takip et takip et takip et
Gündem

20 Temmuz 2020 - 498 Okunma

ENGELLİ BİREYLERE TEKERLEKLİ SANDALYE YARDIMI

Abone Ol

Tokat İl Göç İdaresi ve Tokat Uyuşturucu ve Madde Bağımlılığı Derneği tarafından ‘Hayata Bağlan’ projesi kapsamında ihtiyaç sahibi engellilere tekerlekli sandalye yardımı yapıldı.

İl Göç İdaresi ve Tokat Madde Bağımlılığı Derneği tarafından temin edilen araçlar, engelli vatandaşlara teslim edildi. Tokat Valiliği önünde gerçekleştirilen engelli araç dağıtım programına katılan Vali Dr. Ozan Balcı, “Engelli vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştırmak için yanlarındayız.” dedi.

TEKERLEKLİ SANDALYELER İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ULAŞTIRILDI

İhtiyaç sahibi engellilere tekerlekli sandalyeleri ulaştırdıklarını belirten Tokat Uyuşturucu ve Madde Bağımlılığı Derneği Başkanı Fatma Dinçer, “Amacımız ilimizdeki mülteci engelli kardeşlerimize hayata katılmalarını sağlamak toplumla arasında bir köprü kurarak onları hayata bağlamak. Proje ortağımız Göç İdaresi Müdürlüğü ile arkadaşlarımız projenin hazırlıklarını bitirdi ve çalışmalara başladılar Birleşmiş Milletlerin desteğiyle tekerlekli sandalyeleri teslim aldık. İhtiyaç sahiplerine ulaştırdık. İki çocuğumuzun ağır engeli var.  Hareket edememeleri veya konuşmamaları hayata tutunmaları için engel değil. Yürüttüğümüz insan odaklı çalışmalarla engelli vatandaşların hayata daha sıkı tutunmaları ve geleceğe güvenle bakmaları sağlamak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. BM desteğiyle manüel tekerlekli sandalyeler ile engelli vatandaşların hayat standardını arttırmayı, kaliteli bir yaşam sürmelerini ve daha fazla sosyalleşebilmelerini hedefliyoruz. Çalışmalarımız engelliler tarafından memnuniyetle karşılanıyor. Bedensel engelli dendiği zaman aileleri dışarı çıkarmaya çekiniyor, ama o çocukları evden çıkarıp hayatı tanımalarını ve toplumla iç içe olmalarını sağlayacağız. Aileleri de iş ve işlemlerini yaparken daha güvenli ve rahat hareket edecekler. ” Şeklinde konuştu.

TÜM ENGELLERİN KALDIRILMASI AMAÇLANIYOR

İhtiyaç sahiplerinin karşılaştıkları sorunları çözmek ve topluma katılmalarını sağlamayı amaçladıklarını kaydeden İl Göç İdaresi Müdürü İdris Coşkun, “Engelli vatandaşlarımızın ekonomik, siyasal, sosyal, kültürel ve toplumsal hayata onurlu ve etkin bir şekilde katılmaları en doğal haklarıdır. Engellilerimizin yaşadıkları sorunlar hepimizin ortak sorunudur. Engelli vatandaşlarımızın toplumsal yaşama katılımlarını kolaylaştırmak, desteklemek, karşılaşabilecekleri tüm engelleri kaldırmak, kaliteli yaşam sürebilmelerini sağlamak, aynı zamanda onlara hak ettikleri sevgi ve saygıyı göstermek hepimizin sosyal sorumluluğudur.” İfadelerini kullandı.

Ayrıca ihtiyaçlı çocukların sağlık durumlarıyla da ilgilendiklerini belirten Coşkun, “Örneğin, iki çocuğumuzun ağır bedensel ve zihinsel engeli var. Ailesinin maddi durumu iyi olmadığı için tedavi ettiremiyor. Gerekli kurumsal koordinasyonları sağladık sorunları minimize edildi, gereken yapıldı. Ailelerin tekerlekli sandalye ile taşıma ulaşım yüklerini aldık.  İlerde sağlık sorunlarını destekleyecek teknik donanımlı tıbbı sandalye temin edeceğiz. Engelli insanlarımızın hayatın içerisinde daha cesaretli ve güvenli şekilde kalmalarını sağlamak toplumda herkesin görevi.” İfadelerini kullandı.


" ENGELLİ BİREYLERE TEKERLEKLİ SANDALYE YARDIMI konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere ENGELLİ BİREYLERE TEKERLEKLİ SANDALYE YARDIMI ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda ENGELLİ BİREYLERE TEKERLEKLİ SANDALYE YARDIMI ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku