takip et takip et takip et
Erbaa

23 Eylül 2019 - 262 Okunma

ERBAA’DA FABRİKA VE OKUL AÇILIŞI

Erbaa'da yeni yerine taşınan bir fabrika ile özel bir okulun açılışı gerçekleştirildi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun katılımıyla yapılması planlanan açılış törenine TOBB başkanı geçirdiği gribal enfeksiyon sebebiyle katılamadı.

Açılış törenlerine Tokat Milletvekili Mustafa Arslan, Erbaa Kaymakamı Bülent Karacan, Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl, Zile Belediye Başkanı Şükrü Sargın, Tokat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ali Çelik, Erbaa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Gökalp Coşkun katıldı.

Erbaa’ya kazandırılacak her yeni tesise belediyenin gücünü ve desteğini vermeye hazır olduklarını ifade eden Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl, “Mezbelelik olan bir yeri tekrardan hayata geçirdikleri için hem Halk bankasına hem burada, ciddi bir yatırım yapıp Erbaa ekonomisine istihdamına katkıda bulunan başta Ali beye, Bilal beye ve ailesine sizlerin huzurunda teşekkür ediyorum. Çünkü eski ve kullanılmayan bu tesislerin ilçemize ve üretime yeniden kazandırılması bizim için çok önemliydi. Bu tesislerin ilçemiz ve ülkemiz ekonomisine yeniden katkı sağlayacak hale gelmesinde emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Biz Erbaa Belediyesi olarak yatırımcılara verdiğimiz söz üzere bu tesisin yeniden hayat bulması için elimizden ne geliyorsa yapmaya çalıştık. Bundan böyle her kim Erbaa’ya yatırım yapacak ise yanında en büyük destekçisi yine biz olacağız.” dedi.

Erbaa’nın Tokat OSB’yi 2020 yılında çalışan sayısı bakımında geçmeyi hedeflediğini kaydeden Erbaa Kaymakamı Bülent Karacan ise, “Bugün itibariyle 21 firmada 4 bin 150 çalışanımız olan ve yer tahsisi yaptığımız firmaların yatırımlarını bitirdiği zaman 2020 yılında yaklaşık 6 bin 200 çalışanı olan bir OSB olacağız. Biz hem kaymakamlık olarak hem belediye olarak her zaman buraya yatırım yapacak firmalarımızın yanında olduk olmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından fabrikanın açılış kurdelesi kesildi. Protokol fabrikayı gezerek yetkililerden bilgi aldı. Fabrika açılışının ardında ilçedeki özel bir okul binasının açılışı gerçekleştirildi.


" ERBAA’DA FABRİKA VE OKUL AÇILIŞI konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere ERBAA’DA FABRİKA VE OKUL AÇILIŞI ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda ERBAA’DA FABRİKA VE OKUL AÇILIŞI ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku