takip et takip et takip et
Gündem

22 Mart 2021 - 351 Okunma

Dünya Su Gününde Anlamlı Panel

Abone Ol

Vali Dr. Ozan Balcı, Dünya Su Günü dolayısıyla Niksar Belediyesi ve Avrupa Birliği ortak çalışmasıyla, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı desteğiyle hayata geçirilen Niksar Su Temini ve Atık Su Toplama Sistemi Projesi kapsamında videokonferans yöntemiyle düzenlenen panele katıldı.

Programda konuşan Vali Dr. Ozan Balcı, Niksar’ın hem Danişmentlilerin merkezi olması hem de doğası, tarihi, kültürü, havası, suyu ve insanlarıyla çok kıymetli bir ilçe olduğuna işaret ederek, Niksar’da suyun, doğanın korunması anlamında hazırlanan Niksar Su Temini ve Atık Su Toplama Sistemi projesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Atamızdan Miras Aldık Ama Gelecek Kuşaklara Bırakabilmemiz İçin Emanet

Tokat’ta ve Niksar’da güzel işler yapıldığının altını çizerek, proje kapsamında yapılacak modern anlamda su tesisi, kanalizasyon ile aktif su arıtma tesisinin Niksar’da yapılan güzel işlere örnek olduğunu belirten Vali Dr. Ozan Balcı, “İnşallah daha da güzel işler olacak. Havanın, suyun, toprağın korunmasını önemsiyorum. Mustafa Necati Sepetçioğlu’nun şöyle bir ifadesi var. Memleketi, milleti sevmek, sadece türküleriyle, şarkılarıyla değil, aynı zamanda ovasıyla, deresiyle, dağıyla, taşıyla; bunlar da yetmez insanıyla beraber sevmek demek. Bu yapılan işler bizim memleket, millet sevgimizi daha çok artırıyor. Bunları atamızdan miras aldık ama gelecek kuşaklara bırakabilmemiz için emanet. Dolayısıyla suyun, doğanın, ekosistemin korunması; dengenin bozulmamasına dikkat edilmesi bizim için çok önemli.” diye konuştu.

22 Mart Dünya Su Günü’nü Kutlu Olsun

22 Mart Dünya Su Günü’nü kutlayan Vali Dr. Ozan Balcı, İlin Valisi olarak suyun, çevrenin, ekosistemin korunmasını çok önemli bulduğunun altını çizerek, “Bu konuda da çok çalışmalar da yapılıyor, daha çok çalışmamız lazım. Bu konuda, özellikle toprağın korunmasında hassas olduğumuzun altını çizerek ifade etmek istiyorum. Tekrar böyle etkinlikte sizlerle bir araya geldiğim için çok teşekkür ediyorum. İnşallah böyle memleket millet adına güzel birlikteliklerde bulunmayı temenni ediyorum. Niksar Atık Su Arıtma İçme Suyu modernleşme tesisinin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.

Bölgemizde, Kelkit Havzasındaki su kaynaklarını korumak için atılan büyük adımlar arasında yer alan Niksar Su Temini ve Atık Su Toplama Sistemi projesi, Niksar’ın altyapısının modernizasyonunda önemli bir rol oynuyor. Niksar Belediyesi ve Avrupa Birliği ortak çalışmasıyla gerçekleştirilen, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı destekleriyle hayata geçirilen proje ile bir yandan şehre su taşıyan isale hatları yenilenecek, şehir içinde kanalizasyon sistemi yenilenecek, bir yandan da şehirde üretilen atık suyun doğaya zararsız bir hale getirilmesini sağlayacak olan Atıksu arıtma tesisi ile birlikte çevre kirliliğinin önüne geçilecek. Vatandaşların yaşam kalitesi artarken, Kelkit Havzası ve su kaynakları temiz kalacak.

Programa Vali Dr. Ozan Balcı ile birlikte Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bünyamin Şahin, Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkilileri ve proje ekibi katıldı.


" Dünya Su Gününde Anlamlı Panel konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere Dünya Su Gününde Anlamlı Panel ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda Dünya Su Gününde Anlamlı Panel ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku
Şekilli Nick Güçlü Manşet Led TV Ölçüleri tokat evden eve nakliyat