takip et takip et takip et
Gündem

12 Ekim 2019 - 144 Okunma

EMNİYETİN HUZUR TOPLANTILAR SEMERKANT VE KALEARDINDA DEVAM ETTİ

Abone Ol

Tokat Emniyet Müdürlüğünce yapılan mahalle huzur toplantıları kapsamında Semerkant ve Kaleardı Mahallelerinin emniyeti ilgilendiren sorunları Emniyet Müdürü Göksel Topaloğu'na iletildi.

Tokat İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu’nun şehrin 42 mahallesinde gerçekleştirmek üzere başlattığı Huzur toplantıları Semerkant ve Kaleardı Mahallelerinde devam etti.  Önceki akşam Melik Ahmet Gazi İlkokulunda gerçekleşen toplantıya Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, şube müdürleri ve yetkili ekibiyle katılırken Semerkant Mahallesi Muhtarı Ferid Yılmaz, Kaleardı Mahallesi Muhtarı Kenan Kara ve mahalle sakinleri toplantıda hazır bulundu.

Tokat İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, toplantının açılış konuşmasında Tokat’ın huzurlu ve güvenli bir şehir olduğuna işaret ederek, amaçlarının bu huzur ve güven ortamını devam ettirmek olduğunu söyledi. Önceliklerinin olayları olmadan önce önlemek olduğunu vurgulayan Göksel Topaloğlu, bu anlamda çalışmalarını devam ettirdiklerini, projeler ürettiklerini kaydetti. Mahalle toplantılarında mahalle sakinlerinin dertlerini sıkıntılarını dinleyip çözüm bulmayı amaçladıklarını belirten Göksel Topaloğlu, “6 aydan beri mahalle toplantılarımıza devam ediyoruz. Değerli muhtarlarımızla zaten bir araya geliyoruz, sizlerin istek ve şikayetlerini birebir muhtarlarımızdan da dinliyorum fakat ben istiyorum ki vatandaşlarımızla birebir görüşüp ilk ağızdan sıkıntı sorunları dinleyeyim. Ben ve ekip arkadaşlarım bu ilde asayiş ve huzuru sağlamaya çalışıyoruz. Toplantıya katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Tokat zaten huzurlu bir şehir. Bu anlamda Türkiye’nin sayılı illerinden bir tanesi. Bizim amacımız da bu huzurlu şehrin huzurunu aynı şekilde devam ettirmek. Tokat’ın insanları devletine, milletine bağlı, kanunlara saygılı. Bu şehirde görev yapmaktan biz de memnunuz.” diye konuştu.

Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu’nun konuşmasının ardından mahalle sakinleri sorunlarını iletti. Semerkant Mahallesinde vatandaşlar trafik yoğunluğundan dolayı karşıdan karşıya geçmekte zorluk yaşadıklarını belirterek, hız kesici talebinde bulundu. Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, trafik sıkışıklığına ilişkin, “İnsanlar trafik kurallarına uymalı. Eğer insanlar karşılıklı trafik kurallarına uyarsa sıkışıklık yaşanmaz.” dedi. Semerkant Mahallesinde Melik Ahmet Gazi İlkokulu üst yolunda üç mahallenin giriş noktasına mobese istenildi.

Kaleardı Mahallesinde ise asayiş olayları için mobese talebi iletildi. Emniyet Müdür Göksel Topaloğlu, bu bölgenin her akşam asayiş yönünden kontrol edilmesi talimatını verdi. Yine Kaleardı Mahallesinde bazı bölgeler için aydınlatma talebi de iletildi. Mahalle sakinleri, küçük yaşta çocukların  mahalle aralarında sigara kullandığını ve bu konuda denetimlerin artırılması gerektiğini söyledi.

Kaleardı Mahallesinde bulunan Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinin park sorunu da toplantıda gündeme getirildi. Buradaki sorunun alt yapı yetersizliğinden kaynaklandığını söyleyen Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, bu konuda üniversitenin projeleri olduğunu, ilin yöneticileri olarak çözüm yolu bulmaya çalıştıklarını aktardı.

Bayan mahalle sakinlerinin akşam geç saatlerde dışarı çıkamadıklarını, endişe duyduklarını iletmesi üzerine, bayanların güvenli bir şekilde istediği saatlerde dışarı çıkabilmeleri gerektiğine dikkati çeken Göksel Topaloğlu, “Benim çalıştığım şehirde bir bayan akşamın bir vaktinde gönül huzuru içinde bakkalına gidecek, sokağında gezecek. Bunu sağlamak için gerekli önlemler alınacak.” dedi.

Dolandırıcılık olaylarına karşı mahalle sakinlerini uyaran Emniyet Müdürü Göksel Toplaoğlu, telefonla arayıp para isteyenlere itibar edilmemesini  istedi. Öte yandan mahallelerinde gördükleri suç teşkil eden olayların 155 Polis İhbar hattına hemen bildirilmesini isteyen Emniyet Müdürü,            ayrıca düğünlerde havaya ateş açılmaması, düğün, nişan gibi kutlamalarda silah kullanılmaması uyarısında bulundu.


" EMNİYETİN HUZUR TOPLANTILAR SEMERKANT VE KALEARDINDA DEVAM ETTİ konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere EMNİYETİN HUZUR TOPLANTILAR SEMERKANT VE KALEARDINDA DEVAM ETTİ ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda EMNİYETİN HUZUR TOPLANTILAR SEMERKANT VE KALEARDINDA DEVAM ETTİ ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku