takip et takip et takip et
Gündem

20 Kasım 2019 - 287 Okunma

ENGELLİ VATANDAŞIN HAYALİ İŞKUR’LA GERÇEKLEŞTİ

Tokat’ın Kabatepe Köyü’nde ikamet eden ve engelli sağlık kurulu raporu olan İbrahim Çetin, İŞKUR’ın Engelli Kendi İşini Kurma Hibe Programına başvuru yaparak, yıllardır hayalini kurduğu hayvancılık projesini İŞKUR desteği ile gerçeğe dönüştürdü.

Tokat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nden (İŞKUR) yapılan açıklamada, İŞKUR’un dezavantajlı grup içinde yer alan engellilerin ve eski hükümlülerin kendi işyerini kurması, engelli bireylerin işe uyumumun sağlanması, engelli bireylerin istihdamının artırılması ve engelli bireylerin mesleki eğitiminin artırılması amacıyla yılda 2 defa hibe programı düzenlediği belirtildi.

2019 yılında 12 vatandaşın kendi işini kurma programı için başvuru yaptığı, 6 vatandaşın projesinin İŞKUR Genel Müdürlüğü tarafından onaylandığı ifade edildi.

Projesi onaylanan vatandaşların birisi de Kabatepe Köyü sakinlerinden İbrahim Çetin oldu. İbrahim Çetin’in hazırladığı “Koyun Yetiştiriciliği” engelli hibe desteği projesi kapsamında, Çetin’e, veteriner sağlık kontrolleri yapılmış 35 küçükbaş hayvan (34 koyun, 1 koç ) teslim edildi. Teslim edilen küçükbaş hayvanlar Tokat İŞKUR personeli tarafından ahırda incelendi ve küpe numaraları alındı. İbrahim Çetin’in hayalini gerçeğe dönüştüren engellilere yönelik hibe hayvancılık projesine İŞKUR Genel Müdürlüğü tarafından yaklaşık 36.000 TL destek yapıldı.

Tokat İŞKUR Müdürlüğünden yapılan açıklamada, 2020-1 Dönem Engelli ve Kendi İşini Kuruma Hibe Desteği programına başvuruların devam ettiği ifade edilerek, “2020-1 Dönem  için son başvuru tarihi 18 Aralık 2019’dur. Proje sunmak isteyenlerin vatandaşlarımız için www.iskur.gov.tr internet adresimizde proje ile ilgili tüm dokümanlar yayınlanmıştır. Ayrıca İl Müdürlüğümüze, Turhal Hizmet Merkezimize ve Erbaa Hizmet Merkezimize şahsen gelen vatandaşlarımızın hibe proje desteği ile ilgili soruları da personellerimiz tarafından cevaplanacaktır.

İbrahim Çetin ile hibe desteği projesi onaylanan tüm vatandaşlarımızın projelerinin proje sahibi olan kişilerin ailelerine, ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını diler, Tokat İŞKUR ailesi olarak hayırlı, bereketli ve bol kazançlar dileriz.” denildi.


" ENGELLİ VATANDAŞIN HAYALİ İŞKUR’LA GERÇEKLEŞTİ konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere ENGELLİ VATANDAŞIN HAYALİ İŞKUR’LA GERÇEKLEŞTİ ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda ENGELLİ VATANDAŞIN HAYALİ İŞKUR’LA GERÇEKLEŞTİ ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku