takip et takip et takip et
Gündem

3 Aralık 2019 - 174 Okunma

ENGELLİLER İÇİN SOSYAL BELEDİYECİLİK

Abone Ol

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu mesajında, Sosyal Belediyecilik açısından engellilere yönelik bütün sorunları ortadan kaldırmak için Türkiye’de örnek birçok projeye imza attıklarını belirtti.

Başkan Eroğlu şunları söyledi: “3 Aralık Dünya Engelliler Gününde her bir engelli bireyimizin ve ailelerinin hayat kesitlerini içselleştiriyoruz. Şehrimizi, engelli kardeşlerimizin hayat standartlarına uygun hale getirmek için çalıştık, çalışmaya devam ediyoruz. Biliyoruz ki; onların yüzlerindeki gülücük, her birimizin kalbinde açan birer güle dönüşüyor.

Engellilerimizin günlük yaşama katılabilmeleri, toplumla bütünleşebilmeleri, fırsat eşitliğine sahip olarak toplum için katma değer üretecek bir konuma gelmeleri için Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde devletimiz tüm imkânlarımızı seferber etti.Bizim hizmet politikalarımızın temelinde ‘önce insan’ ilkesi vardır ve feda edilecek bir tek ferdimiz bile yoktur. Biz, Tokat Belediyesi olarak tek tek bütün hemşerilerimizi kucaklamaya, kazanmaya; bu alanda şehrimizi çağdaş ve yaşanılabilir bir düzeye getirene kadar gayret göstermeye devam edeceğiz.

Dünya Engelliler Günü vesilesiyle bütün hemşerilerimizi, bu alanda daha sorumlu davranmaya, daha yüksek bir hassasiyet göstermeye ve özürlülük sorununun çözümüne katkıda bulunmaya çağırıyorum.

Unutmayın ki zihnimizdeki engelleri kaldırmadıkça, hiçbir yasa, uygulama, faaliyet engelli kardeşlerimizin yaşadıkları zorlukları gideremez. Bu bilinci yakalamamız gerektiğinin tekrar altını çiziyor, 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde tüm engelli kardeşlerimize aileleri ve sevdikleriyle birlikte, sağlıklı, mutlu ve daha yaşanabilir bir dünya temenni ediyorum.”


" ENGELLİLER İÇİN SOSYAL BELEDİYECİLİK konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere ENGELLİLER İÇİN SOSYAL BELEDİYECİLİK ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda ENGELLİLER İÇİN SOSYAL BELEDİYECİLİK ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku