takip et takip et takip et
Köşe Yazıları

20 Mart 2020 - 10:20:09 - 586 Okunma

DÜŞÜRDÜNÜZ KURTULDUNUZ!..

Futbolseverlerin gönlüne kök salmış şehrin 50 yıllık takımını, bu ili yönetenlerle birlikte ticarete yön veren insanlar el birliği, söz birliği edip köklerine kezzap dökerek çok şükür bir daha yeşermemecesine kuruttular. Sağ olsun, var olsunlar. Şehrin yönetici ve siyasetçileri tarih sizi asla affetmeyecektir.

Spor dostluktur, kardeşliktir, gönül bağıdır dedikçe ne hikmettir,  Tokat ilinde siyasete ve ticarete yön veren insanımız hep boş işler olarak gördü, lüzumsuz hissettiler. Bunun başında da bu şehrin siyasetçileri vardı. Sayın vekillerimiz sanki Tokat’ı uçuracak projelere imza atmış gibi Tokatspor’u üvey evlat muamelesine tabi tuttular. Seçim meydanlarında TOKATSPOR için verdikleri sözleri koltuklarına oturduklarında unuttular, ne Tokat akıllarına geldi ne de Tokatspor. Buna bir de bu şehrin oylarıyla seçilmiş belediye başkanı Eyüp Eroğlu eklenince koca çınar kuruyup gitti.

Tokatspor sevdalıları bizler hep A.Ş. Başkanı Ufuk Akçekaya’yı suçladık. Peki bu insanı buraya getirenler kim? Perde arkasında kimler vardı? Bu tezgâhı kuranlar kim? Neler vaat edildi de geldi Ufuk Akçekaya? Herhalde bizim kara karşımıza değil. Hiçbir alış-veriş menfaate dayanmadan olmaz. Hele hele hatır gönül işi hiç olmaz.

Hadi verdik kurtulduk dediniz ,peki iki sezondur bu şahsın bir şehirle adeta alay edip dalga geçmesine nasıl müsaade edildi. Asıl daha da üzücü ve vahim olanı 50 yıllık kulübün iki yılda amatör bölgesel lige düşmesine siyasetçiler, belediye başkanı, sivil toplum kuruluşları, bu şehirde ticaret yapan üflediklerinde mangalda kül bırakmayanlar kafalarını kuma gömüp sessiz kaldılar. En acısı da üç beş Tokatspor sevdalısının seslerini duyuramamasıydı.

Sn. Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu geçtiğimiz haftalarda oynanan Sivasspor- Galatasaray maçı haftalarca konuşuldu.  Türkiye gündemini meşgul etti. Siz bunları görüp duymadınız mı, yüreğiniz hiç sızlamadı mı? Keşke ben de Tokatspor olarak şehrime bu coşkuyu yaşatsaydım hissine kapılmadınız. Ya da Ufuk Akçekaya’ya verdiğinizde ben ne yaptım deme ihtiyacı duymadınız. Öyle ya siz zaten baştan o katı tavrınızı koydunuz. Bu güzellikler de sizin için de pek de önemli değildi.

Sn. Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu futbol öyle bir virüstür ki, vücuda bir girdimi bir daha çıkmaz.  Belli ki sizin ilkelerinizde böyle bir algı yok. Yalnız bu renklere gönül verenleri yok sayamazsınız. Milyonları peşinden sürükleyen, karda kışta takımını desteklemek için yollara düşen, başarısında sevinen, başarısızlığında da üzülen insanların duygularını paylaşmak için sizi bu şehre belediye başkanı yaptılar.

Hele hele Tokatspor için bana gelmeyin hiç diyemezsiniz. Buna hakkınızda yok. Söyleyin o zaman nereye gidecek Tokatspor’a gönül verip renklerine aşık insanlar ikinci bir kapı var mı? Sizin o koltuğa bu şehrin her kesimine hizmet etmek için oturduğunuzu hatırlatmak isterim. Yoksa sizin yanınıza harika proje diye fiyasko olan meydan projeniz olmamış diye mi gelecek ya da tek caddemizin çözemediğiniz trafik sorunu için mi, etrafımızı saran gecekonduların içler acısı halini mi şikayet etmek için mi? Şikayet etsek bile galiba onlar için de bana gelmeyin dersiniz.

Sayın Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu bu katı tutumunuzdan vazgeçip bu gençleri kahve köşelerinden kurtarın. Yapacağınız tek hayırlı iş A.Ş. sahibi Ufuk Akçekaya’dan bu kulübü kurtarıp gerçek sahiplerine teslim etmek. Teslim edin ki, siz de daha fazla yıpranmayın bizler de acı çekmekten kurtulalım.

"Nurettin İşleroğlu" diğer yazıları için tıklayın.

Yorumlar (1 Yorum)

  • …Yazar Nurettin Isleroglu’nun fikirlerine katilmak isterim.Konuyla ilgili tasviri Tokat’da uzun zamandir bilinmekde olup vurdum-duymaz bicare /isyapar- kisilerin pisirik oluslarina/yetenek baginda aciz durumlarina atfederim.Ne dendi basdan bu isin halli, oncelikle bu meseleye cozum olabilecek degiskenlerin el-ele alinmasi,en azindan %50 oraninda iyi baslangici olmasi sart…Butun bu gayretlere ilaveten/sahsi gorusum ise 2-maddenin teskili/gerceklesmesi halinde TOKAT’da futbol eski duzene dogru bir hamle yapmasi mumkundur. 1) tayinle Guzel Tokat’a futbolu seven,kente ekonomik katkisi/heyacani verecegine inanan bir valinin varligi vs.,Aksi Tokat’a bookish,hafiz takimi/kendine isim yapmislardan pek fazla bir katki olucagina mahel vermiyorum (ornegin; eski valilerden Sayin Mustafa TASKESEN cok iyi idi)., 2)Tokat’da secimle futbolu seven,yine ekonomik katkisina herkes gibi inanan, ornekleri miyobik/at gozluguyle degil de gercekleri/arastirmalari nazar-i dikkate alarak (Sivasspor’dan) etkilenen/tatbikinde inanci olan bir belediye baskanin varligi bu isi cozer/ucurtur Tokatspor’un ihtiyacini bu tip faktorler halleder/ilerisi icin basari vaader. Aksi tabir TOKATSPOR essege binmis ayaklari yerde gidiyor! Yerimizde sayar/yuz yila yatirimi olur…Stay home & more often wash your hands! Take care of yourself…Life is too short,don’t worry be HAPPY/ENJOY LIFE ! 🙂 …Evde kal,ellerini yikamayi ihmal etme,sagligina dikkat et,fazla uzulme, hayat kisadir/keyfine bak! gibisi diyoruz…

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku