takip et takip et takip et
Gündem

29 Ekim 2019 - 430 Okunma

EROĞLU’NDAN CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Abone Ol

Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama mesajında, dün olduğu gibi bugün ve yarın da Cumhuriyet değerlerine sahip çıkmaya devam edeceklerini kaydetti.

Cumhuriyetin ilanının 96. yıl dönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayımlayan Başkan Eroğlu, “Şanlı tarihimiz boyunca hür yaşayarak, Milli Kurtuluş Savaşı’nı kazanan Milletimiz; 29 Ekim 1923 tarihinde; iradesine, hürriyet ve istiklaline asla pranga vurulamayacağını tüm dünyaya bir kez daha ilan etmiştir. 19 Mayıs 1919’da başlayan kurtuluş mücadelemizin büyük zaferle noktalanmasının ardından Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘Türk milletinin tabiat ve şiarına en uygun idare Cumhuriyet idaresidir’ diyerek ilan ettiği Cumhuriyetimizin 96. Yıl dönümünü büyük bir coşku ve heyecanla kutluyoruz.

Cumhuriyet; kahraman ecdadımızın bizlere bıraktığı en kutlu miraslardan biridir. Bizlerin görevi; bu mirası daha da geliştirmek, Milletimizin iyi, güzel ve doğru tekâmülü, huzur ve mutluluğu uğruna daima mücadele etmektir.

96 yıl önce, yedi düvele karşı sürdürdüğümüz bağımsızlık mücadelesini, bugün de yine bir ve beraber olarak sürdürüyoruz. Yaşadığımız tüm badireleri birlik ve beraberliğimizden ödün vermeden aşmayı başardık. Bugün geldiğimiz noktada, her alanda daha da gelişmiş müreffeh bir Türkiye’ye ulaşacağımıza yürekten inanıyorum. Birlik ve beraberliğimizi koruyarak, el ele gönül gönüle üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir zorluk yoktur.

Aziz Milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Silah Arkadaşları başta olmak üzere Milli istiklal ve istikbalimiz uğruna mücadele eden tüm kahraman ecdadımızı rahmet ve minnetle yad ediyorum.29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun” ifadelerine yer verdi.


" EROĞLU’NDAN CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere EROĞLU’NDAN CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda EROĞLU’NDAN CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku