takip et takip et takip et
Gündem

14 Eylül 2019 - 328 Okunma

EMNİYET, PERAKENDE MAHALLESİNDE TOPLANDI

Abone Ol

Tokat İl Emniyet Müdürlüğünce Perakende Mahallesinde yapılan toplantıda mahalle sakinleri trafik sorunları, yaya geçitleri, okul çevreleri ve güvenlik ile ilgili sorular sorarak taleplerini dile getirdi.

Tokat İl Emniyet Müdürlüğünce Perakende Mahallesinde yapılan toplantıda mahalle sakinleri trafik sorunları, yaya geçitleri, okul çevreleri ve güvenlik ile ilgili sorular sorarak taleplerini dile getirdi.

Tokat İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu’nun şehrin 42 mahallesinde gerçekleştirmek üzere başlattığı Huzur toplantıları Perakende Mahallesinde devam etti. Yunus Emre İlkokulunda önceki akşam gerçekleşen toplantıya Tokat İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, ekibiyle katılırken mahalle muhtarı ve mahalle sakinleri toplantıda hazır bulundu.

Tokat İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, toplantının açılış konuşmasında Tokat’ın huzurlu ve güvenli bir şehir olduğuna işaret ederek, amaçlarının bu huzur ve güven ortamını devam ettirmek olduğunu söyledi. Önceliklerinin olayları olmadan önce önlemek olduğunu vurgulayan Göksel Topaloğlu, bu anlamda çalışmalarını devam ettirdiklerini, projeler ürettiklerini kaydetti.

Tokat İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, mahalle toplantılarında huzur ve güvenliği sağlama anlamında mahalle sakinlerinden gelen şikayetleri anında değerlendirerek çözüme de anında kavuşturmayı amaçladıklarını söyledi.

Göksel Topaloğlu, “Bu yıl büyük bir trafik seferberliği başladı. Birincisi emniyet kemeri ile ilgili. Tokat’ta emniyet kemeri takma oranı yüzde 90’lara ulaştı. İnsanlar artık alışkanlık haline getirdi. Yaya geçidinde yol vermeye yönelik çalışmalar sürecek. Hız sınırlarında başarıya ulaştık. Neden? Her yerde radar var. Ölümlü ve yaralamalı trafik kazalarımız düşmeye başladı”  dedi.

UYGUN GÖRÜLEN YERLERDE KAMERA ÇALIŞMASI YAPILIYOR

Mahallelerde uygun gördüklere yerlere kamera çalışması yaptıklarını söyleyen Müdür Topaloğlu, çocuk parklarında çocuklardan çok gençler olduğu için çocuklarını parka göndermek istemeyen ailelerin şikayetlerini dinledi. Ve gerekli tedbirlerin alınmaya devam ettiğini söyledi.

Bir mahalle sakini yaya geçitlerinde yayalara yol verdiklerini ancak yaya geçidini kullanmayan yayaların trafiği tehlikeye soktuğunu söyledi. Emniyet Müdürü Topaloğlu GOP Bulvarında trafiği aksama nedenlerinden birinin de bu olduğunu belirterek bu konuyu çözmeye çalışacaklarını ama öncelikle eğitim işi olduğunu söyledi.

Okuldan kaçan çocukların tekrar okula yönlendirilmesi konusunda polisten destek isteyen mahalleliye Müdür Topaloğlu, okul müdürleri, nöbetçi öğretmenler ve velilere öncelikli iş düştüğünü kontrol mekanizmasını geliştirici çalışmalar yapılması gerektiğini söyledi.

Dolandırıcılık olaylarına karşı vatandaşların duyarlı olması ve inanmaması, hırsızlık olaylarına karşı evde yokken kapıların kilitlenmesi, düğünlerde havaya silahla ateş edilmemesi gibi önemli uyarılarda bulunan Topaloğlu, mahalleli kadınların eve gelen bağış adı altında para toplayan şahıslara yönelik şikayetlerine ise “Polise haber verin. İzin alınarak mı bağış toplanıyor bakalım. Kimse sizden zorla para isteyemez. Eğer güvenmiyorsanız para vermeyin” dedi.

Perakende mahallesinde 2019 yılı içerisinde Kask kullanmamaktan 22, abartı egzozdan 23, ehliyetsiz araç kullanmaktan 33 olmak üzere alkol ve ters yöne girmek gibi ihlallerden toplam 184 işlem yapıldığı bilgisi verildi. Trafikte drift atan, abartılı egzoz patlatanlara karşı mücadelenin devam edeceği bildirildi.


" EMNİYET, PERAKENDE MAHALLESİNDE TOPLANDI konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere EMNİYET, PERAKENDE MAHALLESİNDE TOPLANDI ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda EMNİYET, PERAKENDE MAHALLESİNDE TOPLANDI ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku