takip et takip et takip et
Erbaa

10 Ağustos 2020 - 312 Okunma

ERBAA’DA BİN ADET KEKLİK VE SÜLÜN DOĞAYLA BULUŞTURULDU

Abone Ol

Erbaa Belediyesi tarafından üretim istasyonlarında bin adet keklik ve sülün doğaya bırakıldı.

Erbaa Belediyesi tarafından bin adet keklik ve sülün, düzenlenen bir programla doğaya salındı.

Erbaa Boğazkesen mevkiinde düzenlenen programa çok sayıda davetli katıldı.

Programda konuşan Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl, “Erbaa Belediyesi Sülün ve Keklik İstasyonumuz 2008 yılında kurulmuştur. Üretim istasyonumuz anavatanı  Kelkit Ovası olan kınalı keklik ve halkalı sülün artırmak,bölgemizdeki Kırım Kongo Kanamalı Ateşi hastalığına sebep olan keneler ile doğal yollardan mücadele etmek ve ekolojik dengenin korunması amacı ile kurulmuştur.İstasyonumuz ayrıca vatandaşlarımızın ziyaretine açık olup gelecek nesillerimize hayvan sevgisi aşılamak ve keneler ile mücadele amacı ile kazandırılmıştır” diye konuştu.

Karagöl, “2019 yılında göreve geldiğimizden itibaren bizim de çok önem verdiğimiz sülün üretim istasyonumuzda doğaya salacağımız keklik ve sülünleri  tesisimizde bulunan anaç hayvanlardan elde ettiğimiz yumurtalardan kendimiz üretiyoruz.

Sülün ve Keklik Üretim İstasyonumuzda şu anki yıllık üretim kapasitemiz bin 500 adet halkalı sülün 500 adet kınalı keklik olup ayrıca bu kapasitemizi her yıl artırarak devam ettirmekteyiz.”dedi.

Konuşmaların ardından keklik ve sülünler doğaya bırakıldı. Ordu Konu Kulübü ve Doğada Yaşam Derneği daha sonra Kelkit Çayı ve Park Vadi’de kano etkinliği düzenledi.


" ERBAA’DA BİN ADET KEKLİK VE SÜLÜN DOĞAYLA BULUŞTURULDU konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere ERBAA’DA BİN ADET KEKLİK VE SÜLÜN DOĞAYLA BULUŞTURULDU ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda ERBAA’DA BİN ADET KEKLİK VE SÜLÜN DOĞAYLA BULUŞTURULDU ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku