takip et takip et takip et
Gündem

20 Ağustos 2019 - 64 Okunma

EMNİYET’TEN ÖĞRENCİ VE VELİ BİLGİLENDİRME STANDI

Tokat İl Emniyet Müdürlüğü tarafından üniversite öğrencilerine yönelik olarak “El Ele Güvenli Geleceğe” isimli proje kapsamında öğrenci bilgilendirme masası (stant) açıldı.

Tokat İl Emniyet Müdürlüğü tarafından üniversite öğrencilerine yönelik olarak “El Ele Güvenli Geleceğe” isimli proje kapsamında öğrenci bilgilendirme masası (stant) açıldı.

Tokat İl Emniyet Müdürlüğü Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi’ni kazanan ve ilimize kayıt yaptırmak üzere çeşitli illerden gelen öğrenci ve velilerin kayıt esnasında doğru bilgilendirme ve yönlendirilmeleri, öğrencilerin illegal oluşumlar tarafından yanlış yönlendirilmesinin engellenmesi amacıyla proje hayata geçirdi.

Proje kapsamında Tokat İl Emniyet Müdürlüğünce 19-23 Ağustos 2019 tarihleri arasında gerçekleşecek olan üniversite kayıtları ile alakalı olarak Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Kampüsündeki kayıt bürolarına öğrenci ve velilerin çeşitli konularda bilgilendirilmesi amacıyla öğrenci bilgilendirme standı açıldı.

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü Bilgilendirme ve Önleme Faaliyetleri Bürosu görevlilerince gerçekleştirilen proje ile terör örgütlerinin eleman kazanmalarının engellenmesi, gençleri aydınlatmak, terör örgütlerinin gençleri kandırmak için kurdukları tuzaklara düşmelerini önlemek, gençlerin ve ailelerin devlete olan güvenlerini pekiştirmek amaçlanıyor. Ayrıca, gençlere sahip çıkarak onları bilinçlendirmek ve vatan sevgisini güçlendirmek, devletin her zaman yanlarında olduğu bilincini sağlamak hedefleniyor.

23-27.09.2019 tarihleri arasında eğitim öğretimin başladığı hafta da devam edecek faaliyet kapsamında öğrenci ve velilere terör örgütlerinin eleman kazanma yöntemleri, ilimizin sosyo-kültürel yapısı, uyuşturucu ve uyarıcı maddeler hakkında bilgilendirici broşür dağıtılarak kalem hediye edilecek ve çeşitli ikramlarda bulunulacak.

Tokat İl Emniyet Müdürü tarafından gerçekleştirilen söz konusu bilgilendirme faaliyetleri ve benzer projelerin devam edeceği belirtildi.


" EMNİYET’TEN ÖĞRENCİ VE VELİ BİLGİLENDİRME STANDI konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere EMNİYET’TEN ÖĞRENCİ VE VELİ BİLGİLENDİRME STANDI ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda EMNİYET’TEN ÖĞRENCİ VE VELİ BİLGİLENDİRME STANDI ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku