRDİ

“Gecemiz saat 21’den sonra TV 8.5 canlı olarak verildi. Pazar günü ise saat gece 00.20’da TV 8’de tekrarı yayınlandı. Ulusal kanallarda reytinglerde ilk 100’e bakarlar. İlk 100’e girmiş mi girmemiş mi diye? 12. Uluslararası Ersan Turan Kick Boks gecesi hem ilk 100’e girmiş hem de ön sıralarda. A, B ve C kriterleri değerlendirmelerinde programımız çok yüksek çıkmış. Acun Medya’dan bizleri arayıp tebrik edip programlarımızda başarılar temennisinde bulundular. Tabi bu bizim için memnun edici bir durum. Buradaki maksat Kick Boks branşının gündeme gelmesi, ayakta durması, insanlar tarafından sevilmesi, bunun bir spor olması, herkes tarafından farkına varılmasıydı. Tabi bunun dışında Tokat’ımızın tanıtılmasıydı Türkiye’de. Tokat hem camiamızda hem de farklı kesimlerde anılıyor. Bizi en memnun edici tarafı buydu.”

TOKAT, İSTANBUL’DAKİ KİCK BOKS İZLEYİCİSİ KADAR BİLGİYE SAHİP

“Bu programların sayesinde Tokat’ta ilgi biraz çok oluyor. İnsanlarımızın Kick Boks’a dair bilgisi üzerine şöyle söyleyebilirim, bir İstanbul’daki Kick Boks izleyicisi kadar bilgiye sahip. Çünkü biz Kick Boks gecesini 12 sene boyunca düzenli olarak yaptık. Tokat seyircisi artık Kick Boks seyircisi oluştu. Bazen oluyor ki seyirciden bize, bu Kick Boksçu neden gelmedi, bu niye yok ya da bu eşleşmeler böyle olsaydı iyi olurdu tarzında bizi mutlu eden eleştiriler oluyor. Bunu bir başka şehirde göremezsiniz. Bu da Tokat seyircisine has bir durum. Çok memnun edici bir durum Tokat’ta Kick Boksun bu denli ilgi görmesi.”

SPONSORLARA TEŞEKKÜR

“Tabi bu geceleri destekler sayesinde yapıyoruz. Tokat Valiliği, Tokat Belediyesi, Tokat Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü ve Stk’lar gibi kurumların desteği ile yapıyoruz. Bunların dışında DİMES, TAV Airports, Özgem Life ve tüm sponsorlarımıza çok teşekkür ederim. Ayrı bir teşekkürü de gecemizde bizi yalnız bırakmayan Tokat seyircisine borçluyuz. Bu tür programların olması spora ve Kick Boksa insanların ilgisine neden oluyor. Tokat’taki Kick Boks ilgisinden çok memnunuz.”

Ersan Turan sözlerinin sonunda geceye ilgisini gösteren ve haberleştiren Tokat Gazetemize de teşekkür ederek sonlandırdı.


" ERSAN TURAN 12. KİCK BOX GECESİNİ GAZETEMİZE DEĞERLENDİRDİ konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere ERSAN TURAN 12. KİCK BOX GECESİNİ GAZETEMİZE DEĞERLENDİRDİ ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda ERSAN TURAN 12. KİCK BOX GECESİNİ GAZETEMİZE DEĞERLENDİRDİ ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku