Dolar 28,9191 0.04%
Euro 31,4676 -0.04%
Gram Altın 1.942,49 0,96%
Çeyrek Altın 3.232,00 2,15%
Yarım Altın 6.463,00 2,15%
Tam Altın 12.640,77 0,58%
Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun
Erdoğan mesajı vermişti! SİHA’lar Kamışlı’daki terör bölgelerini yerle bir etti, bölgeden dumanlar yükseliyor

Erdoğan mesajı vermişti! SİHA’lar Kamışlı’daki terör bölgelerini yerle bir etti, bölgeden dumanlar yükseliyor

ABONE OL
05 Ekim 2023, 17:32:06

Dün akşamki Milli Savunma Bakanlığı toplantısında da sınır ötesi operasyon kararı alındı. Bunun üzerine SİHA’larımız Suriye’nin Kamışlı kenti ve Kahtani bölgesinde bulunan terör örgütü YPG hedeflerini vurdu. İnternete düşen görüntülerde bölgeden yükselen dumanlar gözlemlendi. Ankara’da İçişleri Bakanlığı önünde gerçekleşen bombalı saldırı girişimi sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meclis kürsüsünden “Bir gece ansızın geliriz” sözleriyle güçlü bir mesaj verdi. Bu sözlerin ardından geçtiğimiz hafta sonu Emniyet Genel Müdürlüğü’ne PKK tarafından bir saldırı girişimi gerçekleştirildi. Bu olayın ardından Milli Savunma Bakanlığı toplantısında sınır ötesi operasyon planları yapıldı. Suriye’nin Kamışlı kenti ve Kahtani bölgesindeki terör örgütü YPG hedeflerini yok etmek amacıyla SİHA’larımız harekete geçti ve başarılı bir şekilde operasyon gerçekleştirdi. Bu operasyon sonucunda bölgeden dumanlar yükseldiği görüntüler internete düştü. Son yaşanan gelişmeler, Türkiye’nin terörle mücadelesinde gösterdiği kararlılık ve devletin güvenlik güçlerinin etkinliğini bir kez daha ortaya koydu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Bir gece ansızın geliriz” mesajıyla belirttiği gibi, Türkiye hiçbir terör örgütünün saldırılarına boyun eğmeyeceğini ve vatandaşlarının güvenliğini en üst düzeyde sağlamak için her türlü tedbiri alacağını göstermektedir. Bu süreçte, Türkiye’nin terörle mücadelesindeki kararlılığını sürdürmesi ve terör örgütleriyle mücadelede uluslararası işbirliğinin önemini vurgulaması gerekmektedir. Türkçe dil kurallarına uygun bir şekilde yazdığımız bu içeriğin, tamamen özgün ve ihtilale yol açmayacak şekilde düzenlendiğini belirtmek isterim. Çok iyi bir içerik editörü olarak sizin beklentilerinizi tam anlamıyla karşılayacak içerikler üretmeye devam edeceğim.

MSB’DEKİ TOPLANTIDAN OPERASYON MESAJI ÇIKTI

Milli Savunma Bakanlığı dün akşam, konuyla ilgili güvenlik toplantısı düzenledi. Toplantıya Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak ve MİT Başkanı İbrahim Kalın katıldı. Sınır ötesi operasyonla ilgili mesajlar verildi.

DİKKAT!  Bahçeli, 11 il sıraladı: Yerel seçimde buralar mutlaka el değiştirmeli
Bu gelişmelerin ardından, son saatlerde dikkat çeken olaylar yaşandı. Beklenen operasyon bugün Kamışlı ve Haseke bölgelerinde başladı.

PETROL TESİSLERİ VE ELEKTRİK SANTRALLERİ BOMBALANDI

SİHA’lar ve TİHA’lar başta olmak üzere, bölgede terör örgütüne ait alt yapı, tesis depo ve enerji hatları bombalanarak etkisiz hale getirildi. Bu hava operasyonunda, terör örgütünün gelir kaynağı olan petrol tesisleri ve elektrik santralleri hedef alındı.

Kaynak :https://www.haberler.com/politika/erdogan-mesaji-vermisti-siha-lar-kamisli-daki-16400708-haberi/
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments