takip et takip et takip et
Gündem

13 Ocak 2020 - 576 Okunma

“EKONOMİK SIKINTILAR TOKAT’TA DAHA AĞIR HİSSEDİLDİ”

Türkiye’de ekonomik sıkıntıların yaşandığını bu durumun Tokat’ta daha ağır hissedildiğini ifade eden Tokat Milletvekili Yücel Bulut, “Bir ekonomik kuşatma durumundayız. Ekonomik krizden çıkabilmek için fedakârlık yapacağız. Fakat burada en çok fedakârlık yapması gereken keyfi tıkırında olanlardır” dedi.

Tokat Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Recai Çetin, yönetim ve kamyoncu esnafın sorunlarını dinleyen Tokat Milletvekili Yücel Bulut, “Memleketin durumu hâliyle zor günler geçiriyoruz. Sahada en çok gezen milletvekiliniz olarak hemen her yerdeki durumunu görüyoruz ve müşahede ediyoruz. Allah bu gariban millete dayanma gücü versin” diye konuştu.

BÖLGEMİZ YANGIN YERİNE DÖNDÜ

Türkiye genelinde her yerde bir geçim sıkıntısı olduğunu kaydeden Yücel Bulut, “Geldiğimiz nokta itibariyle tarımda kendi kendine yetemez bir durumdayız. Çiftçimiz perişan halde. Tokat ekonomik krizden en çok etkilenen illerin başında geliyor. Bu ekonomik krizin değişik sebepleri var. Bazı konularda izlenen yanlış ve eksik politikalar bu krizi tetiklemiş olabilir. Ayrıca bölgemiz bir yangın yerine döndü. Yanı başımızda Suriye’de çıkan yangın gelip bizi de etkiledi. Bölgenin küresel güçler tarafından yeniden dizayn edilme karmaşası bizi de etkiledi” şeklinde konuştu.

KUŞATMAYI YARMAYA ÇALIŞIYORUZ

Bölge ve Türkiye üzerine oynanan oyunlara dikkat çeken MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, “Ülkemize yönelik ekonomik görünümlü bir kuşatma var, bunu yarmaya çalışıyoruz. Dünyaya kafa tutuyoruz. Bu toprakları bin yıldır vatan bildik, bu coğrafya vatan olmaya devam etsin diye, bizler de direniyoruz. Bu ekonomik kuşatmaya yarmak için herkese fedakârlık göstermesi gerekiyor. Bu fedakârlığı yapacak olanlar öncelikle köylümüz, çiftçimiz, kamyoncu esnafı değil. Öncelikle keyfi tıkırında olanlar yapacaklar. Hep birlikte fedakârlık yapacağız, fakat tahammül sınırının sonuna gelen insanımız yapmayacak” dedi.

NUTUK ATMAYA GELMEDİK

Nakliyeci esnafın durumunu önemsediği için programını değiştirerek Tokat’a geldiğini kaydeden Yücel Bulut, “Nakliyeci esnafın içinde bulunduğu durum, olandan çok daha kötüye seyrettiğini müşahede ediyoruz. Ben buraya nutuk atmaya değil, sizi dinlemeye geldim. Ayrıca Erbaa’da nakliyeci esnafımızla da bir araya geleceğiz. Gücümüz nispetince sizin sorunlarınızı çözmeye yönelik çalışacağız ve dile getireceğim. Değerli başkanlarımız bizleri aradı. Nakliyeci esnafının feryadını gördük. Bu hafta Tokat programımım yoktu. Aşağıda bir yangın ve feryat varsa kulak tıkamak doğru bir tavır olmaz” ifadelerini kullandı.

MÜCADELEYİ BİRLİKTE VERECEĞİZ

Yücel Bulut konuşmasını, “Sizinle omuz omuzayım. Mücadelenizde haklısınız ve yalnız değilsiniz. Bugün buradan yükselttiğiniz ses burada kalmayacak, sizin sesinize sesimiz katılacak. Makul bir netice vermesi için mücadele edeceğiz. Dile getirmiş olduğunuz taleplerin çoğu haklı taleplerdir. Bunlar bizim tek başımıza çözebileceğimiz sorunlar değil. Öncelikle temel sıkıntılarla ilgili mücadeleyi hep birlikte yapacağız” diyerek konuşmasını tamamladı.

KAMYONCULARIN SORUNLARI

Toplantıda, tonaj cezalarında ehliyetlere işlenen ceza puanları, dijital takoğraf uygulamasının kaldırılması, toptancı hallerinden çıkış saatlerinin düzenlenmesi, vergi indirimi, SRC belgesindeki yaş sınırı, akaryakıt desteği, kamyonculara kamyon garajlarının sağlanması konuları ele alındı.


" “EKONOMİK SIKINTILAR TOKAT’TA DAHA AĞIR HİSSEDİLDİ” konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere “EKONOMİK SIKINTILAR TOKAT’TA DAHA AĞIR HİSSEDİLDİ” ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda “EKONOMİK SIKINTILAR TOKAT’TA DAHA AĞIR HİSSEDİLDİ” ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku