takip et takip et takip et
Erbaa

17 Aralık 2019 - 330 Okunma

ERBAA’DA” NEŞET ERTAŞ TÜRKÜLERİ” KONSERİ

Abone Ol

Erbaa Belediyesi Türk Halk Müziği korosunun hazırladığı “Neşet Ertaş Türküleri” konserine vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Erbaa Belediyesi Türk Halk Müziği korosunun hazırladığı ve Merkez Anadolu Lisesi Türk Halk Müziği korosu öğrencilerinin de katkıda bulunduğu “Neşet Ertaş Türküleri” konserine vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Ahmet Yenihan Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen programa Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl, kurum, daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Konser öncesi bir konuşma yapan Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl “ev sahibi olmaktan gurur duyduğumuz bu gecede belediye koromuz sizlere Neşet Ertaş’ın türkülerinden hazırlanan muhteşem bir konser hazırladı. Erbaa Belediyesi olarak Ahmet Yenihan Kongre ve Kültür Merkezimizde bundan böyle konser ve etkinlikleri inşallah daha sıklıkla göreceğiz. Sosyal bir belediye olarak Erbaalıların kültür, sanat ve müzikle buluşması için elimizden gelen her şeyi yapacağız.” diye konuştu.

Karagöl, ayrıca 20 Aralık Cuma günü “Olgun Portakal” 21 Aralık Cumartesi günü ise “Can Erik” tiyatrolarının Ahmet Yenihan Kongre ve Kültür Merkezinde sahneleneceğini söyledi.

Konser alanı tamamen dolarken  Neşet Ertaş’a ait türkülere, gelen konuklar da eşlik etti.

Türk halk müziği ve bozlak kültürünün en önemli temsilcilerinden birisi olan Neşet Ertaş, 25 Eylül 2012 tarihinde İzmir’de tedavi gördüğü hastanede ileri evrede prostat kanseri nedeniyle yaşamını yitirmişti.


" ERBAA’DA” NEŞET ERTAŞ TÜRKÜLERİ” KONSERİ konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere ERBAA’DA” NEŞET ERTAŞ TÜRKÜLERİ” KONSERİ ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda ERBAA’DA” NEŞET ERTAŞ TÜRKÜLERİ” KONSERİ ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku