takip et takip et takip et
Gündem

17 Ocak 2020 - 432 Okunma

ERBAA BELEDİYESİ KENT MÜZESİNE YOĞUN İLGİ

Erbaa Belediyesi tarafından yeniden faaliyete geçirilen Kent Müzesine halk ve öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

Kısa süre önce tadilat çalışmaları tamamlanıp yeniden hizmete giren Erbaa Belediyesi Kent Müzesi tarihi dokusu, otantik ve Erbaa’daki eski yaşamı anlatan görsel ve materyalleri yoğun ilgi görüyor. Tarihi bina içerisinde yer alan müzede, Horoztepe mevkisinden çıkarılan milattan önce 3000’li yıllara ait eserlerin fotoğrafları, Erbaa’daki sosyal, ekonomik ve ticari hayatı canlandıran mekanların bulunduğu görseller yer alıyor.

Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl “Belediye olarak yeniden hayat verdiğimiz kent müzemizi bu kadar kısa sürede, bu kadar insanın ziyaret etmesi bizleri çok mutlu etti. Özellikle öğretmen ve öğrencilerimize bu manada çok teşekkür ediyorum. Görüyorum ki okullarımız gruplar halinde müzemizi ziyaret etmeye geliyor. Buda Kent müzemizi kurmakla ne kadar isabetli bir karar verdiğimizi gösteriyor” diye konuştu.


" ERBAA BELEDİYESİ KENT MÜZESİNE YOĞUN İLGİ konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere ERBAA BELEDİYESİ KENT MÜZESİNE YOĞUN İLGİ ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda ERBAA BELEDİYESİ KENT MÜZESİNE YOĞUN İLGİ ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku