Dolar 18,7800 0.36%
Euro 20,1575 1.2%
Gram Altın 1.189,70 0,19%
Çeyrek Altın 1.991,00 0,15%
Bitcoin 537118 0.04172%
Ethereum 34341 2.33678%
Yarım Altın 3.983,00 0,18%
Tam Altın 7.929,57 -0,66%
ENGELLİLERDEN SOSYAL MESAFELİ PROTESTO “CORONA İLE HEP BİRLİKTE MÜCADELE EDELİM”

ENGELLİLERDEN SOSYAL MESAFELİ PROTESTO “CORONA İLE HEP BİRLİKTE MÜCADELE EDELİM”

ABONE OL
01 Eylül 2020, 12:02:53

Türkiye Sakatlar Derneği Tokat Şubesi üyeleri Koronavirüs (Covid-19) Pandemi Kurallarına uymayanları protesto etti.

Engelsizler Parkında bir araya gelen Sakatlar Derneği üyeleri türkü söyleyerek, düdük çalarak ve tabaklara kaşıkla vurarak pandemi kurallarına uymayanları protesto etti, kuralları uyulması yönünde çağrıda bulundu.

            Dernek üyeleri, “Pandemi bitene kadar maske takmak ve pandemi kurallarına uymak engel değildir. Engel nedir siz bize sorun. Maske ile dilediğiniz her şeyi yapabilirsiniz, maske engel değildir. Aramıza mesafe koy, mesafenin önemi yok, gönüller bir olsun. Corona ile hep birlikte mücadele edelim. Ben yok, biz var!” yazılı pankartları ellerinde tutarak kurallara uyulması için farkındalık etkinliği gerçekleştirdi.

SOSYAL MESAFEYE UYMAYANLARA ÇAĞRI YAPILDI

Türkiye Sakatlar Derneği Tokat Şubesi Başkanı Ali Aras yaptığı açıklamada, “İçinde bulunduğumuz pandemi süreciyle ilgili engelli kardeşlerimizle bir araya gelerek, maske takmayanları sosyal mesafeli protesto inşallah tüm topluma mesaj olsun. Sizlerin de bildiği gibi, sosyal mesafeyi korumuyoruz, maske takmıyoruz ve halay çektiğimiz sürece sevdiklerimize zarar veriyoruz, bu zararı mümkünse dikkat ederek vermeyelim. Bu çerçevede her şeyi devletimizden beklemeyelim, Cumhurbaşkanımız olsun, Sağlık Bakanımız olsun sürekli uyarılarda bulunuyor, bu uyarılara uymuyoruz, uymadığımız zaman da çevremizdeki sevdiklerimize, sevdiğimiz insanlara, eşimize, dostumuza, akrabalarımıza hep zarar vermiş bulunmaktayız. İstiyoruz ki ülke olarak pandemi sürecinden en iyi şekilde kurtulalım, refaha erelim ve hep birlikte sevdiklerimizle birlikte güzel bir hayat sürdürelim istiyoruz. Ben bu anlamda bizlere destek veren üyelerimize ve kamuoyuna teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum.” Dedi. 

“DAHA DUYARLI OLALIM VE KURALLARA UYALIM”

Gönüllü Turizm Elçisi Fatma Esin Tuna “Engelliler Derneğinin yaptığı programı şu anda izledim, söyleyecek hiçbir söz bulamıyoruz gerçekten, bütün insanlarda aynı şekilde davranırsa, engelli kardeşlerimizin uyarılarına ve onların tepkilerine kulak asarlarsa her şey daha güzel olacak. Ben yöresel halay çeken birisi olarak düğünlerde halay çekmiyorum, sosyal mesafemi koruyorum ama çevremde bir sürü insan görüyorum sosyal mesafesini korumuyor, maskesini takmıyor üstüne üstelik bir de halay çekiyor, bunlar çok üzücü ve korkutucu, tabloları da görünce, turkuaz tablo da olayı yansıtıyor, lütfen daha duyarlı olalım ve kurallara uyalım.” Şeklinde konuştu.  

“SAĞLIĞIMIZA KORUMAYA DİKKAT EDELİM”

Etkinliğe katılan engelli Salih Sayar ise “ Düğünlerde halay çekilmeye kızıyorum diyeceğim ama , şahsım için değil, bizler engelli olduğumuz için ben 55 yaşıma kadar halay çekemedim, ama şu korana bitene kadar insanlarımız biraz sabretsinler, halay çekmesinler, toplu alanlarda biraz mesafelerini korusunlar, maskelerini taksınlar çünkü sağlık çok önemli, en değerli şeyimiz sağlığımızdır bunu korumanın yolu da maskedir, dezenfektandır ve sosyal mesafeyi korumaktır. Biz istiyoruz ki dünyada bizim engelli grubumuza kimse katılmasın, sağlıklı yaşasın. Bizi örnek alsınlar hayatlarına yön vererek, daha sağlıklı yaşamak için sağlık kurallarına, tedbirlerine uysunlar isterim.” İfadelerini kullandı.

engellilerden sosyal mesafeli protesto corona ile hep birlikte mucadele edelim
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments