takip et takip et takip et
Gündem

20 Temmuz 2020 - 411 Okunma

ECZACI VE ECZANE ÇALIŞANLARINA TEŞEKKÜR

Abone Ol

Türkiye İlaç Ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) Başkanı Dr. Hakkı Gürsöz, İl Valiliklerine gönderdiği yazıda, Yeni tip koronavirüs sürecinde gösterdikleri başarılı çalışmalar için eczacılara ve eczane çalışanlarına teşekkür edilmesini ve yaşadıkları sıkıntıların öğrenilerek müdahale edilmesini istedi.

Eczacıların sağlık camiası içerisinde önemli bir mevkide yer aldığını belirten Gürsöz, özellikle pandemi nedeniyle hastaların sağlık hizmeti almak için eczanelere daha çok yöneldiği kaydetti.  Yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını sürecinde eczacıların cansiperane gayret gösterdiklerini vurgulayan Gürsöz, “Bu dönemde yaklaşık 27 bin eczanede sağlık hizmeti vermekte olan yaklaşık 100 bin eczacı ve eczane çalışanının verdiği hizmetin önemi daha iyi anlaşılacaktır.” Dedi.

CANSİPERANE GAYRETLERİ TAKDİR EDİLDİ

TİTCK Başkanı Dr. Hakkı Gürsöz, yaptığı açıklamada, “Bilindiği üzere, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) tarafından (COVİD-19) pandemi olarak ilan edilmiştir. Ülkemizin koronavirüs salgını ile mücadelesinde ön saflarda büyük bir özveri ve fedakârlıkla çalışan, hayatları pahasına gece gündüz demeden görevlerine kesintisiz devam eden sağlık çalışanlarımızın üstün gayretleri ve emekleri bugün tüm vatandaşlarımızca bilinmek ve takdir edilmekle birlikte yıllar sonra bile övgüyle söz edilecek bir vatanperverlik örneği teşkil etmektedir. Sağlık camiası içerisinde en önemli bir mevkide konumlanmış bulunan eczacılarımızın da cansiperane gayretleri herkesin malumudur.

Özellikle pandemi nedeniyle hastaların sağlık hizmeti almak için eczanelere daha çok yöneldiği, diğer kronik hastalığı olanların reçete temin etmeden eczanelerden doğrudan ilaç aldıkları ve maske temininin tüm vatandaşlarımızca eczanelerden sağlandığı göz önünde bulundurulduğunda eczanelerimizden hizmet alan kişi sayısının arttığı ve buna bağlı olarak eczane iş yükünün bulaş riski ile birlikte arttığı bu dönemde yaklaşık 27 bin eczanede sağlık hizmeti vermekte olan yaklaşık 100 bin eczacı ve eczane çalışanının verdiği hizmetin önemi daha iyi anlaşılacaktır.” İfadelerini kullandı.

Hizmetlerden dolayı eczacı ve eczane çalışanlarına teşekkür eden Gürsöz, “Bu doğrultuda, birinci basamak sağlık hizmet sunucuları olan eczanelerimizde görev yapan eczacılarımız ve eczane çalışanlarının görevlerini sağlıklı bir şekilde yürütebilmeleri ve desteklenmeleri amacıyla ilinizde faaliyet gösteren eczanelerle iletişime geçilerek yaptıkları hizmetin öneminin vurgulanması, verdikleri hizmetlerden dolayı teşekkürlerimizin iletilmesi ve bu süreçte yaşanan sıkıntıların öğrenilmesi; tarafınızca yardım sağlanabilecek hususlarda ivedi olarak hareket edilmesi ve tespiti yapılan problemlerden tarafınızca uygun bulunan ve pandemi kurulları tarafından karara bağlanması gereken konuların iliniz pandemi kuruluna bildirilmesi hususlarında, Bilginizi ve gereğini rica ederim.”Dedi.

ECZANELERİN SAĞLIK CAMİASI İÇERİSİNDEKİ ÖNEMİ VURGULANDI

Tokat İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Yunus Topal tarafından 41. Bölge Tokat Eczacı Odasına gönderilen yazıda, “Ülkemizin koronavirüs salgını ile mücadelesinde vatandaşlarımıza büyük bir özveri ve fedakarlıkla, gece gündüz demeden vermiş oldukları hizmetlerden dolayı eczanelerin sağlık camiası içerisindeki önemini vurgular bakanlığımızın teşekkürlerini siz saygı değer eczacılarımıza iletilmesi hususunda; Gereğini rica ederim.” İfadelerine yer verildi.

MARİFET İLTİFATA TABİDİR

Tokat’ta faaliyet gösteren eczacılar tarafından yapılan açıklamada, “ Sağlık Bakanlığı ve Valiliğimiz eczacılarımıza ve eczane çalışanlarına teşekkür etti. 1. basamak sağlık hizmeti sunucusu olarak eczanelerimizin Koronavirüs (Covid-19) salgını mücadelesindeki üstün emek ve gayretleri teşekkürü hak etti. Sözün özü, marifet iltifata tabidir.” Denildi.


" ECZACI VE ECZANE ÇALIŞANLARINA TEŞEKKÜR konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere ECZACI VE ECZANE ÇALIŞANLARINA TEŞEKKÜR ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda ECZACI VE ECZANE ÇALIŞANLARINA TEŞEKKÜR ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku