Dolar 18,7800 0.36%
Euro 20,1575 1.2%
Gram Altın 1.484,29 1,58%
Çeyrek Altın 2.464,00 1,36%
Yarım Altın 4.929,00 1,23%
Tam Altın 9.737,58 0,50%
EĞİTİM TOKAT TV’DE İLK DERS VALİ BALCI’DAN

EĞİTİM TOKAT TV’DE İLK DERS VALİ BALCI’DAN

ABONE OL
08 Eylül 2020, 10:35:49
Eğitim Tokat TV Youtube kanalı yeni dönem derslerine başladı.

Uzaktan Eğitim Tokat Modeli (Çoklu Disiplinlerde Uzaktan Eğitim Programı) açılış töreni gerçekleştirildi.

Eğitim Tokat TV Youtube kanalı yeni dönem açılış programında ilk derse katılan Vali Dr. Ozan Balcı, öğrenci ve velilere seslendi. Vali Dr. Ozan Balcı, ”Öğrencilerimiz geleceğe hazırlanırken, o yolda ilerlerken hangi şartlarda olurlarsa olsunlar her zaman onların yanındayız. Dijital teknolojiden yararlanarak öğrencilerimize destek veriyoruz. Onlar da bu altın fırsatı çok iyi değerlendirsinler.” dedi.

EĞİTİM TOKAT TV’YE TÜM DÜNYADAN ULAŞILABİLECEK

Dünyanın her yerinden ulaşılabilecek olan Eğitim Tokat TV’de tahta üzerinden anlatım, öğretmenin sesinin duyulduğu model, materyallerle yansıtılan anlatım ve LED tahta olmak üzere 4 disiplinle eğitim verilecek. 50 öğretmenle hafta sonu da dahil olmak üzere en az 100 saat ders yüklenecek. Eğitimde anaokulundan lise son sınıf öğrencilerinin müfredatları desteklenirken, ayrıca LGS ‘ye hazırlanan 8. Sınıf öğrencileri ile YKS’ye hazırlanan 12. Sınıf öğrencilerine etütler verilecek.

“EĞİTİM TOKAT TV’NİN SUNDUĞU HİZMETİ KAÇIRMAYIN”

İlk derste öğrenci ve velilere seslenen Vali Balcı, “Bir taraftan Korona ile mücadele ederken bir taraftan da eğitim öğretim faaliyetlerini uzaktan da olsa online olarak vermeye devlet olarak gayret ediyoruz. Esasında virüsü de yeneceğimize inanıyorum, yılmadan pes etmeden, sosyal sorumluluk bilinciyle mücadelemize devam etmemiz lazım. Biz bu mücadeleyle millet olarak virüsün üstesinden geleceğiz. Uzaktan eğitimle devam ediyoruz, en kısa zamanda öğretmen ve öğrencilerimiz yüz yüze eğitimle de bir araya gelecekler. Milli eğitim teşkilatına canı gönülden teşekkür ediyorum, stüdyo ortamında Eğitim Tokat TV’yi kurdular. Aileler, çocuklar kendilerini yalnız hissetmesinler. Devletimiz bütün kurumlarıyla, fedakâr öğretmenleriyle beraber çocuklarımızın yanında. Eğitim Tokat TV’de anaokulundan liseye kadar çocuklarımıza takviye eğitimler verilecek ve Youtube kanalımızdan bütün velilerimiz öğrencilerimiz takip edebilecek. Bunun dışında Etüt Tokat kısmı da devam edecek, yani 8 ve 12 Sınıfta olup sınavlara hazırlanmak isteyen çocuklarımıza yönelik olarak programlar devam edecek. İki boyutu da çok önemli. Eğitim Tokat TV’nin sunduğu hizmeti kaçırmayın. Harika bir hizmet. Eğitim Tokat TV’nin tekrar Tokat’ımıza özelikle geleceğimiz olan tüm öğrencilerimize çok hayırlı olmasını istiyorum. Dünyanın neresinde olursa olsun tüm Türk vatandaşları da izleyebilir, çok harika bir kanal olacak.” İfadelerini kullandı.

DİKKAT!  PROF. DR. YAKUP BUDAK’TAN 40 KÖYE ÜCRETSİZ DEZENFEKTAN
ilk ders vali2

EĞİTİM TOKAT TV YAYINLARINA DEVAM EDECEK

            Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Kurulu Eğitim Tokat TV Stüdyolarındaki açılış törenine katılan Vali Balcı, yüz yüze eğitimin başlaması halinde de Eğitim Tokat TV’nin yayınlarına devam edeceğini ifade etti. Vali Balcı, buradaki asıl değerin öğrencileri önemsemek ve onları desteklemek olduğunu kaydetti. Geçtiğimiz yıl başlayan Etüt Tokat Projesi’nden 25 bin öğrencinin faydalandığını belirten Vali Dr. Ozan Balcı, “Zor şartlarda da olsa fedakâr öğretmenlerimiz devletimizin ve milletimizin imkânlarını kullanarak öğrencilerimize ulaşmaya çalışıyorlar. Bu önemli bir fırsat. Öğrencilerimiz ve velilerimiz bu altın fırsatı kaçırmasınlar. Amacımız dijital teknolojiden yararlanarak öğrencilerimize destek vermek. Zor şartlarda da olsa öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin ve velilerimizin yanında olduğumuzu ifade ediyoruz. “ diye konuştu.

KÜLTÜREL VE SANATSAL DERSLER VERİLECEK

Vali Dr. Ozan Balcı, ayrıca kanala abone olup, dersleri takip eden öğrencilere yaprak test desteği sağlanacağını, öğrencilere testlerinin PTT aracılığıyla ulaştırılacağını söyledi. Eğitim Tokat TV’de kültürel ve sanatsal dersler de verileceği ifade edildi.

“YARINLARA”

Programda ayrıca gazetemiz köşe yazarlarından şair – yazar Mahmut Hasgül, kaleme aldığı ‘Yarınlara’ isimli kitabınıVali Dr. Ozan Balcı’ya takdim etti.

Programa Vali Dr. Ozan Balcı, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali ile proje ekibi katıldı.

egitim tokat tv.fw
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments


Önemli İçerikler