takip et takip et takip et
Gündem

24 Temmuz 2020 - 381 Okunma

EROĞLU’NDAN KURBAN BAYRAMI BİLGİLENDİRMESİ

Abone Ol

Tokat Belediyesi’nin kurban bayramı hazırlıkları devam ediyor

Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, yaklaşan kurban bayramı öncesi alınan tedbirler ve belirlenen kurban satış yerleri ve yapılan çalışmalara ilişkin açıklamalarda bulundu.

Kurban Bayramı öncesi tedbirlerin en üst seviyede alındığını belirten Eyüp Eroğlu, “Bu yıl hijyen noktasında ilave tedbirler alınacak ve önceki tedbirlere ilave olarak, temizlik, maske ve sosyal mesafe gibi konularda hassasiyetimizi artıracağız. Salgın tedbirlerini elden bırakmadan kurallara uyarak daha nice güzel bayramlarda hep birlikte buluşmayı ümit ediyoruz” dedi.

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde Tokat Belediyesi, il merkezinde kurulacak kurban satış yerlerinde üreticinin ve vatandaşların mağdur olmaması için çalışmalarını başlattı.

KISITLAMALAR OLACAK MI, BELLİ DEĞİL

Eroğlu, kurban bayramı için olası bir kısıtlamanın henüz açıklanmadığını ifade ederek, “Birkaç gün sonra yine mübarek kurban bayramını hep beraber idrak edeceğiz. Ben şimdiden tüm hemşerilerimizin bayramını kutluyorum. Geçtiğimiz bayram pandemiden dolayı insanların birbirine gidemediği bir bayram olmuştu. Tabi kurban bayramını henüz bilemiyoruz. Cumhurbaşkanımızın ve bilim kurulunun önderliğinde alınan tedbir kararlarına uyacağız. Ne gibi kısıtlamalar olacak ya da kısıtlama olacak mı bunu henüz bilmiyoruz. Önce sağlık diyerek insanların tedbirler kapsamında bayramlaştığı bir bayram temenni ediyorum. Allah bu salgından hepimizi korusun ve kurtarsın diyorum” dedi.

“TOKAT BELEDİYESİ KURBAN BAĞIŞLARINIZI KABUL EDİYOR”

Kurban bağışlarına ilişkin bilgi veren Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, şunları kaydetti:

“Kurban bayramının bize getirdiği bir takım mükellefiyetler de var. Durumu yerinde olan kişilerin de kurban kesmesinin farz olduğu bir dinimizin getirdiği bazı mükellefiyetlerimiz ve görevlerimiz var. Bu noktada her yıl yaptığımız gibi biz de Tokat Belediyesi ve belediyemize bağlı aşevimiz olarak yine bir kurban çalışmasının içerisindeyiz. Şu anda şehrimizin iki noktasında açmış olduğumuz stantlarımızda değerli Tokatlı hemşerilerimizin kurban bağışlarını makbuz eşliğinde almaktayız. Cumhuriyet meydanında ve Hıdırlık Köprüsü yanındaki alanda kurduğumuz iki stant ile bu çalışmayı yapıyoruz. Vatandaşlarımız gerek buraya gelerek makbuz kesmek suretiyle gerek aşevimizin kendi hizmet binasına gitmek suretiyle gerekse de bankaya para yatırıp vekalet vermek suretiyle bağışta bulunabilirler. Bu noktada küçükbaş ve büyükbaş diye ayrımımız var. Vatandaşımız isterse büyükbaş, isterse küçükbaş hisseye girebilir. Küçükbaş hisselerimizin fiyatı bin TL, büyükbaş hisse fiyatı ise bin 500 TL. Ayrıca 5 kilodan oluşan bir kurban hissesini de isteyen vatandaşımız olursa kesilen kurbandan veriyoruz.”

“BAĞIŞLAR İHTİYAÇ SAHİPLERİNİN MUTFAKLARINA GİDİYOR”

Kurban etlerinin ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırıldığını belirten Eroğlu, “Belediyemizin aşevi yirmi yılı aşkın bir zamandır Tokat’ta hizmet veriyor. Fakirin, muhtacın, ihtiyaçlı insanların ihtiyaçlarını giderme noktasında çok yoğun bir faaliyet gösteriliyor. Tokat Belediyesi Aşevi ile beraber bir de sosyal market eklemesi de yaptık. Biz yapılan tüm kurban bağışlarını soğuk hava depolarımızda depoluyoruz ve bir yıl içerisinde ihtiyaçlı ailelerimize yapmış olduğumuz sıcak yemeklerde kullanıyoruz. Ayrıca bu etleri sosyal marketimizde kıyma, kuşbaşı, kavurma şeklinde yıl içerisinde her ailemize belli kiloda olmak suretiyle veriyoruz. Yapılan yardımlar ne kadar çoğalırsa biz de ihtiyaç sahibi insanlara o kadar çok ulaşmış oluruz. Onun için kimsenin aklında bir soru işareti kalmasın. Sizler tarafından verilen bağışların hepsi Tokat’ımızda yaşayan ihtiyaçlı, muhtaç, fakir insanlarımızın tencerelerinde yemek olarak kullanılıyor. Veren elle alan eli buluşturmak suretiyle bu görevi en layıkıyla yerine getirelim istiyoruz. İnanıyorum ki geçtiğimiz yıllardaki gibi bu yıl da sizler sayesinde gelen bütün yardımlarla Tokat’ın bütün ihtiyaç sahiplerinin ihtiyaçları karşılanacak. Şu ana kadar 345’e yakın bağışçımız olmuş. Bayram gelene kadar bu sayının binlere kadar çıkacağına inanıyorum” ifadelerini kullandı.

“3 KURBAN SATIŞ YERİ, 42 KURBAN KESİM YERİ BELİRLENDİ”

Kurban kesim yerleri ve kurban satış yerlerine ilişkin bilgi veren Eyüp Eroğlu, “Şu anda üç ayrı noktada kurban satışları yapılıyor. Bunlardan bir tanesi Tokat Belediyemiz tarafından yapılan bir hayvan pazarı ki en büyük hayvan pazarımız da bu. Bu satış noktası da bizim hapan diye ifade ettiğimiz, keresteciler sitesinin olduğu yerdeki alan, 200-250 tane hayvanın satılabileceği bir alan. İkinci ve üçüncü yerlerimiz ise Büyükbeybağ ve Sivas Caddesi tarafında olan yerler. Ayrıca kesim noktasında ise yine belediyemizin mezbahanesinde ücreti mukabilinde ve randevu alarak insanlarımız gelip hayvanlarını kestirebilirler. Ayrıca 42 noktada da kesim yerleri belirlendi. Şehrimizin bölgesel anlamda belli mahallelerinde kesim yapılabilecek. Bu noktaları sosyal medya hesabımızdan, internet sitemizden görebilirler. Bu 42 kesim noktası 22 mahallede belirlenmiş durumda. Vatandaşlarımız bu noktalarda belirli kurallara uymak şartıyla kesim yapabilecekler”

“HER TÜRLÜ ÖNLEM ALINDI, VATANDAŞIMIZ RAHAT OLSUN”

Son olarak alınan hijyen önlemlerini aktaran Başkan Eroğlu, “Bu sene pandemiden dolayı her türlü önlem alındı. Hijyenik anlamda da tüm şartlar yerine getiriliyor. Maskesiyle, dezenfektesiyle bütün bu anlattığım noktalarda her türlü önlemler alındı ve denetimleri Belediyemiz, Tarım İl Müdürlüğü, Sağlık İl Müdürlüğü Ve Ticaret İl Müdürlüğü tarafından yapılmakta. İlave önlemlerimizle ve vatandaşlarımızın göstereceği hassasiyetle bu bayramımız bayram tadında olacak inşallah. Pandemiyi de göz önünde bulundurarak tüm tedbirleri en ince ayrıntısına kadar alıyoruz. Bu yıl hijyen noktasında ilave tedbirler alınacak ve önceki tedbirlere ilave olarak, temizlik, maske ve sosyal mesafe gibi konularda hassasiyetimizi artıracağız. Salgın tedbirlerini elden bırakmadan kurallara uyarak daha nice güzel bayramlarda hep birlikte buluşmayı ümit ediyoruz. Rabbim yapacağımız ibadetleri kabul ve makbul eylesin. Bu yönden de değerli hemşehrilerimizin rahat olmalarını diliyorum. Tüm vatandaşlarımızın bayramını şimdiden tebrik ediyorum.” diye konuştu.


" EROĞLU’NDAN KURBAN BAYRAMI BİLGİLENDİRMESİ konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere EROĞLU’NDAN KURBAN BAYRAMI BİLGİLENDİRMESİ ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda EROĞLU’NDAN KURBAN BAYRAMI BİLGİLENDİRMESİ ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku