takip et takip et takip et
Gündem

9 Kasım 2019 - 244 Okunma

EĞİTİM İŞ TOKAT İL BAŞKANI MİTHAT EŞ’TEN 10 KASIM MESAJI

Abone Ol

Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası Tokat İl Başkanı Mithat Eş, “Hatırasıyla bile ulusumuza öğretmenlik yapmaya devam eden büyük önderimiz Atatürk'ü sonsuz bir özlemle anıyoruz.”

Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası (Eğitim İş) Tokat İl Başkanı Mithat Eş tarafından Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 81. ölüm yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımlandı.

Başkan Eş açıklamasında emperyalist işgale karşı vermiş olduğu bağımsızlık ve özgürlük mücadelesiyle, büyük devrimci Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 81. yılında sevgi, saygı ve özlemle andıklarını ifade etti.

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün yapmış olduğu devrimlerle bir ulusun küllerinden yeniden doğmasını başardığını belirten Başkan Eş, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Atatürk, düşünceleri, başarıları, eserleri, ilke ve devrimleriyle yaşadığı çağı aşan ve her dönemde güncelliğini koruyan büyük bir liderdir. Engin ileri görüşlülüğü, barış yanlısı tutumu, dünya gerçeklerini iyi bilmesi, insani değerlere verdiği önem, düşüncelerindeki evrensel boyut, Atatürk’ü dünyanın en büyük liderlerinden biri yapmıştır.Mustafa Kemal Atatürk, tek bir sıfatla tanımlanamayacak yegane liderdir. İnsanlık tarihinde dünyada Başöğretmen unvanını alan tek lider Atatürk olmuştur. Gücü elde ettiğinde bunu kendisinden öncekiler gibi tek adam diktatörlüğünü değil, halkın egemenliğine dayanan Cumhuriyet yönetimini var etmek için kullanması onun eşsiz liderliğini perçinlemiştir.

Her türlü bilim dalı ile ilgilenen Atatürk, halkın okuyup yazamadığı sadece üst azınlık grubun anlayabildiği Osmanlıca yerine, halkın gerçek dili olan Türkçeyi alfabesiyle beraber hayata geçirmiş, bir ulusa kılık kıyafetten davranışa kadar çağın ilerisinde olan bir yaşam biçimini aşılamıştır.

Şüphesiz, Atatürk’ü sevmek, anlamak, onu sadece özel günlerde anmak demek değildir. Andımızın dediği gibi çalışkan olmak; hem de Atamızın dediği gibi kahvehanelerde değil laboratuvarlarda sabahlayacak kadar çalışkan olmak demektir. O’nun “ilelebet payidar” kalacağını söylediği Cumhuriyet’e ve değerlerine sahip çıkmak demektir. O, bu Cumhuriyet’i “kimsesizlerin kimsesi” olsun diye kurmuşken, bu ulusun çaresiz ve yalnız kalan her ferdini dert edinmek demektir. O’nu anlamak, okumak; yılmadan, öğrenmenin sonu olmadığının farkında olarak bilgi peşinde koşmak demektir.

Bugün ulus olarak yapmamız gereken, Yüce Önder’in yaşamını, düşüncelerini, ilke ve devrimlerini tüm yönleriyle gelecek kuşaklara öğretmektir. Atatürk’ü anmanın ve anlamanın en güzel yolu budur.

İnanıyoruz ki, Türk ulusu, çağdaş, demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olan Cumhuriyetimizi sonsuza değin korumaya ve yaşatmaya kararlıdır. Cumhuriyet’in öğretmenleri, aynı kararlılıkla Atatürk ve Cumhuriyet devrimlerinin düşmanlarına karşı yılmadan mücadele edeceklerdir.

Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün eğitim neferleri olarak, O’nun “açtığı yolda, gösterdiği hedefe, hiç durmadan yürüyeceğimize ant içiyoruz.”

Hatırasıyla bile bize yol gösteren büyük liderimizi sonsuz bir özlem ve saygıyla anıyoruz.”


" EĞİTİM İŞ TOKAT İL BAŞKANI MİTHAT EŞ’TEN 10 KASIM MESAJI konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere EĞİTİM İŞ TOKAT İL BAŞKANI MİTHAT EŞ’TEN 10 KASIM MESAJI ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda EĞİTİM İŞ TOKAT İL BAŞKANI MİTHAT EŞ’TEN 10 KASIM MESAJI ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku