takip et takip et takip et
Gündem

3 Aralık 2019 - 380 Okunma

ENGELLİLERE HİZMET, DEVLET GÖREVİ

Abone Ol

Vali Dr. Ozan Balcı, engelli vatandaşların haklarını gözeterek, karşılaştıkları sıkıntıları asgari düzeye çekmenin devlet görevi olduğunu kaydetti.

Vali Dr. Ozan Balcı,  3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle mesaj yayımladı. Vali Dr. Ozan Balcı, mesajında şunları kaydetti.

“Tüm dünyada engelli insanların sorunlarına dikkat çekmek ve onları daha iyi anlayabilmek için toplumsal farkındalığın oluşturulması amacıyla, Birleşmiş Millet tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü olarak kabul edilmiştir.

Engeli olan bireylerin yaşama sevincini kaybetmeden mutlu bir hayat sürmeleri için çalışmak, devlet ve toplum olarak en önemli sorumluluklarımızdandır. Engellilik, yalnızca engeli olan bireylerin ya da ailelerinin içinde bulunduğu bir sorun değil, sosyal boyutlarıyla toplumu yakından ilgilendiren ve tüm bireylerin ortak çabasını gerektiren bir konudur.

Devlet olarak bize düşen, engelli vatandaşlarımızın haklarını gözeterek, karşılaştıkları sıkıntıları asgari düzeye çekmektir. Sosyal Devlet olma anlamında dünyanın en önde gelen ülkelerinden olan Türkiye Cumhuriyeti, engellilerin hayat şartlarının iyileştirilmesi; sosyal ve ekonomik olarak desteklenmesi konusunda örnek gösterilecek bir konuma ulaşmış; engelli vatandaşlarımıza sunulan eğitim, sağlık, kültür ve rehabilitasyon hizmetlerinde büyük ilerlemeler sağlamıştır.

Engelli vatandaşlarımızın önlerindeki, sosyal ve fiziki engeller kaldırıldığında, kendilerine güvenilip fırsat verildiğinde, sanattan spora, girişimcilikten üretime kadar her alanda gurur verici başarılara imza atarak Devletimizin ve milletimizin onlara olan desteğine fazlasıyla karşılık verdiklerine memnuniyetle şahit olmaktayız.

Bu duygu ve düşüncelerle, bu özel günde toplumumuzun ayrılmaz bir parçası olan bütün engelli vatandaşlarımızın dostu ve destekçisi olduğumuzu belirterek kendilerine ve ailelerine mutlu, huzurlu, güzel bir yaşam diliyorum.”


" ENGELLİLERE HİZMET, DEVLET GÖREVİ konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere ENGELLİLERE HİZMET, DEVLET GÖREVİ ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda ENGELLİLERE HİZMET, DEVLET GÖREVİ ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku