takip et takip et takip et
Gündem

4 Aralık 2019 - 275 Okunma

DURMAZ’DAN 3 ARALIK ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI

Abone Ol

Tokat Milletvekili Kadim Durmaz 3 Aralık Engelliler Günü dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamasında engelli yurttaşların istihdam hakkı, yaşam hakkı, sosyal ve ekonomik haklarının korunması gerekliliğine vurgu yapan Durmaz “Unutmayalım ki engel bedende değil, engel önyargılarımızda ve uygulanmayan kurallardadır.” dedi.

Durmaz’ın açıklamasının devamı şöyle;

Bir ülkede engelli ve dezavantajlı grupların sahip olduğu haklar o ülkenin demokrasi, çağdaşlaşma ve uygarlık düzeyinin göstergesidir.  Sosyal devlet olma ilkesinin gereği ülkemizin gelişmişlik düzeyine erişmesi ve engelli yurttaşlarımızın eşit haklara sahip olması için doğru devlet politikası ve bilinçli bir toplum yaratmalıyız!

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmet Bakanlığı yardım bakanlığı değildir ve olmamalıdır.

Sosyal devlet ilkesinin gereği adı üstünde, sosyal politika üretme ve eşitsizlikleri ortadan kaldırmak için çalışması gerekmektedir. Bizlerde, tüm kurumlarımızla, belediyelerimizle, valiliklerimizle, okullarımızla, sokaklarımızla eşitsizliği ortadan kaldıracak, engelli yurttaşlarının yaşamlarını kolaylaştıracak önlemleri almak zorundayız. Devletin yapacaklarına bizlerde kendi yaşam alanlarımızda destek vermeliyiz.

Unutmayalım ki engel bedende değil, engel önyargılarımızda ve uygulanmayan kurallardadır! Bu yüzden tüm kurumları engelli yurttaşların sorunlarına duyarlı olmaya ve onların yaşamını kolaylaştıracak önlemler almaya çağırıyorum!

Unutmayalım ki!

Sosyal yardımlar çağdaş demokrasi ile yönetilen ülkelerde lütuf değil, Hükûmetlerin ve biz yurttaşların olmazsa olmaz bir görevi ve yurttaşların da insanlık hakkıdır.

3 Aralık Engelliler Günü Kutlu Olsun

3 Aralık Dünya Engelliler Günü, tüm dünyada engelleri aşmak için, özgürce yaşamak için kutlanıyor.  Engel bedende değil, engel el ele veremeyen empati kuramayan zihinlerdedir.

Onlar bedenlerindeki engellerle mücadele edip sokağa çıkabiliyor, sokağın engelleriyle başka bir savaş veriyorlar.

Bilinçli ve hoşgörülü bir toplumda engelleri aşmak için hep birlikte adım atmalı, engelli yurttaşların yaşama katılmaları, hak ettikleri değeri görmeleri için mücadele vermeliyiz.

3 Aralık engelli vatandaşlarımız için zorlu mücadele günlerinden sadece biri, bizlerde onları sadece bu günlerde hatırlamakla yetinmemeliyiz.

Ülkemizde Engelli yurttaşlarımızın hayata tutunmaları ve üretmeleri için bedenlerinin dışında birçok engel bulunmaktadır.

Unutmayalım! Engeller aşılmak içindir, el ele vererek tüm engelleri aşmak ellerimizde…

3 Aralık dünya engelliler gününü “engellerin” yaşamaya engel olmadığı bir dünya düşüyle kutlu olsun.”


" DURMAZ’DAN 3 ARALIK ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere DURMAZ’DAN 3 ARALIK ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda DURMAZ’DAN 3 ARALIK ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku