takip et takip et takip et
Spor

7 Kasım 2019 - 212 Okunma

DÜNYA BİSİKLET MERKEZİ’NİN BENZERİ TÜRKİYE’YE YAPILACAK

Abone Ol

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Türkiye’nin ilk kapalı veledromu için İsviçre’de.

Bakan Kasapoğlu, hayata geçirilecek ilk velodrom projesi için örneklerini yerinde incelemek ve konuyla ilgili görüş alışverişinde bulunmak üzere Uluslararası Bisiklet Birliği (UCI) Başkanı David Lappartient ve Genel Müdürü Amina Lanaya ile biraya geldi.

Bakan Kasapoğlu, bisiklet sporunun küresel ve eşitlikçi bir şekilde gelişimi sağlamak amacıyla Uluslararası Bisiklet Birliği’nce inşa edilen Dünya Bisiklet Merkezi’nde incelemelerde bulundu.

  1. YÜZYILIN SPORU

Bakan Kasapoğlu, İsviçre’deki görüşmelerinde, Türkiye’nin “Spor Türkiye” vizyonu dahilinde, bisikletin ülke genelinde, gerek profesyonel anlamda, gerek rekreasyon aktivitesi olarak, gerekse ulaşım amacıyla 7’den 70’e kullanımını teşvik etmeyi amaçladıklarını vurguladı. Bisikletin 21. yüzyıl sporu olmasına yardımcı olmak ve profesyonel bisiklet sporunun daha popüler bir hale getirilmesi amacıyla Türkiye’de gerekli düzenlemeleri yapmayı ve tesisleşme anlamında gelişme kaydetmeyi planladıklarını anlatan bakan Kasapoğlu, Dünya Bisiklet Merkezi’ni sahip olduğu imkanlar ve işleyişi açısından bir model olarak gördüklerini dile getirdi.

Türkiye Bisiklet Federasyonu ve Türk bisikletçilerinin de Dünya Bisiklet Merkezi’nden yararlanmasını isteyen Bakan Kasapoğlu, olimpiyatlarda bisiklet branşında 34 tane madalya dağıtıldığını anımsatarak, Türkiye’nin bu merkezle birlikte madalya sayısında artış olacağını öngördüklerini ifade etti.


" DÜNYA BİSİKLET MERKEZİ’NİN BENZERİ TÜRKİYE’YE YAPILACAK konulu haberimizde tokat haberleri olarak sizlere DÜNYA BİSİKLET MERKEZİ’NİN BENZERİ TÜRKİYE’YE YAPILACAK ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Tokat haber olarak hemen yukarıda DÜNYA BİSİKLET MERKEZİ’NİN BENZERİ TÜRKİYE’YE YAPILACAK ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

PressTR.com © Copyright Tüm Hakları Saklıdır.

PressTR

tokat haberleri

tokat haber

tokat haber 60

tokat gazetesi

tokat gündem

tokat merkez haberleri

son dakika tokat haberleri

tokat haberi
tokat haberi oku