Dolar 27,4198 1.91%
Euro 28,9883 1.96%
Gram Altın 1.654,47 2,04%
Çeyrek Altın 2.786,00 -0,04%
Yarım Altın 5.574,00 -0,02%
Tam Altın 11.058,67 -0,37%
EROĞLU, TOPTANCILAR SİTESİ ESNAFIYLA BULUŞTU

EROĞLU, TOPTANCILAR SİTESİ ESNAFIYLA BULUŞTU

ABONE OL
19 Aralık 2019, 11:05:54
Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, esnaf buluşmalarına devam ediyor. Toptancılar Sitesi esnaflarıyla bir araya gelen Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, 2020 yılında başlatılacak projelere değinerek, esnafların istek ve taleplerini dinledi.

Eroğlu, Toptancılar Sitesi esnaflarıyla yaptığı toplantıda, kamuoyunu sıcak tutmaya gayret ettiklerini, bunun için de esnaf toplantılarına devam edeceklerini belirtti.

Eyüp Eroğlu, yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“İstişareye önem veriyor, halkımızla, vatandaşlarımızla her daim bir ve beraber olmaya, onların istek ve taleplerini dinlemeye devam ediyoruz. Kamuoyu asla yanılmaz. Her vatandaşımızın düşüncesini önemsiyor, kamuoyunu sıcak tutmaya gayret ediyoruz.

Gümenek Millet Bahçesi Projemizi 210 dönümlük alanda gerçekleştiriyoruz. Yaklaşık 20 Milyon TL’ye mal olacak ve tamamının masrafını bakanlığımız karşılayacak, belediyemizden 1 kuruş dahi çıkmayacak. Bizler belediye olarak projemizi Bakanlığımıza sunduk ve 2020 yılında yapılmaya başlanılacak inşallah.

Geçtiğimiz hafta Milletvekillerimizle birlikte Tarım ve Orman Bakanımız Dr. Demir Pakdemirli’yi ziyaret ederek Tokat’ın içme suyuna yönelik hazırladığımız Dartaş İçme Suyu Barajı Projemize ilişkin görüşme yaptık. Bakanlığımız projemizi yatırım programına aldı ve inşallah 2020 yılında yapımına başlanılacak. Yaklaşık 40 Milyon TL’ye mal olacak bu proje ile Tokat’ın 40 yıllık su problemini çözmüş olacağız. Yeraltında elektrikli pompalar vasıtasıyla çıkardığımız suları iptal edeceğiz. Bir yılda 10 Milyon TL’lik elektrik parası ödüyoruz bunu iptal ederek yapılacak barajdan elektrik üretimi sağlamış olacağız.

Yine Milletvekillerimizin gayretleri ile Yeni Sanayi Sitemizin yapımı için Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank’tan sözümüzü aldık. Kömeç Köyü’nün altında, Üniversitemizin karşısındaki 540 dönümlük bir alana taşınmasını sağlayacağız. 300 Milyon TL’ye mal olacak bu projemiz için Bakanlığımızın talimatları ile önümüzdeki yıl içinde yapımına başlanılacak.

Biz Bu Şehre Sevdalıyız

Biz bu şehre sevdalıyız, insanımıza sevdalıyız. Görevimiz bir gün bitecek ama görev süresince insanımızın gönlünde iyi bir yer bırakabilirsek o zaman biz yaptığımız işten dua alırız. Bizim derdimiz gönüller kazanmaktır. Hamdolsun gücümüzün yettiğince şehre hizmet etmeye çalışıyoruz. Bu şehri daha ileriye taşımak için elimizden ne geliyorsa yapmaya devam edeceğiz” dedi.

DİKKAT!  KOSGEB BİLGİLENDİRME TOPLANTISI
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments