takip et takip et takip et
Almus

25 Kasım 2019 - 207 Okunma

EMEKLİ ÖĞRETMENLERLE BULUŞMA

Abone Ol

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlamaları kapsamında düzenlenen programda emekli öğretmenler bir araya geldi.

Almus Öğretmenevi’nde gerçekleşen programda emekli öğretmenlerle bir süre sohbet eden Vali Dr. Ozan Balcı, öğretmenlerin toplumun yüz akı olduğunu belirterek her zaman destekçileri olacağını kaydetti.

‘Öğretmenlerimizin Türkiye’nin ilerlemesinde Çok Büyük Emekleri Vardır’

Eğitime, bilime, bilgiye ve kültüre dost bir vali olduğu ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Öğretmenleri her zaman önemsedim, önemserim. Türk milletinin huzurunda, refahında ve bugünlere gelmesinde, her alanda ilerlemesinde öğretmenlerimizin büyük katkısı ve emeği vardır. Türkiye’mizin, Türk insanının ilerlemesinde bir heykeltıraş gibi bir sanatçı gibi hep dokunmuşlukları vardır. Bu emek bizim üzerimizde de vardır. Biz bugünlere geldiysek bunu öğretmenlerimize borçluyuzdur. Bu vesile ile benim üzerimde emeği olan öğretmenlerimizi şükranla anıyorum. Öğretmenlerimiz bizim milletimizin yüz akıdır, medarı iftiharıdır. Siz bayrağı genç öğretmenlerimize devrettiniz ama bizler onlarla yine aynı azimle çalışıyoruz. Sizler milletimizin yüz akısınız. Öğretmenlerimiz sanatçıdır. Bizim görevimiz eğitim camiasının emrinde olmak, onların önünü açmak ve onların işini kolaylaştırmaktır. Öğretmenler Türkiye’nin geleceğini inşa edecek öğrencilerimizin önünü açıyor. Dolayısıyla bizim onların yüklerini almamız lazım. Hepsi bizim için çok değerli ve kıymetli. Sonuçta onlar ülke yönetecek mimarları, yazarları, askerleri, iş kadınlarını, iş adamlarını, esnaflarını yetiştiriyor. Bu yüzden bizim öğretmenlere gerekli ilgi ve alakayı göstermemiz lazım. Bunu da gösteriyoruz. Şu an da Tokat’ta eğitime bir hayli ivme verildi. Biz eğitimi sahipleniyoruz. Çok güzel projeler yürütüyoruz. Kitap okuma projesinden, özel eğitim sınıfına, müzik resim atölyelerinin yapılmasından, çölyak hastası çocuklarımızın yiyeceklerine kadar. Sporundan, TÜBİTAK kitabı olmayan okul kalmamasına kadar. Zenginleştirilmiş kütüphanelerden, bebek ve çocuk kütüphane yapımına, köy çocuklarına kitap taşınmasından, engelli, dezavantajlı çocukların kucaklanmasına kadar bir sürü işi yorulmadan, yılgınlık göstermeden okullarımız, idaremiz, okul müdürlerimiz yerine getiriyor. Bizlerde onları destekliyoruz. Sizlerden aldığımız bu bayrağı bir metre daha ileri taşıyacağız.” dedi.

Emekli öğretmenlerin Öğretmenler Günü’nü kutlayan Vali Dr. Ozan Balcı, öğretmenlere kitap hediye ederek, kapısının her zaman kendilerine açık olduğunu belirtti.

Programa Vali Dr. Ozan Balcı, Almus Kaymakamı Emre Çifci, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali ve emekli öğretmenler katıldı.


" EMEKLİ ÖĞRETMENLERLE BULUŞMA konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere EMEKLİ ÖĞRETMENLERLE BULUŞMA ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda EMEKLİ ÖĞRETMENLERLE BULUŞMA ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku